babylove овошни кашички

Антихрист

Дискусија во 'Религија' започната од NATALIJA89, 31 октомври 2011.

 1. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Што мислите за Американскиот претседател Барак Обама и за Папата Бенедикт 16? Верувате ли дека тие се антихристите? Што ќе направат тие со оглед дека тие го создадоа Новиот светски поредок(NEW WORLD ORDER)?
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  БАРАК ОБАМА И ПАПАТА БЕНЕДИКТ 16

  Да секако, тие се антихристите, и? :geek:
   
 3. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380

  Е како не, тие. Јас сум антихристот ]:) :devil:

  Oни можат само да сањаат :rofl:

  Озбилно сега, значи луѓе, тој Новиот светски поредок во реалноста нема врска со никаков антихрист, тоа се измислици. Фантазија. Обама дури и да сака не е антихрист, ниту римскиот папа |(
   
 4. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Е како не, тие. Јас сум антихристот ]:) :devil:

  Oни можат само да сањаат :rofl:

  Озбилно сега, значи луѓе, тој Новиот светски поредок во реалноста нема врска со никаков антихрист, тоа се измислици. Фантазија. Обама дури и да сака не е антихрист, ниту римскиот папа |([/quote]

  Твое мислење,твое право.Но сепак ова шо го твдрам не е гола вода,дури и Библијата е откодирана и е јасно дека тие се Антихристите.Како што се ближиме на крајот од последните денови,Новиот светски поредок нема сигурно да седи со скрстени раце.
  Скоро слушнав на вести дека ВАТИКАН планира да отвара НОВА СВЕТСКА ЦЕНТРАЛНА БАНКА.Дали веќе се движиме кон жигот на ѕверот,со оглед на тоа дека баш никој нема да може да купува и продава освен оној кој го има бројот на ѕверот или бројот на неговото име...
   
 5. Argasi

  Argasi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  278
  Барак и Бенедикт се само 2 марионети на вистинските владатели со светов....
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ina Lina

  Ina Lina Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Jas kolku sto imam sobrano informacii. Antihristot ke se rodi vo istocna Evropa ili Azija ke bide Evrein , ke bide covek zacnat od vestacko oploduvanje. Ke bide najmokniot covek na planetata t.e. ke ima vlijanie vrz lugjeto na toj nacin sto ke bide navodno dobar i zatoa lugjeto ke mu veruvaat i ke go picituvaat kako Bog. Vo vremeto na Antihristot ke bide zadolzitelno lugjeto da go vmetnat cipot vo svojata raka i na toj cip ke bidat site licni podatoci i raspolozlivi sredtsva. Samo na toj nacin lugjeto ke mozat da plakjaat i da si kupuvaat hrana. Onie sto ke odbijat da go stavat cipot ne samo sto nema da mozat da si kupat hrana tuku ke bidat brkani od policijata i ke se krijat vo visokite planinski predeli. Po izvesno vreme nedostatokot na hrana ke bide tolku golem sto lugjeto ke stanat covekojadci.
   
 7. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Кој филм е овој,сакам да го гледам? :^)
   
  На s1a1n1d1r1a1, Rama и Sunflowers им се допаѓа ова.
 8. Ina Lina

  Ina Lina Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски


  Ima mnogu imnformacii na net a moze i na you tube da baras samo antihrist i okolu 30 ili 40 minuti e videoto.
   
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  49.141
  Пол:
  Женски
  Не сакам да судам, ама дали сериозно верувате на се што ќе прочитате на интернет?
   
  На Sanjichka007 и BoneMachine им се допаѓа ова.
 10. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  @Ina Lina Ова што го пиша мене ми звучи на некој научно-фантастичен филм,а не обични информации од интернет и да,веруваш во се што ќе прочиташ?
   
 11. Ina Lina

  Ina Lina Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Temata e Antihrist. Jas samo go napisav toa sto sum go procitala. Ne rekov deka veruvam vo toa. No eve vo Amerika vekje zapocnaa nekoi lugje da gi stavat ovie cipovi " zigot na zverot". Spored predviduvanjata na Nostradamus ima navedeno tri Antihrista. Nemav namera da tvrdam nesto i da dokazam deka veruvam vo toa. Sakav samo da go spodelam toa sto sum go doznala vo vrska so temata. Pozdrav
   
 12. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.373
  Да тоа е точно, не само што папата отвара нова банка туку и е обседнат со момчиња кои служат на олтар.

  Овие два лика имат и сомнително потекло, едниот доаѓа од џунглите во Нигер, а знаеме дека таму настанале многу црни магии подцна пренесени во Новиот Свет пр. Вуду магијата. а воопшто се верува дека Обама е поклоник на црните магии, зарем не е сомнително како го доби претседателството за време на светска криза. Во време на криза најчесто се менуват лидерите.

  Се согласувам, нели Евреите биле прогонувани низ историјата, а сега ја продале својата душа на ѓаволот за да се одмаздат и да станат господари на светот. Не е ни чудно што кај на се изгради музеј на Холокаустот. Зар мислите дека ние имаме некаква вмешаност во сето тоа, на чело со нашиот премиер? Зар не мислите дека под музејот се крие порта кон пеколот? Би одговорил можеби со веројатност 9:1. Исто чипот ќе ги контролира нашите мисли па на самиот крај од светот ќе има масовна оргија, нема да се знае кој јаде кој пие, а со самото тоа ќе ни биде запечатена судбината во пеколот.
   
  На theowndemon, Ina Lina и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 13. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.260
  Јас дефинитивно верувам во конспирациите на NWO. Еве, и сега дур тајпувам, имам чувство дека некој лептир од Белата куќа будно ми ги следи активностите.
   
  На theowndemon, okcenzi, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.954
  Допаѓања:
  52.697
  Пол:
  Женски
  Антихристот е меѓу нас, а кој е, ние не можеме да знаеме. :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.