1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ангел чувар (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LudaDevojka, 27 мај 2013.

  1. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Една трагична ноќ го менува животот на Генџо. Во земјотресот во Јалова не умираат само родителите на Генџо, туку умира и неговата желба за иднината за која се подготвува. Неговата страст кон свирење на пијано го натерала Генџо да ги убеди родителите да останат уште една ноќ во Јалова. И токму таа ноќ се случила ужасната трагедија. По земјотресот, Генџо се сели во истото место каде што живее и такси возачот Ахмет, кој го спасил таа ноќ. Генџо верува дека неговата сестра останала жива затоа што нејзиното тело не е пронајдено. По некое време ја наоѓа сестра му во истиот град каде е преселен.

    Таа сега се вика Озге и е посвоена од богато семејство, но го има изгубено сеќавањето како последица на земјотресот. Генџо не и се претставува на Озге затоа што самиот чувствува вина поради смртта на нивните родители. Она што може да го стори сега е да ја следи и да се грижи за неа како ангел чувар. Се вработува на истиот универзитет каде таа студира и се вљубува во нејзината најдобра другарка, Пинар.

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j2Lqdm2eQA
     

    Прикачени фајлови:

    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    многу ми е интересна серијава :)
     
  3. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    и мене ама денес не ја гледав ке може да ми ја раскажеш на кратко??? и кога има репризи да не знае некој?
     
  4. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    сега моментално има на канал 5