1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ангел чувар (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LudaDevojka, 27 мај 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Една трагична ноќ го менува животот на Генџо. Во земјотресот во Јалова не умираат само родителите на Генџо, туку умира и неговата желба за иднината за која се подготвува. Неговата страст кон свирење на пијано го натерала Генџо да ги убеди родителите да останат уште една ноќ во Јалова. И токму таа ноќ се случила ужасната трагедија. По земјотресот, Генџо се сели во истото место каде што живее и такси возачот Ахмет, кој го спасил таа ноќ. Генџо верува дека неговата сестра останала жива затоа што нејзиното тело не е пронајдено. По некое време ја наоѓа сестра му во истиот град каде е преселен.

  Таа сега се вика Озге и е посвоена од богато семејство, но го има изгубено сеќавањето како последица на земјотресот. Генџо не и се претставува на Озге затоа што самиот чувствува вина поради смртта на нивните родители. Она што може да го стори сега е да ја следи и да се грижи за неа како ангел чувар. Се вработува на истиот универзитет каде таа студира и се вљубува во нејзината најдобра другарка, Пинар.

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j2Lqdm2eQA
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  многу ми е интересна серијава :)
   
 3. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  379
  и мене ама денес не ја гледав ке може да ми ја раскажеш на кратко??? и кога има репризи да не знае некој?
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  сега моментално има на канал 5