1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андреа со Circles ќе нè претставува на Евровизија 2022

Дискусија во 'Музика' започната од Ahoy, 21 јануари 2022.

  1. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Казниво е и ова, независно кој го направил. Дали заради ваква постапка треба да прогледаме низ прсти за секое понижување? Наведов дека не оправдувам, ниту поддржувам клетви и навреди.
    Патем, ако сака и од папирус нека е знамето, ова е понижување.
    @GirlRose ако не ти значи тебе, не значи дека и другите исто мислат или дека државата треба да биде индиферентна.
    ОК, знаеме дека ние конзервативци што без потреба реагираме сме криви што не сме во финале, ние сме криви и за лани и за сите години наназад, се ми е јасно.
    Нема веќе да коментирам оти ми е тотално без поента да се докажувам зошто фрлено знаме е спротивно на закон.
     
    Последна измена: 13 мај 2022
  2. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    13.759
    Пол:
    Машки
    Добро де никој не рече дека нема и други како Андреа, читаме и гледаме дека ги има и нормално истите осуди важат и за нив.
    А знамињава намерно ли се вака напикани и сликани за да се оправда нечија постапка, или? :)
     
    На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.854
    Пол:
    Женски
    Златни пејачи како Ламбе, Елена, Белов, Јованов, Пилева, Врчак, Елвир, Ноне, Арнаудова, Сашо веќе не пејат, ги избркавме од државата. Години се немаше појавено некој нов и задржано на сцена, додека не излегоја од Грандој и Пинкој, па и тие во Србија ќе заработуваат.
    Едно е да се критикува стајлинг или глас, ама успеваме за сите да изедиме гомна животот да им се одмили.
    Бркајте и пејачи и доктори и сите млади избркајте ги. Ништо не ви се погоди. Остајте ги само политичатите оти очигледно тие погодени се.

    Андреа ја знам од емисии на МРТ и се гледаше дека има огромен потенцијал.
    Вчера, после сите драми, сама излезе, изгрми како многу поискусни од неа што не направиле. Библискиот народ требаше да ја осуди ама и да прости, онака христијански нели, да ја поддржи оти на прсти се бројат тие шо не се срамат да кажат дека се од Македонија.
     
    На Indiegurl, staycalm, NoirSerpentine и 18 други им се допаѓа ова.
  4. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.760
    Допаѓања:
    17.266
    Пол:
    Женски
    Секако. Јас и @sweet-cherry бевме вчера да набавиме знамиња, ги ставивме во кантава и ги сликавме, се со цел само да ја оправдаме Андреа.
     
    На Indiegurl, staycalm, Bella ••• и 20 други им се допаѓа ова.
  5. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Државава името го смени, а ка шо тргнала и јазикот ќе ни го смени, вие за знамето се расправате...
     
    На violetblue, Ketchup, raww и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.854
    Пол:
    Женски
    Да си го смениш инфлуенсерот оти не е поќе смешен. Во 3 сати имаше 350 статуси за Андреа. А ко ќе пиши еден подраматичен за политичар, деактивира фб. Ок ја осуди, ама напна, напна.
     
    На staycalm, Ketchup, raww и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    зоооштоооо :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Ketchup и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  8. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Тој инфлуенсер не пишува за Андреа за да биде смешен.
    Ама кој да ти каже Ивана.
     
  9. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    13.759
    Пол:
    Машки
    Како тргнала работава ништо чудно :D
    Не знам за кој збораш.
    Штета шо не е смешен поќе, оти за Андреа пишел :(
     
  10. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.854
    Пол:
    Женски
    Нека пиши за Талат сега, то помалку смешно е. Нека критикува до сабајле, ама праење јак маж само со послаби...
     
    На Ketchup и raww им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јас сум сигурна дека Шери нема попаметна работа и ќе троши пари на купвање и фрлање то шо ќе купи, во случајов знамиња. А дека ова е од некој настан кај шо се вееле патриотски знамињава и после подмолно ги фрлиле и јадат лајна за истото - ќе да е така. Ама секогаш боли друг ко ќе напрај нешто. Ние и на нам сличните ко ќе прат океј е, пошто СИГУРНО срцето му е на право место. :l:
     
    На Ketchup, raww, Mr. Scratch и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Да си ја сакаш татковината не е само да вееш знаме, да ја знаеш химната од А до Ш и да ги браниш државните симболи. Да ја сакаш татковината (да си патриот) е и да го поддржуваш и браниш и својот претставник, било каде. Ете не мора да го сакаш ако не ти се допаѓа, ама да дадеш поддршка, а не жестоко да го плукаш. Разбирам луѓе на кои не им се допадна постапката на Андреа ама никако не разбирам толку омраза кон неа. Прво треба да си човек, потоа патриот. Ако она мало знаменце е поважно од повреда на нечии чувства, нешто не е во ред. Ако некој оправдува хејт и најпогрдни зборови т.е. смета дека тоа го заслужила, жал ми е за таквите (не)луѓе.
    Јас сум горда со нашата претставничка, ме радуваат позитивните коментари. Тоа чувство, е тоа е исто така патриотизам. Читаш како некој го вреднува квалитетот на претставникот на твојата татковина, па читаш пофалби за Андреа и воопшто пофалби за Македонија. :l: И убаво ти е. Убаво е што си Македонец во тие моменти на успех. Да, ова за Андреа беше успех. И за нас, што можеме да кажеме дека имаме еве ваков талент во државава.
    Андреа ќе си направи убава кариера, ќе си има поддршка од оние кои знаат да ценат и ќе си пее, а злобните ќе си останат злобни. Што ли ќе постигнат тие и кој ќе биде нивниот врв. :?:
     
    На skizze, Elenpelen, Mishela и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    ,,Шведска да побараа без знаме да се слика да видите што ќе се десеше"
    *Шведска сликана без знаме, no one cares*

    ,,Некој друг да фрлеше знаме да видите што ќе се десеше"
    *Швајцарија буквално го треснува знамето од земја, никој ни со прст не мрднува*

    И кога ќе им го потенцираш ова викаат, како ја оправдувате поради тоа што некој Швајцарец истото го направил. Како да не биле тие првите што вмешаа други држави во муабетот. |( Дај барем конзистентни бидете.
     
    На staycalm, Annath, violetblue и 10 други им се допаѓа ова.
  14. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Патриот во Македонија: најјак на тестатура, само хејта и шири омраза, “има излезено на сите протести”, само чека некој да згреши за да искоментира, го мрази своето и најбитното ИМА бугарски пасош, ама сепак ехее он е патриот.

    Никогаш нема да го поддржите она што е наше, само критикувате. Андреа буквално цело време го носеше знамето со неа, ниту еден од вас патриотите не го спомена тоа тука, ама една мала грешка и ете ве.

    Каде е македонската делегација, зар не треба да е постојано до неа, ако и затреба да и помогне? Оти никој од вас патриотите не го коментира тоа?
     
    На skizze, Feminka22, Elenpelen и 8 други им се допаѓа ова.
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    За кој инфлуенсер станува збор?
     
  16. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.090
    Пол:
    Женски
    Божидар
     
    На Feminka22 и Ketchup им се допаѓа ова.
  17. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.854
    Пол:
    Женски
    Моџо.
    Со цела почит, алал да му е за се', ретко кој има топки да пиши. Ама го претера овај пат непотребно според мене.
     
    На staycalm, Feminka22, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    13.759
    Пол:
    Машки
    Или едноставно е дело на некој дебил кој онака само ги исфрлил, а можеби се и со некоја цел, не можеме да знаеме ни кој ни зошто го направил ова, ниту пак да кажеме дека е во ред.
    Но не по секоја цена, има се граница до каде, што и како може, толку.

    Некои ептен емотивци станаа деновиве бе, за разлика од пред неколку месеци кога истите тие со најпогрдни зборови, досетки, со се и сешто го исмеваа народот за неговиот избор а неговиот глас го множеа со 0, паѓаа хвалоспеви за жирито шо гласаше од разни вукојебини, истиот тој народ од кого сега бараат поддршка, а се исмеваа и дел од останатите кандидати, изгледа тие не треба да имаат музичка кариера понатаму, двојни аршини колку сакаш. :)

    Туку еве како се слика гордо и достоинствено, без глупирања.
    6 (2).jpg


    И како после да речиш ова било во ред, не не џабе :D
    6 (1).jpg
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    3015791_465464646_share.jpg

    ;)
     
    На crimson, staycalm, NoirSerpentine и 11 други им се допаѓа ова.
  20. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    Screenshot_20220513-212519_Instagram.jpg
     
    На staycalm, NoirSerpentine, skizze и 9 други им се допаѓа ова.