Андреј Пејиќ - машки или женски модел?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Artemission, 6 октомври 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Зашто мора да е транвестит или геј?!

  Дечково можеби си сака само жени, а ние тука одма го направивме ваков или онаков.Нему му е работа да се облекува како женско, не се шета таков на улица, туку на ревии и снимања.
  Kaко што прочитав никогаш не се изјаснил за својата сексуална ориентација, што од гледна точка на неговата работа е нормално-сите тоа ги интересира, а он држи во неизвесност и е поинтересен.

  Можеби е навистина геј, ама зашто мора тој заклучок да произлегува од тоа дека на снимањата носи женска облека?!
  И проституките заработуваат од секс, ама не значи дека уживаат и ги бива :D Каква споредба :D
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  ^ Да, па исто и со глумците и во филмовите и на театарска сцена.
  Еве на пример кај нас во претставата „Ромео и Јулија“ глумат само машки членови, машките членови се преправени во женски, па што значи тоа...? Дека се геј или...?
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Каков сака нека се смета ,типот е уникат! За мене е машки ,се познава од километар дека е момак и баш ми е онака фацичка .
  Не знам зошто некој би гледал на Андреј со гадење ,бидејќи тој си ја брка работата на свој единствен начин и е далеку ,да речеме ,од нашиов фрик Боки .
  Андреј е софистициран , шармантен и поседува маркантни црти кои го истакнуваат од толпата ,такашто најверојатно би му следеле бројни ангажмни во неговата кариера.

  Ја поздравувам неговата храброст и ектравагантност!
   
  На blueeparadise и Neytiri им се допаѓа ова.
 4. Argasi

  Argasi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  278
  Недефиниран
   
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  А што би ми било мене гајле дали е геј или не ? И да е и да не е мене не ми менува нешто, ниту на било која од вас. Не ви е дечко, па да паничите и да имате проблем со тоа. Совршен е во она што го работи и му се восхитувам да на храброста и на умот да направи пари од тоа што му е дадено од Господ. Верувам дека низ светот има уште милион вакви што му е срам и од дома да излезат поради нивниот изглед. Сите сме луѓе. На крај крајева и да е геј пак е ЧОВЕК. И тие се луѓе. Не знам зошто толку осудување. Далеку од тоа дека е одбивен и одвратен како Боки, тука ќе го земам пример Фифи (мислам дека така беше) кој не ми е одвратен како што ми е Боки. Ова го пишувам бидејќи знам дека ќе се најди некој што ќе речи дека плукаме по се што е наше.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Се повеќе и повеќе се разочарувам од вкусот на девојкиве денес. Па каде се Џони Деп,Виго Мортенсен,Киану Ривс,Пол Вокер,Колин Фарел,Џорџ Клуни у листиве? Се повеќе од момичките денес се палат на машки што личат на се освен на машко. Наречете ме конзервативен,али не го подржувам ова трансформирање од мушко у женско или обратно. Одвратно е,буквално,во секоја смисла на зборот. И баш ради тоа што сега секој сака да се истакне со екстраваганција,или е дел од ова,или поддржувач. Не фала,не сакам моето дете да расте у такво извитоперено општество каде што човекот ќе ги поместува своите граници на многу полошо,ќе изгледа како фрик. За џабе ли не создала природата вакви какви што сме? Свашта...
   
  На senza.parole, Saki15, Srekicka и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  ^ Ех у право си за тоа со Џони Деп и сл. :D

  Него јас сум далеку од конзервативна личност ама и мене не ми се баш по ќеф овие работи.
  Зошто бе морале да го сликаат полугол, зошто? Мене ми се згади од тоа тело и таа фаца. Ич не ми идат заедно, не ми е и не ми е природно.
  Не е финтата се да апсорбираме од светот на модата, тоа не не прави по „модерни“ и современи персони. Ништо чудно по 10 год. да има ревија на женски, ревија на мажи и по нив ваквите како Андреј Пејиќ.
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Ние не се палиме на типов, не го ставаме на листи на најлепши момак, ние ја почитуваме неговата желба и неговиот труд и работа која притоа професионално си ја извршува.

  Дали ако е грд некој не треба да ја почитувам неговата работа? Или ако некој е убав а притоа ужасно непрофесионален треба да го почитувам само зашто е убав? Не!
   
  На Neytiri, MarchelineAmaru и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 9. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Се е тоа супер,само не генерализирај пошто како што видов има женски на кои им е убав,така да грешно си се пронашла во постот =) А за почитување на неговата желба и труд да се трансформира од машко во женско и да стане модел,не фала. Според мене воопшто не е за почит нешто што е толку слободоумно,толку надвор од границите на лош начин.
   
  На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Боки 13 може да му се фати на малиот прст боки е едно педерче кое го мразам највеќе.А ти АНДРЕЈ си цар те сакам највеќе :inlove: :$
   
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.834
  Допаѓања:
  236.065
  За мене Андреј е еден модел кој ја искористил својата уникатност и успеал да изгради кариера, поуспешна од онаа на многу и машки и женски модели.

  Новата колекција на Dessous (Hema)
  Push up Градници
   

  Прикачени фајлови:

  • 2,h=343.bild.jpg
   2,h=343.bild.jpg
   Големина на фајлот:
   12,3 KB
   Прегледи:
   353
  • 3,h=343.bild.jpg
   3,h=343.bild.jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   353
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.768
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Па подобро Андреј да прави реклами за градници од колку некоја што лошо изгледа :^) Само напред и претходно кажав дека за мене Андреј е УНИКАТ. :inlove:
   
 14. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми изгледа на машко :?:
  Само цицки поќе да имаше поубав ќе беше жими се
   
 15. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  само еден збор - ОДВРАТНО.
   
 16. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Браво за храброста :clap:
  Мене ми е интересен. :)
   
 17. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Мене ми е преубав :inlove:
  И е машки модел!
   
 18. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Toa што му го дала природата го искористува максимално!Секоја чест!Работи и како машки и како женски модел,а со тоа не можат многу да се пофалат
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.821
  Допаѓања:
  83.260
  Пол:
  Женски
  Одвратен ми е :puke: или е маж или е жена што се овие глупости
   
 20. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
  Најубавата чудна појава на природата е дечково. :) :inlove: