1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антицелулитни креми

Дискусија во 'Тело' започната од Mermaid, 21 март 2010.

  1. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Сушнав дека имало некое масло врз база на цимет и според истражувања некои многу го рабивал целулитот дури до 60% демек.Кај го има?Сте чуле вие за ова?
     
  2. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.442
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Ги потрошив тие антицелулитните од Авон и Коластина од кои бев презадоволна и сакав да сменам малку па купив Целугел на Реплек.
    Си ставив од него првпат пред 20 мин. и сега ми се појави едно огромно црвенило и на местата каде сум го ставила и тоа буквално прсти се знаат :o а веќе 20 мин. абер нема да помине :^) , малку печи па се прашувам што може да е... :?:
    Инаку воопшто не сум задоволна и од тоа дека е гел упива веднаш и после само чкрипи на суво кога се прави масажа :Down:(што ми требаше да експериментирам не знам |( ) , додека со кремите е огромна разлика, кожата преку цел ден ми беше мека од нив.
    И плус сакав да ве прашам за Сатва, крема е така, и за дали упива брзо ?
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.463
    Не е крема Сатвата,гел е исто,само потечен.
    А инаку,ти дејствува штом е зацрвенето.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  4. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Question: Од Авон ги користите антицелулитните на Anew или Solutions? Кои се поделотворни? Знам дека Anew колекцијата е за постари, ама ми се чини поголем резултат ќе има од нив... :?:
     
  5. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.442
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Јас ја користев Аvon Solutions Cellu-Sculpt x3 и стварно бев задоволна од неа.
    За Аnew не би можела да ти кажам ги немам користено ама верувам дека се добри, а тоа дека Anew колекцијата е за постари важи мислам само за продуктите наменети за лице.
     
    На OrdinaryGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.387
    Пол:
    Женски
    Целулит

    [​IMG]
    Од кремава сум многу задоволна. За една недела ми покажа предобри резултати, ама и вежбам. Мене ми е подобра од таа предходната што ја користев 4 во 1 што беше, не ми текнува точно како се викаше, а и многу поефтина е.
     
  7. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Целулит

    марама од каде ја зема оваа крема и колку пари е ?
    иначе еве еден рецепт преземен од едно списание за билки досега не сум го практикувала ама ке мора да го направам значи на местата каде се појавил целулит ставете облоги од јак чај направен од бршленови листови и се препорачува почесто капење во овој раствор од бршлен.
    во домашни услови можете да ставите исецкан бршлен во маслиново масло и да одстои 15 дена во шише на сонце и со него да ги триете местата со целулит по туширање со млака вода.
     
  8. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Целулит

    Купив антицелулитен лосион - solutions од авон. Доколку некоја од вас девојки го има го користено кажете каков ефект има.
    TNX :)
     
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.442
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Читам погоре, пред некој ден сум се пожалила дека антицелулитниот гел од Реплек не ми се допаѓа баш, е да ви кажам сега комплетно го променив мислењето. :wasntme:
    Преубав е, резултатите се фантастични, целулит скоро и да немам, и баш се навикнав сега со него, упива за 10 мин. таман додека се измасирам (мислам за еден дел околу 10 мин. пр. само едната нога од напред :D ), сè на сè околу половина час се масирам, наутро и навечер.
    И баш ми се допаѓа кожата од него, преку цел ден ми е мазна., башка и економичен е.
    Абре едвај чекам сега лето да дојде, да покажам малку гола кожа. :wasntme: :D
     
  10. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Го користам овај антицелулитен гел во комбинација со Relax and Tone и морам да кажам дека сум прилично задоволна,покажа добри резултати :)
     

    Прикачени фајлови:

    • i1891_5.jpg
      i1891_5.jpg
      Големина на фајлот:
      15,2 KB
      Прегледи:
      338
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.442
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Целулит

    Прочачкав на Гугл и како „бест антицелулит“ продукт на прво место излезе чудово
    [​IMG]
    цена околу 55 долари за шише.

    А од производите кои тука може да се најдат ја има само Нивеата „Гуд бај целулит“ и тоа на 18 место од вкупно 20.
    Хм, интересно.

     
  12. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Целулит

    Имам користено од овие креми за целулит [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Значи од се ова само од нивеата од овие 2)видов резултат и масажа секако од другиве никое,ни афродита ни гош ни гарниер нешто многу.Ова од авон не е лошо ама о нивеата нема шанси.
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ма јас за тие пари колку што чини еден гел од Нивеа ќе се убијам од мачкање со тој гел што го постираше Клауди.

    Убав е, не велам не, ама најважна е масажата :!:
     
    На alena19 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас ги користам тие двете на Нивеа кои ги постираше Tinkerbell, а масирам со едно боцлесто од Орифлејм кое ми е купено многу одамна, и има резултат. Мазно е, фино.

    Јас кога ќе стиснам пак го гледам. Мајка ми ме убедува дека претерувам и дека у суштина немам целулит.

    Прв пат не и верувам колку и да знам дека е претерано критична и реална према мене.

    И уште и стискам и викам, мамо ма глеј, еве еве тука гледаш? :D А она нема ниту на свои години, па си викам, хм. Дај боже да е некој ген, ама џабе бе, го гледам јас, ако другите не го гледаат, што ќе се тешам :devil:
     
  15. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16

    За рамен стомак ? Нигде не прочитав такво нешто.Ја овие две ги земав заедно,во комбинација за 200ден. од Рамстор...имаат некои минимални ефекти ама тоа дека не ги користам често. Мн. убаво мирисаат :)
     
  16. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Целулит

    До сите феминки кориснички на Сатва :)

    Јас почнав да ја употребувам вчера, ама на упатството за користење пишува
    „појавата на печење е резултат на дејството на активните компоненти“,
    а мене воопшто не ме пече :)

    Дали јас неправилно ја нанесувам, или и вас ви се случува истото? :?:
     
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Целулит

    ^ Таман си нанесуваш, немора кај секого да има печење, секоја кожа различно реагира. Треба да и масираш, не само да мачкаш

    Јас овој одговор го давам 4ти пат, а незнам веќе колку пати е спомнато. Ако прочитате малку наназад ќе најдете многу одговори и совети ;)

    Сатвата делува и без печење и црвенило
    молам да се стави ко поднаслов :D
     
    На TammyDeyn и spanko им се допаѓа ова.
  18. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    Целулит

    леле и јас ништо не осеќам од спомнатото печење :worried:
    а не штедам,баш убаво нанесувам и силно масирам....и со тоа што не пече не знам ни дали тоа значи дека не делува
     
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.097
    Допаѓања:
    56.327
    Пол:
    Женски
    Целулит

    Каде го има гелов?
    [​IMG]
    Не го најдов во ниту една аптека, можно е да не се произведува веќе?
    Во една аптека ми рекоа "дефицитарен е", ќе пукнев од смеење :rofl:
    Феминкиве пуздер го направија пазарот :D
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.387
    Пол:
    Женски
    Целулит

    Во Тедико го има и е околу 130 денари. Многу е добар инаку.
     
    На TammyDeyn и LivingGlam им се допаѓа ова.