Анестезија или спреј за безболна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од theunicorn, 26 јуни 2014.

1. theunicorn

theunicorn Нов член

Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Me intersira dali znaete kade vrshat depilacii so koristenje na spejovi ili anastaezii za namaluvanje na bolka. Imam dosta chustvitelna kozha i bolkata mi pretstavuva golem problem, osobeno vo intimnite delovi.. blagodaram odnapred

2. Cvetetto

Cvetetto Популарен член

Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.891
    depilacija na intimnite delovi

Mожеш едно 30 мин. пред депилација да се напиеш АСПИРИН,ќе ја намали болката. :!: Пред да се депилираш истуширај се со ладна вода!Не се депилирај непосредно пред менструација,депилирај се за време на овулација.Депилирај се почесто,дури влакната се мн.мали т.е. одприлика на 3 недели.
    И да можеш,да прочиташ во другата тема,нема потреба од иста тема ;) .Позз :hai: :hai:
    И за повеќе совети,прочитај овдеБразилска депилација.

3. theunicorn

theunicorn Нов член

Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    da se dokonkretiziram...
    vo eden komentar beshe navedeno deka vo kozmetichkiot salon kade shto odi devojkata pred pochetokot na depilacijata ja prskaat so sprej za mestoto da odtrpne , no imeto na salonot ne beshe navedeno.. dokolku znaete slichen salon ve molam da mi kazhete
    [mod-kirilica:jr96myic][/mod-kirilica:jr96myic]

4. Dentina

Dentina Популарен член

Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    1.365
    Допаѓања:
    15.525
    koristenje anestezii i sprejovi za bezbolna depilacija

Површински анестетик не делува на кожа,туку само на слузница,значи во случајот нема да помогне тоа.А сигурно не користат од оние крио-спрееви што ја заледуваат кожата привремено,како кај мали хируршки интервенции,оти површината е голема.Инаку и јас имам голем проблем со болката при депилација,до степен на солзи,и кетонал форте сум пиела пред депилација и за жал ништо.Можеби она со средина на циклус е добар совет.Некои сме едноставно преосетливи,мене и чупање веѓи ме боли,смешно е ама така е.Стегни заби и трпи за лепота :)
    Едит-ме убедуваа дека шеќерната депилација помалку ќе боли,ама јок бре,пак ми е ноќна мора..

5. Cvetetto

Cvetetto Популарен член

Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.891
    koristenje anestezii i sprejovi za bezbolna depilacija

За тоа со циклусот ви е 100% проверено!Лично од мене,ама за депилација на нозете...Пред 2-3 недели бев на депилација и имав ужасни болки.И тап за два дена ми дојде тетката со црвена шамија. |( А кога бев за време на овулација :!: немав големи болки.