1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анимирани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од DzingrlakaDzikica, 4 јуни 2012.

 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.630
  Мислам дека ни е потребна ваква тема на фемина.
  Барав не можев да најдам ваква иста. Ако е дупла, клуч. :)

  Голем љубител сум на анимирани филмови, времето не ми дозволува да гледам многу но секогаш кога ќе имам шанса си пуштам.
  Еве нешто последно гледано од мене, инаку е краток анимиран филм кој што го доби Оскарот за 2011 година.
  Има еден коментар одоздола, и буквално се согласувам со тој што го пишал тоа.
  Гледајќи го ова филмче се почуствував како да читам книга. :inlove:
  Препорачливо да го гледат сите љубители на книги.
  Ептен ќе ве разнежни. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=Adzywe9xeIU
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  40
  Обожавам анимирани филмови ! :D Покрај брат ми и јас редовно гледам. Едни од подобрите што сум ги гледала се : Corpse Bride, How to train your dragon, Tangled, Kung Fu Panda, Despicable Me, Finding Nemo, Ratatouille, WALL·E, Monster House...
  Следни за гледање ми се Brave и Ice Age: Continental Drift и Madagascar 3: Europe's Most Wanted . :)
   
 3. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  1. Ice Age сите делови
  2. Madagascar сите делови
  3. Bee Movie
  4. Bolt
  5. Horton Hears a Who
  6. Finding Nemo
  7. Rio
  8. Open Season сите делови
  9. Cars сите делови
  10. Up
  11. The Lorax
  12. The Lion King
  13. Despicable Me
  14. Tangled
  15. Rango
  16. Ratatouille
  17. Cloudy with a chance of meatballs
  18. Megamind


  Има уште мнооооогу други. :angel:
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Интересни ми се, но не ги гледам многу! 8)
   
 5. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Овој Ice age ми е најдобар.
  Не сум баш по анимираните филмови имам гледано само неколку:how to train your dragoon,ice age,finding nemo,princess charm school,barbie in a mermaid tale :$ Сите беа прекрасни.
   
 6. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Ги обожавам :inlove: Имам симнато многу на компјутерот. Despicable Me, Ice Age 3:Down of the Dinosaurs Ice Age 4:Continental Drift,Rio,Rango,Tangled... :)
   
 7. VanessaCool

  VanessaCool Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Akira,Ghost in the Shell,Spirited Away.
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.214
  Допаѓања:
  41.365
  Mој најомилен од модерниве

  [​IMG]
  има 1 и 2 дела, а 3тиот излага дури накај 2016. има време, може ние поголемите со дечиња ќе го гледаме :lol:
  Cтарите цртани на дизни ги обожавам, оние со кои сме израснале.
  Mодерните новокомпонирани ужасни ми се ликовите, луѓето многу грдо ги прават, па колку и да се интересни ептен ме одвлекуваат од желба да ги гледам :)
   
 9. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Bee Movie
  Bolt
  Horton Hears a Who
  Finding Nemo
  Rio
  Atlantis
  Up Pixar
  The Lorax
  The Lion King
  Despicable Me
  Tangled
  Ratatouille
  Cloudy with a chance of meatballs :)
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.644
  Допаѓања:
  59.580
  Пол:
  Женски
  Од анимирани филмови ги поштувам само Monster house и Polar Express.
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.903
  Пол:
  Женски
  Obozavatel sum na animirani filmovi. Od onie starite na Dizni sum gi gledala skoro site: Snezana i sedumte dzudzinja, Pepelaska, Crvenkapa, Alisa vo zemjata na cudata, Zaspanata ubavica, Kralot lav a najomilen mi e Ubavicata i dzevorot toj fim mozam iljada pati da go izgledam i nikogas nema da mi bide dosaden.
  Od ovie ponovite gi imam gledano Hotel Transilvanija 2 dela, Home, Inside Out, Polar ekspres, neznam drugi ne mi teknuva.

  Da ja aktivirame temava nema da e loso, predlozuvajte filmcinja, ponovi, postari :)
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
 13. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.615
  Обожавам анимирани филмови.
  Сите веќе погоре спомнати ги имам гледано, да не се повторувам и да ги набројувам и јас само ќе додадам уште еден кој колку што можев да забележам, сеуште никој не го спомнал, а е одличен и со многу убава порака, а тоа е Coraline
  Прекрасен анимиран филм кој топло Ви го препорачувам на сите. Еве и кратка содржина од него

   
 14. Bowie29

  Bowie29 Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  90
  Последено што гледав е Anastasia, во глобала анимираните филмови треба да бидат адаптирани за деца, но веќе со години возрасните се тие кои повеќе уживаат во нив. Не можам да се сетам на повеќето во моментов, но би ги издвоила Tangled, Brave, Toy story, Chicken run, Madagascar, Ice age, Shrek, How to train your dragon, Monsters Inc итн., и нормално оние со кои јас пораснав Beauty and the beast, Lion king, Little mermaid, Aladdin, Snow white, Cinderella итн....
   
 15. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Како ме немало на Џиле темата ахх :doh:
  Обожавам анимирани филмови иако да бидам искрена одамна немам погледнато, но и одамна немам гледано никаков филм :/ освен во кино :!:
  Мијазаки некако секогаш ми е на врвот кога ќе се спомнат анимирани филмови. Spirited Away, Princess Mononoke, неодоливо слаткиот сосед Тоторо... Нема да ги спомнувам оние класици од типот на Lion King тие секако се подразбираат.
  Од поновите апсолутно фаворит ми е Brave, неколку пати го гледав и секој пат ми беше интересен. Од приказната, дијалектот, карактерите.
  Еден мнооогу постар, ама незаборавен, Grave of the fireflies. Немам храброст уште еднаш да го погледнам филмот, чинам грутка во грло ми стои секогаш кога ќе се потсетам на него ;( Искрено го препорачувам сите да го погледнат.
   
 16. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.130
  Ај да не отварам нова тема за кратки цртани, значи 17 пати го гледав, и толку пати и плачев...

  За 4 минути таква бура од емоции, каде прво се смееш од срце, па плачеш, и на крајот и двете заедно...
  Анимацијата прекрасна, музиката совршена, срценцето најубаво.

   
  На Aneta97, DAngel и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.352
  Допаѓања:
  131.156
  Пол:
  Женски
  @Gosh леле колку е добро. ;( :l:
  Ми се чини цел ден можам да го гледам. Морав да се заблагодарам за споделувањето, фала, фала, фала! ;( :inlove: :hug:
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aneta97

  Aneta97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  13
  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole ми е омилен анимиран филм, ако не сте го гледале еве едно трејлерче  а од останати: Pokemon и Dragon Ball филмовите, што било од студио Ghibli (омилени - Grave of the Fireflies и Princess Mononoke), Anastasia, Ghost in the shell (и live action филмот ми се сфиѓа), Justice League и Бетмен филмовите и сл. можам цел ден да набројувам хахах :$
   
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.352
  Допаѓања:
  131.156
  Пол:
  Женски

  Анимираните филмови на DC ми се врв. Овие ги издвоив зошто го содржат мојот омилен лик.
  Исто така, анимирани филмови кои многу ми се допаѓаат, а не се поврзани со супер херои или DC, ми се Coraline & Inside Out.
   
 20. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  :inlove::inlove::l::u:
   
  На joy1 и Briar Rose им се допаѓа ова.