1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антицелулитни креми

Дискусија во 'Тело' започната од Mermaid, 21 март 2010.

  1. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Ме интересира дали сте користеле и од кои сте најмногу задоволни?
    Знам дека тоа не е целосно решение на проблемот но факт е дека ја ублажува ситуацијата.Искрено повеќе ми значи вашето искуство него рекламите
    Фала однапред :)
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Сум ги користела оние на Нивеа и на Гарниер. Цената им е тука некаде, околу 600-700 ден. И задоволна сум од двете, брзо покажуваат видливи резултати :) Секако, треба да се има предвид дека кремата само ја мазни кожата, ја прави нежна и мека на допир, и сама по себе, без никаква физичка активност, нема речиси никакво дејство на целулитот. ;) Ако сакаш, ќе ти предложам неколку едноставни и лесни вежби, кои кај мене барем, секоја пролет се покажуваат како доста ефикасни :lol:
     
  3. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Mermaid i jas bi sakala da ni gi pokazes tie efikasni vezbi...mnogu mi se itni :)
     
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    кажете вежбииии :!:
     
  5. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Па вака... Наједноставна е онаа, само да застанеш исправено и да ги затегнуваш нозете и задникот... значи она простото- стегни-пушти, и добро е што оваа можеш да ја правиш кога сакаш, каде и да си :D Многу помага пешачењето (брзо одење) и качувањето по скали, а трчањето не се препорачува... Исто така доста ефикасни се и оние чучовите... ама не целосни :) Застануваш со подраширени нозе, и клекнуваш, ама притоа пазиш ЦЕЛО стапало да ти биде на земја, значи не на прсти. Потоа се движиш нагоре, ама пак не се исправаш скрос.. По 5тиот чуч сами ќе сфатите колку треба :D Ако ве болат бутчињата по 10-тиот чуч, ги правите како што треба :)) Се надевам дека ме сфативте, има и др вежби ама покомплицирано ми е за објаснување- ќе ги пребарам по нет, да ги најдам со сликички :D

    НАЈДОБАР лек за целулитот е пливањето, ама со нашиве услови, тешко тоа ;(
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Да точно е..и јас ги правам чучњевите..има ефект...Одењето по скали помага исто..јас цел свој живот затоа што живеам на пониско се качувам и симнувам по скали..ама и генот ми е така стегната сум од секогаш..сега дури мааалку осетив дека се опуштило телото ама ете и ако немате било каква справа посебно Орбитрек може да застанете покрај столица да се придржувате свртени накај неа..и исправени исто како да пешачите ова во место наизменично со двете нозе да вежбате како да на Орбитрекот движење..помага..
     
  7. mari4eEe

    mari4eEe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    13
    ...Вака јас имав проблеми со целулитот :worried: но сега користам антицелулит гел од Doctor`s си си ставиб 2 пати има резултати сега го користам ја мазни кожата....го купив од Зегин...172 ден. :D
     
    На levely му/ѝ се допаѓа ова.
  8. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    xaxaxa, ете доказ дека поскапо не секогаш е и поефикасно :D Со здравје да си го користиш. Ти посакувам победа во борбата со целулитот :D
     
  9. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    точно е ова јас ја имам користено бршлен и ептен е добра, а 160 ден е. А од поскапичкиве гарниер,anew-од авон,anesi е ептен добра ама ја нема во слободна продажба, ако имате некоја козметичарка да ви ја земе :^)
     
  10. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
  11. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Сее имам користено и нема некои посебни резултати освен што кожата е малку помазна но целулитот е сеуште тука ;( ;(
     
  12. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    абре девојки какви креми земете си природна крема ( талог од кафе ) и после зборете
    ке бидете презадоволни ем пилинг ем мазна кожа ем нема целулит... масирајте се со талогот и ке видите резултати.. и ништо нема да ве кошта наместо да го измиете талогот ставете си го на кожата :D ;) ;)
     
    На Fancy_Nency 22 и wings им се допаѓа ова.
  13. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    [/quote]Сее имам користено и нема некои посебни резултати освен што кожата е малку помазна но целулитот е сеуште тука ;( ;(
    [/quote]


    Па само крема нема ефекти, мора малку физичка активност, за да се слее целулитот :) Имав другарка, имаше обичај да вози велосипед 1-2 саати, дури нозете и се обвиткани со онаа прозирната фолија, и кажуваше дека многу и помага тоа :emo: Така да, со или без фолија, физичка активност е неминовна за битката со целулитот, Кремата само естетски го ублажува :)

    А ова со талогот - сум слушала, ама не сум пробала дали функционира.. Ај следниот пат и тоа... За проба не земаат 8) пари :D
     
  14. Lolipop92

    Lolipop92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    Една козметичарка ми препорача да земам антицелулитна крема на Satwa од бршлен, била многу ефикасна, помагала,таа ја користеле во козметичкиот салон каде што работи и само што треба е многу да се масира(со помош на тупаница на раката се масираат местата зафатени со целулит) пробајте многу е ефикасно :) ... а за да биде една антицелулитна крема ефикасна потребно е да има многу јак мирис :lol:
     
    На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angeleyes

    Angeleyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас ја користев антицелулитната крема Nivea и навистина сум задоволна .Ја ублажува состојбата и има ефекти.Ви а препорачувам да ја употребувата ,ке забелезите одлични резултати.
     
  16. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Kazete mi kako ova so talog od kafe samo talog go stavas i kolku vreme stoi na nozete ?
     
  17. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    И јас корисатм од Nivea (Goodbye Cellulite 10 Day Serum) и bye bye cellulite,и презадоволна сум.Имам користено многу креми ама само од Нивеа видов резултати :)
     
  18. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Ќе пробам со Нивеа антицелулитната крема-серум,имам слушнато дека за десетина дена има видливи резултати,се надевам дека е така,ке се затопли ќе сакам да си носам кратки фустанчиња и панталони а јас сеуште се борам со целулит :(
     
  19. Marija.A

    Marija.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ja koristam taa od brslen satwa ama mnogu me pece epten ...i mi se vcrvuva mestoto mnoooogu ...normalno li e
     
  20. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Зошто бе само мене не ме печеше Сатвата,до мене е или до неа? :D Баш силно триев и масирав,ама никакво печење немаше.Црвенило да,ама од печење ни п.