1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антидепресиви - Занфекса таблети, молам за совети

Дискусија во 'Канта' започната од lavanda 07, 27 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lavanda 07

  lavanda 07 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Здраво здраво девојки јас сум нова на овој форум сакам да споделам со вас дел од моите искуства и се надевам на повратни совети мислења и искуства кои ке ми помогнат понатаму сигурна сум.
  Инаку денеска ми препишаа нова терапија, некои таблети Занфекса за кои до сега не сум имала прилика да ги сретнам и не сум ни прпчитала воопшто. Предходно пиев Пароксетин и Елицеа. Во кратки црти да ви кажам дека веке 15 год. се борам со Анкциозноста и кога помислив дека сум ја победила а тоа беше до пред 1 месец повторно се јави ... Инаку имав до пред тоа 6 месеци без терапија :)
  Искрено ми треба совет во врска со Анкциозноста воопшто но и пред се со Занфекса таблетите.
  Се надевам на исцрпни совети и исто така сум отворена да споделам мои искуства и совети со сите оние на кои им треба искрена помош.
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
  На visit му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.