1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анестезија или спреј за безболна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од theunicorn, 26 јуни 2014.

 1. theunicorn

  theunicorn Нов член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Me intersira dali znaete kade vrshat depilacii so koristenje na spejovi ili anastaezii za namaluvanje na bolka. Imam dosta chustvitelna kozha i bolkata mi pretstavuva golem problem, osobeno vo intimnite delovi.. blagodaram odnapred
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  depilacija na intimnite delovi

  Mожеш едно 30 мин. пред депилација да се напиеш АСПИРИН,ќе ја намали болката. :!: Пред да се депилираш истуширај се со ладна вода!Не се депилирај непосредно пред менструација,депилирај се за време на овулација.Депилирај се почесто,дури влакната се мн.мали т.е. одприлика на 3 недели.
  И да можеш,да прочиташ во другата тема,нема потреба од иста тема ;) .Позз :hai: :hai:
  И за повеќе совети,прочитај овдеБразилска депилација.
   
 3. theunicorn

  theunicorn Нов член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  da se dokonkretiziram...
  vo eden komentar beshe navedeno deka vo kozmetichkiot salon kade shto odi devojkata pred pochetokot na depilacijata ja prskaat so sprej za mestoto da odtrpne , no imeto na salonot ne beshe navedeno.. dokolku znaete slichen salon ve molam da mi kazhete
  [mod-kirilica:jr96myic][/mod-kirilica:jr96myic]
   
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.415
  Допаѓања:
  25.688
  koristenje anestezii i sprejovi za bezbolna depilacija

  Површински анестетик не делува на кожа,туку само на слузница,значи во случајот нема да помогне тоа.А сигурно не користат од оние крио-спрееви што ја заледуваат кожата привремено,како кај мали хируршки интервенции,оти површината е голема.Инаку и јас имам голем проблем со болката при депилација,до степен на солзи,и кетонал форте сум пиела пред депилација и за жал ништо.Можеби она со средина на циклус е добар совет.Некои сме едноставно преосетливи,мене и чупање веѓи ме боли,смешно е ама така е.Стегни заби и трпи за лепота :)
  Едит-ме убедуваа дека шеќерната депилација помалку ќе боли,ама јок бре,пак ми е ноќна мора..
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  koristenje anestezii i sprejovi za bezbolna depilacija

  За тоа со циклусот ви е 100% проверено!Лично од мене,ама за депилација на нозете...Пред 2-3 недели бев на депилација и имав ужасни болки.И тап за два дена ми дојде тетката со црвена шамија. |( А кога бев за време на овулација :!: немав големи болки.