babylove кашички

Ангел чувар според датумот на раѓање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 15 јули 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Секој од нас има свој ангел чувар. Оние кои се родени на одредени празници, сметаат дека знаат кој е тој. Но вистината е, ангелите на Архангел се тесно поврзани со Хороскопските знаци и планетите во Сончевиот систем. Затоа, ако го знаете не само својот датум на раѓање туку и часот на раѓање, можете точно да пресметате кој е вашиот ангел чувар.

  Еве кој ве штити според вашиот Хороскопски знак.

  Ангелот на родените во знакот на Овен се нарекува Баракиел. Тој им помага на луѓето полесно да се справат со пречките во животот, им дава храброст и ги прави оптимисти.

  Ангелот на Хороскопскиот знак Бик е Амантиел – заштитник на новите вложувања и промени во животот.

  Родените во знакот на Близнаци пак, се заштитени од Бахрам. Тоа е ангелот на победата. Според верниците, ако упатувате молитви кон Бахрам, тој ќе ве направи уште посилни и ќе ви помогне полесно да се справите со животните задачи.

  Најчувствителниот Рак, кој има голема потреба од блискост, се управува од Дина – упорно го поттикнува стекнувањето на нови знаења.

  Ангелот на Лавот е Аквариел. Тој ги дарува родените во овој период со духовна мудрост и бистар ум.

  Девицата ја чува Кадмиел – ангелот на судбината, кој секогаш е подготвен да помогне.

  Ангелот Барчиел ја заштитува Вагата. Тој им дава на луѓето родени под овој Хороскопски знак внатрешна сила и сочувство. Тие им се потребни, за да им помагаат на другите.

  Ангелот на Шкорпиите е Габриел. Ова е најсилниот од сите ангели. Тој помага секогаш кога се во прашање радикални промени во животот и создава поволни услови за големи достигнувања.

  Сариел им помага на луѓето родени под знакот на Стрелец.

  Ангелот чувар на Јарецот е Камбиел. Тој ги поддржува во сите нови и авантуристички потфати.

  Катател ја заштитува Видолијата.

  Рибите се управувани од ангелот Егламиел. Тој им помага да се чувствуваат посигурни и ги води кон повеќе лични успеси.
   
  На LoveYourNails, Lepaaa и dream.queen им се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Родените во знакот на Близнаци пак, се заштитени од Бахрам. Тоа е ангелот на победата. Според верниците, ако упатувате молитви кон Бахрам, тој ќе ве направи уште посилни и ќе ви помогне полесно да се справите со животните задачи.

  Ќе истражувам за Бахрам :D
   
  На Draginja, ennas и magic.girl им се допаѓа ова.
 3. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Ангелот Барчиел ја заштитува Вагата. Тој им дава на луѓето родени под овој Хороскопски знак внатрешна сила и сочувство. Тие им се потребни, за да им помагаат на другите.
  :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Ангелот чувар на Јарецот е Камбиел. Тој ги поддржува во сите нови и авантуристички потфати.
  :D
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  Девицата ја чува Кадмиел – ангелот на судбината, кој секогаш е подготвен да помогне. :D
   
 6. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  675
  Ангелот на Хороскопскиот знак Бик е Амантиел – заштитник на новите вложувања и промени во животот. :)
   
 7. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  ^ и за мене е исто :)
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.419
  Пол:
  Женски
  Мојот изгледа кренал раце од мене, или судбината ми доделила погрешен ,не ми влијае никако ни ми помага :rofl:
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.187
  Допаѓања:
  132.607
  Пол:
  Женски
  Девицата ја чува Кадмиел – ангелот на судбината, кој секогаш е подготвен да помогне. :D

  Ќе истражам за овој богами. :)
   
 10. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Ангелот на Шкорпиите е Габриел. Ова е најсилниот од сите ангели. Тој помага секогаш кога се во прашање радикални промени во животот и создава поволни услови за големи достигнувања.

  Леле..ќе истражам за ангелчево :inlove:
   
 11. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  345
  Ангелот на Хороскопскиот знак Бик е Амантиел – заштитник на новите вложувања и промени во животот. :)
   
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  15.878
  Пол:
  Женски
  Ангелот чувар на Јарецот е Камбиел. Тој ги поддржува во сите нови и авантуристички потфати.

  :D 8) :inlove:
   
 13. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.282
  Пол:
  Женски
  Најчувствителниот Рак, кој има голема потреба од блискост, се управува од Дина – упорно го поттикнува стекнувањето на нови знаења. :)
   
 14. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.027
  Најчувствителниот Рак, кој има голема потреба од блискост, се управува од Дина – упорно го поттикнува стекнувањето на нови знаења.

  види,види :D
   
 15. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  и јас :)
   
 16. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Катател ја заштитува Видолијата.
  Читав нешто на бугарски за овој Катател и разбрав дека тој помага да ја зачуваме хармонијата во семејството и на работното место. А имаше и нешто за некој проблем, дека тој им помагал да го решат на најправилен начин.
  Глупости, не е точно ова.
   
 17. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Ангелот Барчиел ја заштитува Вагата. Тој им дава на луѓето родени под овој Хороскопски знак внатрешна сила и сочувство. Тие им се потребни, за да им помагаат на другите.
  :inlove:
   
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  15.130
  Најчувствителниот Рак, кој има голема потреба од блискост, се управува од Дина – упорно го поттикнува стекнувањето на нови знаења. :inlove:
   
 19. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Родените во знакот на Близнаци пак, се заштитени од Бахрам. Тоа е ангелот на победата. Според верниците, ако упатувате молитви кон Бахрам, тој ќе ве направи уште посилни и ќе ви помогне полесно да се справите со животните задачи.

  Не сум знаела за Бахрам. :D
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Ангелот Барчиел ја заштитува Вагата. Тој им дава на луѓето родени под овој Хороскопски знак внатрешна сила и сочувство. Тие им се потребни, за да им помагаат на другите. :)