Англиска диета – 9 килограми за 21 ден

Дискусија во 'Диети' започната од Ema.Sk, 22 јануари 2014.

 1. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.100
  Допаѓања:
  1.313
  Англиската диета предлага три варијанти за менито:
  За 1-2 ден,
  За 3-4 ден,
  За 5-6 ден,
  После тоа менито од 3-4 и 5-6 ден се повторува наизменично. Диетата е доволно строга и монотона, поради што се препорачува консумација на мултивитамини. Со стриктно исполнување на режимот, сигурно ќе намалите 9 килограми. Меѓутоа не треба да се повторува често, бидејќи е голем стрес за организмот.
  Менито за 1-2 ден. (млечни производи)
  8.00 – чаша млеко и парче полнозрнест леб.
  13.00 – пресно млеко една чаша.
  16.00 – млеко и парче полнозрнест леб.
  19.00 – чаша млеко.
  Пред легнување чаша доматен сок.
  Менито за 3-4 ден. (месо)
  8.00 – кафе без шеќер, парче полнозрнест леб, 10 гр путер, 15 гр мед.
  13.00 – зеленчукова супа, 200 гр варено пилешко или риба, малку грашок и парче полнозрнест леб.
  16.00 – млеко или чај со лажица мед.
  19.00 – две јајца или 50 гр сирење и парче леб.
  Менито за 5-6 ден (овошје и зеленчук)
  8.00 – 2 портокали или 2 јаболка.
  13.00 – зеленчукова супа, свежа салата и парче леб.
  16.00 – овошје по избор, без банани.
  19.00 – свежа салата, чај или млеко со мед.
  Во последниот ден на диетата преминувате кон млечниот режим. Лебот се препорачува да биде препечен.

  Ја има држено некој?
  Ќе ја почнам од утре.
  Висока сум 168, тешка 70 :doh:
   
  На femina0 и francais им се допаѓа ова.
 2. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  ema.sk И јас сум висока 168 а тежам 73 кила :( одамна сакам да запоЧнам со диета ама а денес а утре и никако да поЧнам диетава ми изгледа ок па планирам од утре да ја држам. Ти ја запоЧна ли? има ли резултати? :*
   
 3. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  Ми изгледа добра диетава, баш сакам да ја почнам, почнав да идам и на фитнес ама најголем проблем ми е времето :worried: пример како во школо да носам млеко со мене..т.е пресно млеко? Какво е тоа? :D не ми се смејте :tmi:
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  69.528
  Пол:
  Женски
  Кравата до тебе и немаш мака :rofl:
   
  На google и kim.k им се допаѓа ова.
 5. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  Добра инвестиција, ќе притребува за диети 8) :rofl:
   
  На femina0 му/ѝ се допаѓа ова.