1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анимал принт

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 18 јануари 2011.

  1. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.849
    Пол:
    Женски
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.320
    Пол:
    Женски
    Да изгледаат совршено Старфиш :) Еве некои мои парчиња од плакарот
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC00954.JPG
      DSC00954.JPG
      Големина на фајлот:
      271,1 KB
      Прегледи:
      308
    • DSC00953.JPG
      DSC00953.JPG
      Големина на фајлот:
      265,5 KB
      Прегледи:
      308
    • Copy of SDC14191.JPG
      Copy of SDC14191.JPG
      Големина на фајлот:
      95,8 KB
      Прегледи:
      308
    На annnni и lackygirl им се допаѓа ова.
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Анимал принтот е минлива мода, како и се останато :) Ми се допаѓа понекогаш на девојки кои знаат како да ги искомбинираат во мали количини, со совршен накит и слично, но не сакам сите да сме облечени од глава до пети во тигрест фазон :fubar: На себе не го сакам, едноставно сум голем противник на се што личи на животинско, никогаш не сум купила, ни па имам желба некаква :x А ете мајка ми си сака, има кошулки, блузи, и се задоволство си ги носи, меѓутоа никогаш не облекла две парчиња такви, обавезно со нив носи црни или кремави панталони, темни фармерки или обична црна сукња.
    Е сега, едно не ми е јасно, зошто анимал принтот на облека го поистоветуваат со курвински дезен? Толку ли сме ние македонците кичести? :worried: И тоа е прашање на вкус бре :^)
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Јас лично не се чувствувам удобно во фустанче или маичка со анимал принт - поубав ми е на други личности. :) Повеќе ми се допаѓаат модните додатоци. Имам марама со розево-црн леопардски принт, уште од кога била млада мајка ми е. Обожавам да ја комбинирам со црна маичка и фармерки. Преубаво стои.

    Анимал принтот е убав за очи кога се комбинира соодветно. Кај нас, на жалост, ретки се девојките кои знаат како да го искомбинираат.
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Јас имам дуксер со анимал принт. Така нешто е како леопард. А друго ништо немам со анимал принт, а и не го обожавам нешто. Потешко е да се комбинира, а не сакам да изгледам како некој чудак. :D
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Oд страна на анимал принт имам само едно фустанче зебра стил нешто слично како ова, само со бели нијанси.Имам и една марама пак со ваков принт и друго немам од причина што ми е тешко да ги комбинирам. Не сум баш некој голем фан но убаво искомбинирано и те како ми паѓа во очи.Другарка ми има чевли во тигарски принт верувајте преубаво и стојат со обично црно фустанче и таква нараквичка..Има убави парчиња и со нив, најважно е како и со што ги носиме.. ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Од анимал принт имам акцесорис и само тој го сакам. Не дека не би земала некогаш некое парче пред се блуза со таков принт, ама знам тоа нема да е тигарска шара. Иако тигарот ми е омилено животно :)Леопардовата е поубава нијанса, и зебрастата кои не мора да бидат кафени или црно-бело, може и лила, плаво, зелено ....

    Јас ги сакам марамите и имам таква, и чевли има убавки кои сум посакала да ги купам, ланчињата и таков ми е последното ланче што си го купив, алки, ташна пред се крокодилската со оние ситни квадратчиња имам и таква.
    [​IMG]
    Кога си обично облечен супер е да го искомбинираш со анимал принт. Иако се е вкус, кој не го сака негово право.
    Ама тие што го сакаат премногу најчесто имаат голем проблем. Доволно е едно парче од од принт, а не ќе искомбинираш блуза тигреста, сукња леопардова, ташна крокодилска, марама од јагуар хахаха и бунда уште на себе. И оп бугарска певаљка.

    Aх да се сетив имам и блуза со таков принт ;)
    [​IMG]
     
  8. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа анимал принт во вид на детали,како марама, ташничка или слично,како и на повеќето од девојките,мислам дека така повеќе се истакнува дека имаш чуство за мода и стил,отколку целиот да си во таков дезен.Дефинитивно никогаш не би облекла фустан целиот во анимал принт,макар што можат да се издвојат добри модели,не би носела,не е мој стил.А од тоа што имам јас,имам марама но не ја носам често и една нова кошулка,ја искомбинирав со крем тесни,цевка панталони и мислам дека е одлична комбинација.
     
  9. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мразам анимал принт! :puke: :puke: :puke:
    Кога ќе видам такво парче облека ми се повраќа и ме иритира. одбивно ми е!
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    Многу ме привлекува анимал принт.Но треба да се носи во одредена мера затоа што изгледа многу нападно и пренатрупано.Уште пред да биде ин,кога носеа некои девојки чат пат имав купено 1 алка со леопардовски принт и сега планирам да си купам некоја марама (исто така со леопардовски принт ). :angel:
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    И мене многу ми се допаѓа во одредена мера :) :angel: А мразам кога ќе видам некоја од глава до пети со анимал принт,ме асоцира на зебра или тигар што киднале од зоолошка .... :D
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ај лов ит!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  13. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    ^Боже Господе колку е одвратен! :puke:
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  15. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Еве чанти што ми се допаѓаат со зебра стил. :)
     

    Прикачени фајлови:

  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ма супер ееее, го сакам :smirk:
     
  17. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Го сакам анимал принтот,но има разлика од анимал принт до анимал принт :!: ...имам доста облека,чевли,чанти,долен веш,но секако кога комбинирам има едно до две парчина најмногу на мене...мразам од глава до пети анимал принт...
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Обожавам анимал принт најмногу тигресто ..
    Сакам да носам лани за нова година носев тигрести хулакопки , алка тигреста и марама .
    Еве слика да видите како изгледав не се глеа баш темна е сликата :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_3663.jpg
      IMG_3663.jpg
      Големина на фајлот:
      99,6 KB
      Прегледи:
      278
    На macence85 и SexyLady им се допаѓа ова.
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Стварно е претерано од глава до пети во анимал принт , коо зебра или леопард да шета по улициве . Јас имам 2-3 парчиња, но гледам да не ги носам заедно зашто ми е тотално :fubar:
     

    Прикачени фајлови:

    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  20. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Леле си одам ја по тротоар пред некој ден и од другата страна на улицата глеам една женска дигнала главата горе мисли кој знае кое...облекла тигресто мини фустанче "светлуцави" црни хеланки,цни цизми до глужд и ЗЕБРЕСТА МАРАМА!!! ја глеам и не ми се верува... изглеа не се погледнала во огледало пред да ислезе од дома...