1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аноргазмија

Дискусија во 'Секс' започната од beyou, 18 јануари 2010.

 1. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Dali znaete da mi kazete zasto ne mozam da doziveam orgazam,vsusnost nikogas ne sum doziveala,mislev deka problemot e vo prviot partner no sega brzo zapocnav i so drug,isto e sexot ne mi e bas zadovolstvo nekoe imam golemi problemi vo vrska so ova prasanje.Imam 22 godini.Citav na ovoj sajt no nema konkretni odgovori.Dali nekoja druga devojka go imala ovoj problem.Se nadevam deka ke mi dadete nekoj konkreten odgovor.Pozdrav do vas :oops:
   
 2. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  :? i jas go imav istiot problem :(
   
 3. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  a go resi ili???
  deka kaza imav? sto napravi za da se smeni toa?
   
 4. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  NE GO RESIV...EVE POPRAVKA SEUSTE MISLAM DEKA GO IMAM PROBLEMOT
   
 5. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Баш сега ја читав таа статија на сајтот и мислам дека убаво се опишани причините. Ако ги знаеш причините треба да можеш да ги елиминираш. Најважно е да бидеш опуштена и да не си под притисок дали ќе свршиш или не.

  Овде зборуваме за вагинален или криторен оргазам?? Оти сепак има разлика.
   
 6. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  klitorisen imam pocustvuvano koga sama mastrubiram, no nikogas so partner iako se obiduval, a vaginalen nikogas :(
   
 7. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Пробајте заедно прво да достигнеш клиторен кога си со него. Не се срами да му ја ставиш раката каде што тебе ти е најубаво и да му дадеш сугестија со каква брзина да ја движи. Да зборувате меѓу себе е многу важно. Мене сексуалниот живот ми се подобри откако почнав да му кажувам што сакам.

  Според мене причината е што не си опуштена. Кога си сама полесно можеш да се опуштиш и да уживаш, а ако си со него претпоставувам дека си под притисок дека не можеш да му покажеш дека ти е убаво.

  Друг мој совет е да пробате вагинално со неговите прсти или сменете ја позата. Кучешката е една од подобрите ;)
   
 8. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  fala na sovetot i jas mislam deka ne sum opustena i deka se sramam
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Zosto da se sramis koga veke imas odnosi so nego. Opusti se , ako ti e sram da mu kazes kako i kade da te dopira samata stavi mu ja rakata i ne ka pocni ako ti e prebrzo zadrzi mu ja rakata kazi mu malku pobavno ili ako te pritisnuva mnogu samo tivko reci mu malku ponezno opusti se i uzivaj. Zato ako mislis na drugo nesto nikogas nema da svrsis. pozz pa se nadevam ke bidne :)
   
 10. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  22
  Tajnata vo orgazmot e stiskanjeto i opustanjeto na vaginalnite muskuli.probaj koa ke imate seks da se opustis ne misli na nisto samo uzivaj i od vreme na vreme pocni da gi stiskas i opustas vaginalnite muskuli koga ke bide poubavo ne gi opustaj i ke go dozivees orgazmot bes pomos na raka
   
 11. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  Ууууу.. Ќе го пробам ова.. Треба да биде интересно! :up: Па ќе ви кажам после :D 8)
   
 12. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  probav ova so stiskanjeto pak nisto :((((((((((((
   
 13. Butterfly87

  Butterfly87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Поздрав до сите!!!
  Го имам/в истиот проблем. Пет години сум сексуално активна и првиот оргазам за време на секс го доживеав пред 3 месеци. Дефинитивно е до опуштањето. Иако сите мислиме дека не мислиме на ништо во тој момент верувајте мозокот некако работи најверојатно, не се препушта на моментот. За овие 5 години имам пробано милион работи единствено што помогна е бакнувањето. Незнам ни јас каква врска има тоа, но кога дечко ми ме бацува во врат, нешто станува и ...... Така беше првиот пат. После тоа неможев пак следните неколку пати, најверојатно од очекување, па се откажав мислев дека било случајно, но после пак се деси.
  А нешто што е уште подобро од тоа е ако можете ( може дечко ви ) да се љубите цело време без престан, тоа ми успева секој пат. Пробајте па кажете ми како поминало , би ми било мило ако барем и на една и успее, зашто јас 5 години на некој начин се мачев, а верувајте и на вашите дечковци не им е лесно!!!
  Среќно
   
 14. Mihaelaaa

  Mihaelaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  На поцетокот доживував оргазам .... Сеуште не сум искусна и незнам дали треба да глумам дека сум дозивеала или што ? Па дури не чувстувам убавина во сексот до сеа еднаш сум доживеала вагинален и убаво ми беше иначе главно ми е досадно .... Тмм коа ке почне да биде слатко престанува.... Па дури не сум испутила сеуште глас ... не стенкам незнам што е проблемот? Ве молам пишете ми како да се справам со проблемов ... Ги читав вашите коментари пробував се но залудно...
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Никакво глумење. Зошто да глумиш? Кажи му дека не чини, кажи му што ти се допаѓа, што не, за да ти биде убаво, а не досадно.
   
 16. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  И мене ова ми се случува.. :? вагинален оргазам немам доживеано,а клиторичен само 2пати со него и тоа бев поднапиена па бев поопуштена :? :? :? и кога мастурбирам.Знам дека е во мене проблемот,ама не можам да бидам опуштена до крај,се како нешто да ми вика “немој„ хахах :? иронично зар не?
   
 17. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  И јас го имав овој проблем со претходниот дечко,сексот ми стана одвратен,али проблемот бил до него после и до мене затоа што не се опуштав и едвај чекав да заврши,со овој дечко е поразлично а и јас научив да уживам,опуштете се,не размислувајте на ништо во тој момент и не се опседнувајте да доживеете оргазам треба само да се препуштите на ситуацијата,и кажете му на партнерот да не преминува побрзо на секс да има и предигра како што треба,што сакате а што не разговарајте отворено не се срамете :lol: сега секој пат кога имаме секс доживувам оргазам без да ме допира ;)
   
 18. maricence

  maricence Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  13
  ... и јас имав ваков проблем, мислев до мене е, но не било, партнерот е битна ствар да знае како што и каде и накрај да те опушти тој, да се осекаш опуштено во сексот со него, пробај секакви ситуации, предигри, силувања, ненадејно потфаќање ама сепак мислам дека е до дечкото и до хемијата ако ја нема ја нема и без неа ништо, што и да правш џабе ти е ....
   
  На traveler и Petar80 им се допаѓа ова.