1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анимирани филмови според возраста

Дискусија во 'Дете' започната од rainlover, 20 февруари 2014.

 1. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Мислам дека нема ваква тема, барем јас не можев да најдам, ако е дупла бришете.

  Во последно време со синчето често гледам детски филмови, голем е веќе не му се интересни цртаните филмови. Оние на кои можев да се сетам му ги пуштив и ги изгледавме, му го задржаа вниманието. Некои и по неколку пати ќе гледавме, ама не му се интресни веќе, ми требаат нови.

  Помош :)
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Благодарам baby - star.

  Овој со диносаурусите би требало да го заинтересира. Ги сака диносаурусите.
  Ама најмногу ни се допаѓаат филовите од типот на Dennis The Menace или Home Alone, каде што главните јунаци праваат пакости :D
  Ако знаете некој таков филм да ми предложите, ќе ви бидам бескрајно благодарна :)
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  На JoyJoy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Oвие сме ги гледале и му оставиле впечаток на синчето...

  Air Bud (1997)
  Monkey Trouble (1994)
  Lassie Come Home (1943)
  Home Alone 3 (1997)
  Dennis the Menace (1993)
  101 Dalmatians (1996)
  Babe (1995)
   
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Princess Protection Program
  Hannah Montana
  Camp Rock
  Home Alone
  The Karate Kid
  Kaмпери
  Наше мало
  Втората смена
  High school musical

  Повеќе се тинејџерски ама се баш добри :D
   
 7. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
 8. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  437
  Jumanji - многу интересно филмче,воедно и детско. :)
   
 9. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  ај кажете ми некоја детска комедија во стилот на spay next door...
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Ја преименував темава и ја префрлив во овој подфорум, да се активира малку.

  Што гледате со вашите деца? Кој им е омилен филм?
  Ние обично кога гледаме јас преведувам и објаснувам за да може убаво да го разбере филмот. И ако има несоодветен јазик прескокнувам само.
  Сакам новиов филм да го гледаме, Vivo, пишете ако сте го гледале со малите, ми стои дека е соодветен за помали.
   
  На Lady*Bug и gjoker4e им се допаѓа ова.
 11. Lady*Bug

  Lady*Bug Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  4.870
  Пол:
  Женски
  Мојот има 4 ипол години и од скоро почнав да му пуштам на HBO go. Има доста избор и иако за повеќето пишува 6+ соодветни се и за неговата возраст. Има и синхронизирани на македонски јазик, на пр. Пожарникарот Сем. Се на се каде каде поинтересни од нашава понуда по телевизиите.
   
 12. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  7.693
  Пол:
  Женски
  Моите се тинејџери ама уште си гледаме заедно цртани. И јас уживам да ги гледам, ако сум возрасна. Нормално, сега сакаат со поинаква содржина цртани ама некогаш се навраќаат и на старите цртани од дизни. Периодов ги гледаат Анастасија, Коко и the Incredibles.
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Mислев повеќе на долгометражни филмови, знам дека има доста на хбо во видеотеката.
  Мињоните ги имаме гледано, тие се интересни, гледам излегол и Патролни шепи филмот, па се мислам и него да го гледаме, иако мене ми се предосадни, ама ете, она ги сака, ама не разбира, па морам да гледам и јас да преведувам. Ама овој, Vivo, ми стои поинтересен Го гледавме и Лука, исто не беше лош и немаше некои трауматични сцени за деца.
   
  На Lady*Bug му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MACKICA1902

  MACKICA1902 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  како да го активирам hbo go?керка ми од цртани филмови надсинхронзирани на српски( зашто ни ја исклучија Пикабо на А1)почна српски зборови да употребува.
   
 15. JoyJoy

  JoyJoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  4.508
  Допаѓања:
  27.566
  Пол:
  Женски
  Дома HBO On Demand го има на самиот приемник на Телеком. Претпоставувам и на А1 е исто. Се активира или преку самиот приемник или преку контакт центар или апликација на телефон или во салон.
   
  На Lady*Bug и MACKICA1902 им се допаѓа ова.
 16. Lady*Bug

  Lady*Bug Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  4.870
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема за активација. Нас во самата програма на телевизорот како копче ни е и само ја пуштам.ама за сигурно ќе го прашам мм па ќе ти пишам.
  Гледам сега и joy ти одговорила значи така е сигурно.
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.999
  Допаѓања:
  198.802
  Пол:
  Женски
  Ќе си направиш профил со лозинка и ќе може да ја користиш, ние на компјутер ја користиме. На А1 нема HBO On Demand, нема видеотека како на Телеком.

  Во однос на темава, моиве не сакаат нешто посебно да гледаат долгометражни анимирани филмови. Големиов има 10 години, не седнал да гледа цел филм од почеток до крај, иако Титаник го има изгледано, оти темата му е интересна. Малото со 5 години гледа цртани, ама кога како, поинтересно му е надвор со песок, сеуште.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Мојата обожава кога гледаме заедно филмови, се внесува целата, писка и вриска или се натажува, ептен ми е смешна. Ама не можам секогаш да зборувам саат ипол да преведувам, па еднаш во две недели ако изгледаме филм. Онака си гледа цртани на тв обично.
  Го изгледавме Виво, малку подлабок филм, не би рекла дека е баш за малечки.
  Виво е мајмунче, ваљда, живее со Андрес кој е постар, пеат заедно на плоштадот и така заработуваат. Андрес добива писмо од своја пријателка со која порано биле дует, ама она добила понуда, отишла во Мајами и се разделиле, иако он ја сакал. Не и го кажал тоа за да не ја спречи да стане ѕвезда, да не остане она со него ако и она го сака. Во писмото го поканува да настапат заедно на нејзиниот последен концерт. Андрес решава да оди, сака и да каже за неговите чувства и да и ја даде песната оја ја напишал специјално за нејзе пред многу години, кога она заминала.
  Но, за жал, починува. Во сон починува, мирно, ама добра прилика е да се позборува за смртта доколку сакате. Доаѓа на погребот жена која била сопруга на внук му ли, не знам, ама вујко и беше, нешто така, она имаше ќерка која му станува пријателка на Виво. Виво и девојчето решаваат дека мора да и ја однесат песната на Марта (пејачката) за да знае како се чувствувал Андрес. Па така, низ многу згоди и незгоди стигнуваат до Марта.

  Виво е баш сладок и интересен, ќерка ми го зака многу. Музиката е преубава, песните се прекрасни, цело време ги вртиме. Ние си позборевме за смртта, за тоа дека баш беше тажно што не се видоа со Андрес.
  Ако сакате нешто полесно за децата најдете друг филм, за овој треба да сте со нив и да им објаснувате и да си муабетите. Ама, одличен беше.
   
 19. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  28.177
  Пол:
  Женски
  Despicable Me Br 1 i 2
  Ice Age има 4 делови
  Rio
  Madagascar 1,2,3
  Jumanji
  Home Alone
  Не ми текнуваат други,кога ќе ми текнат ќе пишам.Иначе синко обожава да гледаме заедно.
   
 20. Lady*Bug

  Lady*Bug Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  4.870
  Пол:
  Женски
  Ние сме на А1 и имаме HBO on demand. Да не сме на некоја посебна претплата...