Англиска литература

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од nelisumsrce, 5 јули 2014.

 1. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  8
  Ја отворив оваа тема бидејки не најдов ваква. Дали читате книги читате книги на англиски јазик и препорачајте ми некоја добра. Јас минато лето прочитав неколку и навистина ми се допаднаа
   
 2. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.521
  Допаѓања:
  4.906
  Пол:
  Женски
  To Kill A Mocking Bird - Harper Lee многу добра книга :) :up:
   
  На Catherayn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AmericanGirl05

  AmericanGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Каде во Скопје има библиотека каде се позајмуваат книги на англиски?
   
 4. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  American corner ^^ :D
   
 5. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  8.603
  Пол:
  Женски
  Имам читано доста книги на англиски, последна која ја причитав е The Hobbit. Пред некое време ја започнав The Silmarillion, но тешка е за читање, ќе ми треба повеќе време да ја завршам.

  Каде се наоѓа сега AC? Пред добри 5 години бев зачленета таму додека беше во биб. Браќа Миладиновски. Дали е сеуште таму?
   
 6. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  Тој стаклениот дел на ќошот од народната библиотека,знаеш.. не може да се утне :D
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  Каде во Скопје има библиотека каде се позајмуваат книги на англиски?
  има во АЦМ-спроти судовите на Битпазар-членството е бесплатно само треба лична карта
  а Англиска литература имаш во British Council работат одредени денови