1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андроид апликации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idonea, 2 мај 2012.

  1. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Андроид апликација

    Кажете добра апликација за симиѓање песни директно на моб :)

    Иначе имам андроид 2.1 и ме нервира што сите апликации се зачувуваат на меморијата од телефонот, не може да се зачувуваат на мемориската или пак јас незнам како се прави тоа :?: ... и не можам да симиѓам многу апликации, зашо мала е меморијата и почнува да кочи телефонот |( Иначе ги имам: фејсбук, твитер, автобуско, судоку, angry birds, shazam, viber и толку :)
     
  2. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    725
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Aпликации може да се симнуваат и од интернет т.е од компјутер на мобилен, или од самиот маркет на мобилниот. :)

    Сигурно користиш некој File Manager, нели? Доколку немаш, моја препорака е да си го инсталираш Astro File Manager, со кој може да си ги средуваш сите ствари-музика, слики... http://www.filecrop.com/74798997/index.html или симни си го од маркет и инсталирај го :)

    Кога се обидуваш да симнеш некоја апликација од компјутер, најчесто е формат .apk. За да успешно го префрлиш во телефонот, поврзи го мобилниот со усб и тој симнатиот фајл, смести го во некоја од папките на Astro (downloads, или ти направи си папка) и откако ќе го преместиш фајлот во папка, исклучи го усб кабелчето, отвори го Astro од мобилниот, оди кај папката кај што си го симнала фајлот, кликни на него и install ;)
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Андроид апликација

    ^А сега ова астро морам да го симнам од компјутер оти немам интернет на мобилниот. По која постапка него да го внесам во мобилниот па да можам да го користам. Со копи-пејст, или?
     
  4. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    725
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Јас лично немам користено некоја апликција за симнување песни, едино ја користам Zedge (со апликацијава се симнуваат слики, рингтонови, игри, live wallpapers) ама еве на нет најдов пет апликации што се баш за таа намена, па види, пробај и кажи дали се добри :D

    http://www.zeropaid.com/news/95528/top-5-android-apps-for-downloading-free-music/

    Немаш ли wi-fi?

    Да, ти симни го овој фајл од линкот што ти го пишав и откако ќе поврзеш моб со усб, копи-пејст направи. Пиши што си направила :)
     
    На passion.for.fashion и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  5. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Андроид апликација

    Ништо не направив, го лепнав таму и после го немаше. После тоа го залепив во една папка насловена андроид и таму во една алпикација quickoffice ги има тие папки ама сите се празни.
    Имам вифи само на мобилниот, од никаде не фаќам интернет.
     
  6. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    725
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Не знам што би можело да биде проблемот тогаш :( А кој мобилен го користиш?
     
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Андроид апликација

    ^LG GT450.
    Ништо тогаш, батали, кога ќе начекам некаде интернет ќе пробам да ја симнам апликацијата од мобилниот, па тогаш ако инсталирам нешто :) . Сепак фала ти многу :* .
     
    На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    ^ Не, јас имам Huawei Harley 8180.
    Баш пред 10тина минути, инсталирав Астро. Отидов во апликациите, ги деинсталирав. Го исклучив Астрото, се вратив во менито, и гледам уште се тука апликациите.
    Го деинсталирав Астрото, симнав Ес фајл експлорер. Кликнав за деинсталирање, ми вика дека тие не можат да се деинсталираат.
    На мојов изгледа му нема лек. Ќе морам да ги трпам и тие апликации. :D
    Нема врска, сепак фала. :)
     
  9. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Андроид апликација

    Стави го .apk фајлот во Download,само претходно симни Astro File Manager,во случај да немаш ThinkFree Office и преку тоа ќе си пробуричкаш во Download и ќе го најдеш фајлот и ќе одиш install и средена работа. И ја се мачев со тоа на почеток :)
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Андроид апликација

    А бе ништо не му помага на овој мобилен ретардиран. Бев кај другарка ми, она има вифи и пробав да ја симнам астро од мобилниот ама неќеше бе :devil: . Ми пишаше нешто you haven`t accessed... бла бла |( .
     
  11. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Андроид апликација

    Јас го имам Paradise,ознаката му е како облаче,многу добро програмче до сега сите песни што сум ги сакала сум ги симнувала :)
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    На странава пишува дека има андроид апликација, http://daisypath.com/
    но никако неможам да ја инсталирам.
    Дали некој успеал, или барем знае како?
     
  13. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    Андроид апликација

    Ви предложувам да симнете WhatsApp можете да зборите и да се допишувате бесплатно со секој што ја има таа апликација, и мора секад да имате интернет :)
     
  14. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Андроид апликација

    Јас само што пробав да ја инсталирам, отидов во Google Play, ја најдов, ама видов дека се плаќа и се откажав одма, а баш ме интересираше :)
     
  15. milenna.torres

    milenna.torres Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    120
    Андроид апликација

    имам таблет со андроид и никако неможам да ја најдам ангри брдс никако никако ни во маркет ни на гугл чаре ?
     
  16. sreknadevojka

    sreknadevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Андроид апликација



    дали имаш добро искуѕство со апликацијава? јас само шо ја симнав доста е добра само ме интересира доколку еве во мометов немам ви-фи а неќам да трошам, дали во истава ситуација некој ако ми испрати порака слика или видео не е битно дали ја трошам?
     
  17. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Андроид апликација

    Апликацијата е одлична, доколку немаш интернет, можеш да ги пишуваш пораките, ама ќе бидат испратени кога ќе го уклучиш телефонот на ви-фи (или интернет).
    Исто и ако некој ти пратил порака додека не си била уклучена, ќе ти стигне откако ќе се уклучиш :)
     
  18. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Андроид апликација

    Користите ли некои корисни и интересни македонски андроид апликации? Препорачајте некоја :)
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Јас ја користам „околу мене“. Вака изгледа. Највеќе ја користам ради „транспорт-градски автобуси“. Само многу е зафркнато, ако имаш телефон на тач. Едвај оди горе доле.
    [​IMG]
     
  20. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Јас користам Viber. Слично е на WhatsApp, можеби и подобро според тоа што сум слушнала :)