Андроид апликации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idonea, 2 мај 2012.

 1. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Имам проблем со Messenger го избришав , се направив како сто гледав по интернет , и уште неможам да го тргнам тоа со жолто што пишува Wait for Network
  Помош некој ??
   
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Update napravi na msn
  Proveri wifi/net
   
 3. zoki123

  zoki123 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdr. imam problem so mesengerot, ne mi pokazuva pred kolku vreme bil vkluceni nekoj frednovi, znaci ne site. Zeleno svete koga pisuvaat so nekogo ili mene , i posle nekoe vreme nema pred koku bile vkluceni.. kako da ne sme prijateli, nema nisto a od kaj niv me pokazuva mene deka si vklucen i pred koku vreme , i ne se stavat ofline za da se prekriat.. vo sto e problemot, mala pomos ako moze ?? eve i slika , kaj vas kako e?
   

  Прикачени фајлови:

  • 100.JPG
   100.JPG
   Големина на фајлот:
   13,2 KB
   Прегледи:
   22
 4. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  989
  Пол:
  Женски
  Дали цело време или понекогаш ти прави така? И Види кога ќе стиснеш на i -то горе десно што е дали ти покажува пред колку време се уклучени.
   
 5. zoki123

  zoki123 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  klikav , klikav i pak nejke ne dava proveriv skoro se, a na lite verzijata mesenger raboti mada ima bagovi i tamu .. 100 pati go simnav i brisev mesngerot i pa nejke ??
   
 6. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  989
  Пол:
  Женски
  А ако не ти е, да пробаш софтверот да го апдејтнеш, па после апликацијата?
   
 7. zoki123

  zoki123 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  telefonot e abdetiran, i aplikacijata e simnata preko 1pari pisi brisi i nejke ... me jadosa toaa
   
 8. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Има опција да направиш да не покажува. Мене ми е така направено..
   
 9. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Луѓе како се наоѓаат овие emojis на инстаграм? Кога пишувам ги нема, треба инсталирање апликација некоја или само ми е глуп телефонов? Alcatel d5 Pop имам
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.234
  Здраво
  Дали некој ја има аплилацијата 30 day to loose weight 2018

  Или апликација за вежбање и храна да ми предложите.  И сакам да прашам за играта дали ја има некој и како е задоволен
  Sims и Neigborhood from hell??
   
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  3.148
  Пол:
  Женски
  Како да ставам знаменце емоџи? Треба да инсталирам нова тастатура?
   
 12. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.574
  Допаѓања:
  35.551
  Пол:
  Машки
  Треба да имаш понов софтвер на мобилниот.
   
 13. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Јас најдов една апликација со предизвици од 30дена и дополнителни вежби за секој дел од телото кој сакаш да го зајачаш. Апликацијата се вика "7 minutes every day" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.sevenmins&hl=en

  Инаку ако сакаш апликација со која ќе водиш ред што јадеш колку калории внесуваш и движење ти ја препорачувам "My fitness Pal" не мора да ти е апликација ја имаш и како веб страна.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myfitnesspal.android
  https://www.myfitnesspal.com
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Имам проблем, пробувам да симнам некоја апликација од google play неможи, пишува превземањето е на чекање...скоро цел ден
  Помагајте останав без ниедна апликација
   
 15. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  ќе пробаш со setings-applications-google play services..... мора прво update тука или enable па рестартирај го телефонот, мене ми правело многу пати проблем вака ама update коа се појавува гледам да не го игнорирам 90% е до тоа :)
   
 16. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.071
  Пол:
  Женски
  Дали доколку го деактивирам виберот кај одреден контакт ќе го има нашиот разговор што сме го воделе или нема веќе да му го покажува?
  На пример ако деактивираш фејсбук пак си стојат разговорите со таа личност, па ме интересира дали е исто и со вибер.
   
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Ќе стои разговорот :)
   
 18. sweet-17

  sweet-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали за апликациите кои си ги симнал и користил секаде без постапка за плаќање може да ти дојде сметка за плаќање?
   
 19. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  450
  Ако ти се бесплатни апликациите што ги симнуваш од Play store,која е логиката да ти бидат наплатени:^)
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.590
  Пол:
  Женски
  Не.
  Штом се бесплатни нема потреба од никакво плаќање.