Андреј Пејиќ - машки или женски модел?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Artemission, 6 октомври 2011.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Ц,ц,ц јас првпат го гледам и на прв погледд личи на женско,а он да ти бил машко :o
   
 2. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  12
  И јас прв пат го гледам и се повеќе ми личи на женско. Нема ни тело како маж ни па лице.
   
 3. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Миленикот на Жан Пол. :)
  Едно време го обожавав, па после не, па сега пак ми е ок - имам измешани чувства кон Андреј. :lol:
  Но, ако зборуваме за неговата работа како модел, тогаш никој не смее да му најде ниту една замерка.
  Андреј е вистински професионалец. А, тоа што личи на женско може само да му донесе поени во модниот свет. Сите го обожаваат.
  Тоа што тој не личи на машко, воопшто не го прави помал маж од сите останати. ;)
   
 4. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Овој е машко?! о.О
   
 5. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  158
  Се гледа дека е машко
   
 6. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  835
  Совршено суштество е ова ! :inlove: :inlove:
   
  На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Момчево е успешно бидејќи има такво лице што лесно може да се трансформира. Инаку, среќа што работи во Австралија, бидејќи тука со балканскиот менталитет, сигурно не би постигнал толкав успех, како што постигнал таму.
  Се гледа дека ја работи својата работа многу професионално, и на сликите тешко дека некој би познал дека станува збор за машко, единствено може Адамовото јаболко да го издаде, но и тоа лесно се корегира со шминка. :)
   
 8. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  712
 9. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Јас за него дознав уште пред некое време,онака за андрогени личности се интересирав.
  таа појава ме фасцинира :inlove:
  Се гледаше дека е машко ама по женствен е и од мене :D Важно се заљубив јас. :inlove: :inlove: :$
  Од овој до Боки има огромна разлика.Боки не може да му се фане на Андреј :rofl:
  Нека си продолжи со кариерата,од мене има големо :up:
   
 10. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Wоww, колку е sеxy Андреј(ава).. права мачкица е :lol: