Андроид апликации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idonea, 2 мај 2012.

 1. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.444
  Пол:
  Женски
  Добра апликација за навигација???
   
 2. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.444
  Пол:
  Женски
   
 3. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  ПомоооооооШ.... Се заебав за сите сите пари, нон стоп ми се појавуваше нотификација за инсталација на нов андроид на моб. и секогас Лејтер лејтер и сега несакаејки стиснав апдејт. Катастрофа е новиот систем. при отварање на секоја икона или нотификација ми шуште неш у позадина. Дали и како можам да го вратам стариот софтвер на мобилниот. Инаку имам моб. Самсунг Галакси А5-2017 ....
   
 4. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  55.846
  Пол:
  Машки
  Тешко дека ке го вратиш,носи го на сервис.
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  3.148
  Пол:
  Женски
  Кои се популарни апликации периодов? Користам фб, инста и сворм.
   
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
  Google Maps ти е добра апликација, Calendar, Keep за белешки, Docs за документи, Dropbox за шернување и синхронизација на фајлови, MojVozduh за да видиш дали е загаден воздухот надвор, MyFitnessPal за фитнес и исхрана, ЈСП Возен ред итн.
   
  На Meckicja и Elence93 им се допаѓа ова.
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  3.148
  Пол:
  Женски
  Фала ти, инаку мислев повеќе како социјални, snapchat, овие што ги спомнав и сл :)
   
 8. Meckicja

  Meckicja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  6.085
  Пол:
  Женски
  Izbrisete go telefonot na fbricko Nivo zacuvaj hi samo navazite raboti broevite na sum a drugite raboti na memorikart ili so blutu na drug telefon
   
 9. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.274
  Допаѓања:
  33.592
  Имам s7 edge i sum na vip (mislam i toa ima vrska). Update na nov softver ne mi se pojavuva, a kaj drugarka so s6 i se ima pojaveno moze pred edno 2m.
  Sto e problemot?
   
 10. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Имам нов мобилен, од стариот телефон со Smart Switch ги префрлив сите апликации на новиот телефон. На некои апликации ми се префри се што имав во History, ама на некои не ми се префрли.
  Има ли начин сите пораки што ги имав на Viber на стариот телефон да ги префрлам на Viber во новиот телефон?
   
 11. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  2.323
  Здраво.Дали можеби некој знае на која апликација за слики има вака да направам.
  Screenshot_2017-11-01-11-52-49.png
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  3.148
  Пол:
  Женски
  Сакам да симнам видео од стори од Инстаграм, има некој начин за тоа?
   
 13. Dreamerbaby

  Dreamerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Ајде мала помош кажете некоја добра аппликација за ефекти на слики освен snapseed некоја подобра :)
   
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.590
  Пол:
  Женски
  Square Lite.
  Скоро 2 години ја користам и за никоја друга апликација не би ја менувала.
   
  На Dreamerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.328
  Допаѓања:
  87.577
  Пол:
  Женски
  airbrush,nocrop
   
  На Dreamerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 16. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  6.175
  Пол:
  Женски
  Имам стар самсунг телефон, пред 4години земен и сега случајно забележав дека пораките што сум ги праќала на вибер се зачувани во фолдер. Viber messages zip.
  А на новиот што ми е, немам таков фолдер.
  Дали треба да се активира или не е достапна таа опција повеќе?
   
 17. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Можеш да ги зипуваш и новите преку Viber aпликацијата на другиот телефон.
   
 18. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Izvini,a kakov tell imase porano?
  Zosto mnogumina mi velat deka porakite od viber kolku i da gi brises tie sepak ostanuvaat zacuvani vo nekoj folder. Arno ama jas baram baram ama nikako da gi najdam.
  Moze li nekoj da mi kaze kako da gi najdam?
   
 19. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.739
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  Moram da prasam. Si napraviv Instagram odamna ama se logirav preku Facebook Sega si ja simnav aplikacijata Kade sto mozes da sledis Koj prestanal da the sledi ama na nea ne mozam da se logiram na ist nacin kako I na Instagram. Mi Bara korisnicko Ime I lozinka. Kako mozam da se logiram?
   
 20. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  13.339
  Коросничкото име од инстаграмот и пробај со пасвордот од фејсбук. Доколку не си внесла нов пасворд за инстаграмот.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.