1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антицелулитни креми

Дискусија во 'Тело' започната од Mermaid, 21 март 2010.

  1. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Да за нивеа прашував,а колкаво е пакувањето???
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Малечок е сеумот, 75милилитри, додека кремата за иста (може некои 10тина денари поре-долу) цена паковањето е 200мл
     
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Јас сум среќна што немам, а се хранам пааааа...не толку многу здраво :$ Сите другарки имаат, кога иде лето, на стаза одма капење, теретани, диети триста глупости. Јас го немам тој проблем, меѓутоа ставам Сатва. Не вежбам ништо, освен јога ама не ја рачунам неа.

    Е сега вака, ова не ми е со намера да го промовирам Алкaлоид или да ја фалам мајка ми. Зборев со неа за ова кога ми требаше, нејзин производ е, мајка ми е, што значи не би ме излажала. Летово ме фати огромна паника, качив 4 килограми и сфатив дека и јас нема да му избегам на целулитот. Пиштев низ дома и ми донесе мајка ми од балсамот. Ми кажа да го нанесувам навечер, еднаш на ден само, пред да си легнам. Најубаво е да имам хеланки, така уште повеќе ќе се впиел. Да се масирам со кружни движења додека не осетам дека ми е сува кожата и претходно да се имам истуширано. Сега сум мазна што да ви кажам, ама си го ставам секоја вечер.
    Особено е важно да не прекинете да ставате од него во зима, бидејќи треба подолго време да се тргне целулитот. Смрт ми е кога треба да ја вадам шминката, да се измијам лице и да го ставам ова навечер, ама ајде, 15 минути.
    И нема врска ако не ве пече. :D
    Додека не се направив како што си бев (ја имав онаа почетна фаза, ако постои тоа, не бев мазна, ама не бев ни со целулит) пазев што јадам. Сега пак немам гајле :rofl:
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Според мене и хранењето е важно но не колку склоноста да рецам кон целулит,ако има некој кој пие повејќе вода од мене нека се јави,пијам 1 литар пред јадење,по јадење,значи не можам без вода,така да ова со водава е една лага за мене... :( а за сатва слушнав дека е ефиксана,сега да не испадни глупо дека собирам информации за цени,ама колкаво е паковањето и колку кошта???фала
     
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Сатвата е 250мл околу 250 денари или така нешто, не ме фаќај за збор.
    За толку многу вода не чини да пиеш, ќе си оптеретиш бубрезите. Најмногу до 3 литри дневно и тоа лето, кога се потиш. За зимо и 2 литри се многу. Посебно со скопскава вода :x и после секој втор со камен и песок во бубрези :x :x :x
     
  6. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Знам дека е лошо ама јас без вода никако не можам да се замислам,сок воопшто не сакам ни да смислам мнооогу ретко пијам,а и јас мислам дека пијам премногу,се трудам да се контролирам сега за сега... :( а за сатвата на многу форуми ја фалат изгледа е добра,јас во битола барав масло од бршлен,ама немаше во сите аптеки каде што прашав...незнам зошто...значи за зимава сатва а на пролет нивеа хахахаха
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Хаха леле додека читав и јас истово го помислив, не ми се верува. Си викам шо ќе фрлам цело зимо толку пари за нивеа, ќе си зимам од сега сатва, а на пролет коа ќе почне густо ќе се вратам пак на ниве :) а се надевам и дека после година ипол борба, конечно пак да видам резултати летово
     
    На Marina89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Се осеќам како фрик. Само јас не сум задоволна од апсолутно ниеден производ на Нивеа :D
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Ми ту, ме разочара Нивеа, а порано се од Нивеа имав дома, цела колекција.

    Сакам да го купам тој Сатва антицелулитниот крем, го има по маркетиве или во аптека да го барам ?
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Балсам е. Дали го има по маркетиве не знам. Би требало по овие големиве :)
     
  11. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Во аптеки го има бе ;) , барем го имаше пред едно месец дена, по маркетиве го немам сретнато.
    Го нема веќе големото пакување од 900мл што беше, само малото од 250 :(
     
  12. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    хахахахаха значи тоа е еден добар план смислен од две девојки кои водат борба со ужаснииот целулит :lol: :rofl: :clap:
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mrazam.celulit

    mrazam.celulit Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    I jas ne sum zadovolna od proizvodite na Nivea i mislam deka ima mnogu poefikasni za pomalku pari. A za anticelulitnite kremi vise nema sto nemam probavno, a rezultatite se dosta razocaruvacki...
    [mod-kirilica:19taxpr0][/mod-kirilica:19taxpr0]
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Освен во Жито маркетите, може ли на друго место да се најде :?: Во мојот град нема ваков маркет.

    [​IMG]
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па во аптека, ама не верувам дека таму ќе биде толку ефтино како промоцијава во тој маркет... :D
     
  16. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Знам дека го има низ ептеките, ама мислев на акција кај може да го најдам. Сепак фала ти ;) А онака колку пари е едно пакување знае некој :?:
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не се мнооогу скапи кремите со бршлен...Hајвеќе ќе ти се преплати Cатвата 900мл 600 денари е...кај мене немаше ефект(како и секоја крема и масло од бршлен, зашто доста пробав.бидејќи многу го фалеа бршленот) ама кај други има :D пљус 900мл е огромно пакување, ќе ти трае дооолго :D јас месец дена што го котистев, имам повеќе од пола! Aма пржи бе, многу, викаат зашто демек гоуништувал целулитот!
    Tака да најекономично ти е ова, од сите креми за бршлен + 250 мл е накај 180 денари...Tорсо од Jака 80 е 250мл 180 денари, и уште еден што го користев иста цена беше, ама тој не ми текнува како се вика :worried: маслата се околу 200 денари, ама не ти ги препорачувам зашто мнооогу се мрсни!
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Јас имам тврдокорен целулит, велат имало 4 степени е мојов е 5ка. Отсекогаш сум го имала и ништо не помага. Идев и на масажи, и на врапинзи со алги, и се мачкав со креми ама толку многу имам што мене ми е срам да се соблечам пред други па на одмор одиме исклучиво сами и бирам неоткирени локации каде е мала веројатноста да има луѓе од мојот град.
     
  19. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Целулит

    A да ве прашам нешто ?? [​IMG] Нели овој е гел и е 170 ден од истиов и има во посветла амбалажа и мислам дека е крем тој и е 260 денари ќе знае ли некој да ми каже кој е подобар?? Во што е разликата??? Јас го користев оној другиот од 260 ден што е и задоволна сум
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Целулит

    да имаше 2, едниот беше 260 а едниот беше 170
    Jас го земав овој од 170...не знам која е разликата меѓу овие 2, но мене ми делуваа идентични :lol: