1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андреј Пејиќ - машки или женски модел?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Artemission, 6 октомври 2011.

 1. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
  Сигурно сте слушнале за единственото машко кое се најде на листата на 100 најубави жени за 2011 година. Тоа е Андреј Пејиќ, андроген модел кој успешно се трансформира во машки и во женски лик. Роден е во Тузла, Босна и Херцеговина на 28 Август, 1991 година од мајка србинка и татко хрват. За време на војната неговото семејство се преселува во Австралија каде што тој сега работи како Австралиски машки модел. Специфичен е по неговата долга платинумска плава коса и изразено полни усни и многумина му предвидуваат успешна кариера.

  Што мислите вие за него? Дали кога би живеел на овие простори би бил успешен?

  А еве и неколку слики за оние кои не го виделе...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Проверив и немаше слична тема, но ако сум утнала и е дупла, КАНТА!
   
 2. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Да бидам искрен,навистина личи на жена.
  На кој не му е атрактивен како женско,сигурно ве излагал.
  Но со самата помисла дека таа типка со плава коса и секси усни е уствари
  тип со мандало
  ми се гади!
  Наречете ме конзервативен,старомоден како сакате,но за мене ова не е нормално :|
  И мислам дека ако дојде на овие простори,ќе му биде огромна конкуренција на Бокита! :rofl:
   
  На Twinkles, Joi, Gea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Многу е убав/а :D Моја генерација а :D Шала на страна, како што изгледа или како што може да се трансфотмира од приложените слики дефинитивно може многу да понуди. Тоа е на светската модна сцена, овде за такви слики би го линчувале.
   
 4. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
  Joxy да ми извиниш ама Бокита не може со овој :D
   
 5. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  ^ Тоа де,овој барем има пријатна фаца,Бокица баш е карикатура. :rofl:
  [​IMG]
  Еве слика на која стварно личи на женско. Кога дознав дека е машко буквално вака бев: :o
   
 6. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
  Би сакала да споделам уште неколку слики...
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.618
  Допаѓања:
  23.298
  Пол:
  Женски
  Успешен е и се повеќе ќе биде баш заради тоа што има ненормално голем потенцијал за трансформирање, а тоа е тоа што е бара. И е ептен фотогеничен.
  И добри црти има.
  Штета само,да си ја скрати косата би бил еден врло згоден машки примерок. А не вака, на сликите каде што е депилиран и замазнет со сјај ми е многу гадно :worried:
   
 8. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  Жално што природата така си поиграла со овој човек.
  Навистина личи на женско.
  Абе он и за женско си бил планиран и во последен момент си се предомислил, па еве што испаднало. :rofl:

  Инаку што се однесува до неговата кариера како модел сметам дека ќе постигне успеси. За разлика од другите од типот на Боки13 и бугарскиот Азис кои се машки и пробуваат нешто да изведуваат женски овој навистина личи на женско, дури е симпатичен/на и привлечен/на. Има што да понуди, ретко кој има вакви црти црти , а воедно е и машко. :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Мене ми личи на сите слики на машко, можеби дека знам дека е машко па затоа... Што знам има некои јаки црти, има и такви девојки не викам не, ама едноставно не можам да го смешам со женско на ниедна слика. Читав еднаш едно негово интервју дека воопшто не му е гајле што кој ќе каже, он од ова вади многу пари и ќе продолжи се додека го ангажираат за ревии, фотосесии, реклами, што е сосема лично право и супер ако навистина не се замара кој што кажува. Јас лично не го мразам Боки и за мене тоа што тој го прави е исто со ова што го прави Андреј (заработува на еден несекојдневен начин), само што нели се што е наше мора 100 пати да се преплука :D
   
 10. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Искрено, прв пат го гледам. И некаде да сум го видела никогаш не би помислила дека е машко, ама бидејќи тоа е и целта да се трансформира, сигурно му престои успешна кариера... Малце језиво ми е што гледам жена, а уствари не е :D ама негов проблем, чим си успева вака негово е дали е маж, жена или и двете :D А вака симпатичен лик е.
  Околу тоа дали би успеал на овие простори, поготово кај нас :?: па и не ми се верува баш, (не сме ние толку open minded :) ) пре би рекла би пропаднал кај нас. :D
   
  На Seznajka2, Divinebutterfly, Artemission и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Имам читано за него, и знам дека и големите дизајнери го ангажираат на ревии, само немам видено слика од него како маж, а дека личи на жена тоа не е спорно, ама навистина е гадно бе да го гледаш со такви нозе намачкани со масло, а знаеш дека е маж

  Еве гледам и овде имало статија за него http://www.femina.mk/новости/шоу-бизнис/фото-андреј-пејиќ-е-невестата-на-готије
   
 12. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Да се истрижи, да ги турни тие кармините и сенките, баш убаво машко е.Онака нежно, но има и такви некој..на пример Хајден Кристенсен.А пак да премини во девојка, пак ќе биди преубава.Нека се одлучи веќе еднашшш :D :D
   
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.167
  Допаѓања:
  23.038
  Пол:
  Женски
  Овај машко ееее?!?!?!?! :o
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Епа од тука јас прв пат сум слушнала за него. Јас можев да познавам дека е машко, ама и како женско изгледа уааау! :o А да живееше тука, баш би сакала да го видам во живо. :D Супер за него, успешен е како манекен и како манекенка, а дрим кам тру! Кој знае колку работа има, посебно поради неговиот изглед и мултифунксионалност. :D Типов е уон оф а кајнд. :)
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Одма се познава дека е маж, значи му се познава на лик, а особено во телото. Според мене нема ништо женствено, се гледа дека е ептен исфорсиран, и антипатичен е :x Ми се гади од вакви луѓе, па кој што сака нека рече, била ја старомодна во овој поглед, со предрасуди, бил тој успешен во кариерата, баран, сеедно, одвратен е чоеков. :puke:
  Гаден си, нејќам и не можам да те глеам. Чао.
   
  На softqueen му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Мене ова не ми се допаѓа.Вистина е дека на многу слики изгледа како права жена но кога ми текне дека е машко,одвратно ми е.Секој треба да биде она што е.Ако си жена биди жена,ако си маж биди маж,не разбирам стварно која е целта :^) .
  Секоја чест на трансформацијата но сепак не ми се допаѓа.Не е убав/a.
   
  На Divinebutterfly и softqueen им се допаѓа ова.
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Кога косата би му била пократка (не велам нуларица да се ишиша) и без тие шминки пудри и све и свашта би бил добро парче кое со задоволство би го поминала...
  Али вака ептен ми е жена... :worried:
  А дека има убави црти има
   
 18. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Нејке да е на арно.Останав просто без зборови.Едноставно ликов да беше во Мкд ке го гагаа со јајца и домати знаејки каков е менталитетов овде.Па ке го ругаа кај ке стигнеа.Но да признаам дека како женско му одлично стои ама како кажа Џокси личноста со вакви усни е тип со мандало :D
   
 19. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Баш и не личи како жена, се познава по цртите на лицето и телото..
  Да се облакаше како машко, да имаше кратка фризура и да не се шминкаше ќе беше убав али вака :x
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Eпа вакви луѓе, шоубизнисот, и модниот свет едвај чека да се појават. :clap:
  Кај нас, баш и не. Може и полошо од Бокица да си помине.
  Али ете на дечкото му текнало, или некој му дошепнал, дека има женска ѕвезда у него, и место да си ја затуца судбината во неговата родна Босна, која се повеќе и повеќе тоне во сиромаштија, и ете си успеал човеков. Не ми е за пофалба некако потегов, али ете успех некој. Ма да, што убавина гледа човек во вакво изобличување на машкиот род, јас мајке ми не знам. :?: