1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андреј Пејиќ - машки или женски модел?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Artemission, 6 октомври 2011.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Зашто мора да е транвестит или геј?!

    Дечково можеби си сака само жени, а ние тука одма го направивме ваков или онаков.Нему му е работа да се облекува како женско, не се шета таков на улица, туку на ревии и снимања.
    Kaко што прочитав никогаш не се изјаснил за својата сексуална ориентација, што од гледна точка на неговата работа е нормално-сите тоа ги интересира, а он држи во неизвесност и е поинтересен.

    Можеби е навистина геј, ама зашто мора тој заклучок да произлегува од тоа дека на снимањата носи женска облека?!
    И проституките заработуваат од секс, ама не значи дека уживаат и ги бива :D Каква споредба :D
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    ^ Да, па исто и со глумците и во филмовите и на театарска сцена.
    Еве на пример кај нас во претставата „Ромео и Јулија“ глумат само машки членови, машките членови се преправени во женски, па што значи тоа...? Дека се геј или...?
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Каков сака нека се смета ,типот е уникат! За мене е машки ,се познава од километар дека е момак и баш ми е онака фацичка .
    Не знам зошто некој би гледал на Андреј со гадење ,бидејќи тој си ја брка работата на свој единствен начин и е далеку ,да речеме ,од нашиов фрик Боки .
    Андреј е софистициран , шармантен и поседува маркантни црти кои го истакнуваат од толпата ,такашто најверојатно би му следеле бројни ангажмни во неговата кариера.

    Ја поздравувам неговата храброст и ектравагантност!
     
    На blueeparadise и Neytiri им се допаѓа ова.
  4. Argasi

    Argasi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    278
    Недефиниран
     
  5. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    А што би ми било мене гајле дали е геј или не ? И да е и да не е мене не ми менува нешто, ниту на било која од вас. Не ви е дечко, па да паничите и да имате проблем со тоа. Совршен е во она што го работи и му се восхитувам да на храброста и на умот да направи пари од тоа што му е дадено од Господ. Верувам дека низ светот има уште милион вакви што му е срам и од дома да излезат поради нивниот изглед. Сите сме луѓе. На крај крајева и да е геј пак е ЧОВЕК. И тие се луѓе. Не знам зошто толку осудување. Далеку од тоа дека е одбивен и одвратен како Боки, тука ќе го земам пример Фифи (мислам дека така беше) кој не ми е одвратен како што ми е Боки. Ова го пишувам бидејќи знам дека ќе се најди некој што ќе речи дека плукаме по се што е наше.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Се повеќе и повеќе се разочарувам од вкусот на девојкиве денес. Па каде се Џони Деп,Виго Мортенсен,Киану Ривс,Пол Вокер,Колин Фарел,Џорџ Клуни у листиве? Се повеќе од момичките денес се палат на машки што личат на се освен на машко. Наречете ме конзервативен,али не го подржувам ова трансформирање од мушко у женско или обратно. Одвратно е,буквално,во секоја смисла на зборот. И баш ради тоа што сега секој сака да се истакне со екстраваганција,или е дел од ова,или поддржувач. Не фала,не сакам моето дете да расте у такво извитоперено општество каде што човекот ќе ги поместува своите граници на многу полошо,ќе изгледа како фрик. За џабе ли не создала природата вакви какви што сме? Свашта...
     
    На senza.parole, Saki15, Srekicka и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    ^ Ех у право си за тоа со Џони Деп и сл. :D

    Него јас сум далеку од конзервативна личност ама и мене не ми се баш по ќеф овие работи.
    Зошто бе морале да го сликаат полугол, зошто? Мене ми се згади од тоа тело и таа фаца. Ич не ми идат заедно, не ми е и не ми е природно.
    Не е финтата се да апсорбираме од светот на модата, тоа не не прави по „модерни“ и современи персони. Ништо чудно по 10 год. да има ревија на женски, ревија на мажи и по нив ваквите како Андреј Пејиќ.
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ние не се палиме на типов, не го ставаме на листи на најлепши момак, ние ја почитуваме неговата желба и неговиот труд и работа која притоа професионално си ја извршува.

    Дали ако е грд некој не треба да ја почитувам неговата работа? Или ако некој е убав а притоа ужасно непрофесионален треба да го почитувам само зашто е убав? Не!
     
    На Neytiri, MarchelineAmaru и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  9. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Се е тоа супер,само не генерализирај пошто како што видов има женски на кои им е убав,така да грешно си се пронашла во постот =) А за почитување на неговата желба и труд да се трансформира од машко во женско и да стане модел,не фала. Според мене воопшто не е за почит нешто што е толку слободоумно,толку надвор од границите на лош начин.
     
    На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Боки 13 може да му се фати на малиот прст боки е едно педерче кое го мразам највеќе.А ти АНДРЕЈ си цар те сакам највеќе :inlove: :$
     
  11. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.152
    За мене Андреј е еден модел кој ја искористил својата уникатност и успеал да изгради кариера, поуспешна од онаа на многу и машки и женски модели.

    Новата колекција на Dessous (Hema)
    Push up Градници
     

    Прикачени фајлови:

    • 2,h=343.bild.jpg
      2,h=343.bild.jpg
      Големина на фајлот:
      12,3 KB
      Прегледи:
      354
    • 3,h=343.bild.jpg
      3,h=343.bild.jpg
      Големина на фајлот:
      10,8 KB
      Прегледи:
      354
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па подобро Андреј да прави реклами за градници од колку некоја што лошо изгледа :^) Само напред и претходно кажав дека за мене Андреј е УНИКАТ. :inlove:
     
  14. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Мене воопшто не ми изгледа на машко :?:
    Само цицки поќе да имаше поубав ќе беше жими се
     
  15. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    само еден збор - ОДВРАТНО.
     
  16. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Браво за храброста :clap:
    Мене ми е интересен. :)
     
  17. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Мене ми е преубав :inlove:
    И е машки модел!
     
  18. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Toa што му го дала природата го искористува максимално!Секоја чест!Работи и како машки и како женски модел,а со тоа не можат многу да се пофалат
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Одвратен ми е :puke: или е маж или е жена што се овие глупости
     
  20. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Најубавата чудна појава на природата е дечково. :) :inlove: