1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андроид апликации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idonea, 2 мај 2012.

  1. SomeWhere

    SomeWhere Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Pirates od the Caribbean, Beach Buggy Blitz ми се омилени и Flow free ја играм на часови кога ми е досадно.
     
  2. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Андроид апликација

    Имам андроид телефон Samsung Galawy Y и ги користам апликациите ме заинтересираа повеќето шо ѓи кажувате всушност сите :wasntme: но ќе го натрупам многу..

    се извинувам што ова ќе биде на мак напишано ама не ми дава со латиница да пишувам нз зашто

    Инаку од апликациите користам : енгри брдс (мн е заразна), јутуб секако, Мобиле Коунтер ти покажува колку нет имаш потрошено (ви-фи и од операторот посебно), Фејсбук, Фрут нинџа, Џевелс - некоја игричка со дијаманти кршење ептен заразна.. , змиичка (старата добра) :P, инстаграм, твитер, месенџер за чатот од фб мн ми помага ми стигаат известувања секогаш кога некој ми пише додуша малку доцнат :) , Муси(икс)меч наоѓа текст на песните што ѓи имам симнато, талкинг том (мачево е закон се надополнуваат со моето и ме тепаат од смеење), бесилка, гТунес за симнување музика и тие
    Порано имав и апликација за how i met your mother која имаше наинтересни quotes се викаше how i met your mother quotes секако но ја избришав бидејки почнаа д се повтараат.. :doh:
    :tmi:
     
  3. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Пред една недела ја форматирав мемориската картичка и ми се избришаа сите апликации што ми беа на неа. Сите успеав повторно да ги симнам, ама со Instagram ми прави проблеми. Апликацијата ми беше поставена и на главен екран, ајде и од таму ја тргнав, пак ништо. Ми вика:
    Внатрешна меморија навистина немам многу, али од картичката 1,85 гига ми се празни. И другарка ми имаше сличен проблем, али се среди. Кај мене не сака за жива глава, 100 апликации испобришав. Знае некоја како да го решам проблемов, или ги посетам во T-Mobile од утре?

    А, да! Мнооогу често ми се појавува ова кај скоро сите апликации. Ете пример:
    Апликацискиот Facebook (процес com.facebook.katana) запре неочекувано. Ве молиме пробајте повторно. И доле „Насилно затворање“. А, кога ќе пробам пак да ја стартувам апликацијата, повторно ова! Го исклучувам телефонот 100 пати дневно, се средува работава и за 5мин пак исто. Нерви искинав, мајке ми!
     
  4. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Андроид апликација

    Мене ми се случуваше нешто слично кога ќе се отвори апликацијата ова а почесто не се ни отвараше и телефонот сам се исклучуваше.. Ја извадив батеријата и пак ја ставив и проблемот се поправи :D Пробај и пиши ми што си направила..
     
  5. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    дајте некој предлог за интересна андроид апликација......јас веќе ги имам Preiod calendar,Ant smasher,Greedy mouse,Jewels star,Бесилката......ама сега сакам и нешто друго,за да си трошам батерија и да тепам време на работа :D
     
  6. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Јас го имам симанато Period Calendar ама нема известување. Знаете ли кој календар те известува значи да ти се појави ивестување оти ми кажаа дека имало таков ама не знам како се вика оти нели повеќе има. На пр. дека ти се јаде благо и сл. :?:
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Еве го моето зајаче кое работи и можам да си го играм благодарение на андроид апликацијава:
    изгледа позира со очињата нагоре :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  8. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Андроид апликација

    eve nesto i od mene :)))
    app lock, tv goo, zlatna kniga, kino.mk.... :) :)
     
  9. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Андроид апликација

    Јас под период календар подразбирам оној менструалниот, ме збуни со ова благово. :rofl:
    Имам симнато менструал календар (така се вика), и самата си местиш се што е поврзано со неа, какви симптоми имаш на кој ден, каква е крвта, кога овулираш пр. ми стига известување овулација за 3 дена како пусулче на домашна адреса. :D

    Eве на нет најдов слика како изгледа:
    [​IMG]
     
    На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Андроид апликација

    Ај некој нека ми објасни КАКО ГИ ИНСТАЛИРАТЕ АПЛИКАЦИИТЕ??? ве молам имам андроид 2.2 и незнам како да си инсталл. апликација.
    И ве молам пишетe кој формат треба да симнам за да можам да ја инсталирам- .apk... ???
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Одиш во маркет или во TRG Play или Store така некако треба да ти се вика маркетот, ја бараш апликацијата и и правиш download.
    После сама автоматски се инсталира и спремна ти е за користење.
    Многу е лесно и едноставно, треба само да имаш маркет во менито и нормално интернет, уште подобро вифи.
     
  12. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Епа ми кажаа дека има на пр. ти стигнува извесување дека денес ќе ти се јаде благо, на пр. ден пред да ти дојде или така нешто :wasntme: Ај ќе го симнам овој да го пробам.
     
  13. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Андроид апликација

    Да да, но несакам да користам интернет на мобилниот,прашував за симнување на компјутер, потоа префрлање со мемориска на мобилниот :/ Ако некој знае вака како да инсталирам... :|
     
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Имам предлог темава да се преимени, т.е да се додаде и ios апликации, зашто мнгупати сум сакала да коментирам или прашам за апликација за ајфон да не отварам деуга тема можеби паметно е да биде една и за апликациите за ајфон.
    Иам преку 30 апликации, од секако вид, информативни, модни, игри,женски проблеми :D итн.
    Убедливо најкористена апликација ми е pink pad, за обележување на циклус, плодни или неплодни денови итн. Има и добра можност што си одираш какво ти е расположение, кои симптомим ги имаш и можеш со еден клик да направиш споредба се месецитемшретходно.
    Те избестува 4-5 дена пред почетокот и сеа за сеа била прилични прецизна.
    Од сите кои сум ги користела оваа ми е омилена.
    Бесплатна е секако.
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Во омилените апликации ја сместувам и ВИБЕР :rock: , си разговараш и на другиот крај на светот бесплатно!
    Сигурно не се наплаќа? Завчера правев муабет во Австралија со една пријателка од мајка ми и мислам дека ништо не се наплаќа, ама да си прашам за посигурно.
     
  16. anste

    anste Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    127
    Андроид апликација

    Од игрите дефинитивно како најдобри ќе ги спомнам :
    1.Temple run
    2.Subway surf
    3.Бесилка
    4.Fruit Ninja
    5.Shoot Bubble Deluxe

    А најкорисни апликации мислам дека се:
    1.Google search
    2.Viber
    3.Instagram( pixlr express е исто така супер)
    4.TuneWiki-Lyrics
    5.Color note
     
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Андроид апликација

    Не се наплаќа, единствен услов за користење е да имаш добра wi-fi конекција, за да ти тече речито муабетот. :)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  18. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    не бери гајле јас со таткоми еден сат правевме муабет а тој беше во германија и неплатив ништо ;)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    Јас да прашам, инаку нова сум со андроидот и таквите ствари, уште учам, ама јас за тоа Вибер прв пат слушам, знам што е од што ве читам ама што го величите толку, нели е тоа исто како скајп или има некоја разлика? :?: Ако е скрос истото, тогаш си останувам верна на скајп :)
     
  20. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Андроид апликација

    ^^^^
    Скоро исто како скајп, ама вибер е подобро од скајп. Пробај па ќе видиш :)
    Меѓу најдобрите ги сместувам Вибер нели :) и Автобуско, во секој момент ми треба. Само што нема селски линии, и ноќни.
    Меѓу игрите, се заразив со Fall down, Jatpack Joyride, и Ninjump :)