1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антицелулитни масажи

Дискусија во 'Тело' започната од Mermaid, 28 мај 2010.

  1. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Дали некој користел антицеллитни масажи , дали сте задоволни и за колку време се согледуваат ефекти?
     
  2. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Mermaid ja gi imam probano anticelulitnite masazi :D i super se efekti ima posle 2 nedeli otkako ke gi zavrsish :D a i sto ne znam za koi mislish ima so raka anticelulitna ima i so toj aparat sho gi vlece gi ima praveno i dvete i poefikasni se ovie so raka koa te masira i posle idesh u kebe 30min do 45 ako mozesh i sat da izdrzish super e ke se topish...ED sea zavisi i koj gi pravi i kadee ja sea od ponedelnik planiram da pocnam pak pa ke vidime rezultati....poz
     
  3. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    иначе јас правам антицелулитни масажи професионални :) :) и најдобри се рачниве масажи нема ништо подобро од рака кога ке те фати тоа е проверено... со редовни масажи и малку физичка активност и помалку маснотии ке го постигнеш саканиот резултат... позз ;)
     
  4. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    А знае ли некој да ми каже во кои салони повеќе забошотуваат (пократко те масираат), во овие познатите или во маалските??? :^) :^) :^)
     
  5. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    а што ти сакаш пократко да те масираат?? па според мене во познатите салони по не те тинтрат гледаат што побрзо да те завршат па сега незнам... ;)
     
  6. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Рзмислував, ама нз каде.Дали во некој познат или во маалскиве, па си викам дај да прашам!! :) :)
     
  7. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    јас одам во автокоманда во салон и антицелулитните масажи се сега како пакет супер цена 2000 дена 10 третмани,аплус боди врапинг 2500 ден има многу голем ефект :D
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    catty последниве 10тина мислења ти се за тој салонот во автокоманда, очигледно е премногу. Мене не ми смета, ама пази да не испадне рекламирање зашто забрането е тоа на форумов

    Инаку јас имам одено на антицелулитни масажи и стварно има ефекти, најмногу од се, ама проблемот е што многу, многу бргу се враќа целулитот. Пишав и во темата за целулит, дека мене одење на вакви масажи на секои два месеци и фрлање толку пари ми е скапа опција, ако некој не му е проблем за финансии и може редовно да се одржува тогаш овие масажи му се најдобра опција против целулитот
    Али со еден третман (10тина масажи) ништо. Ќе го снема, али бргу се враќа. Бумеранг
     
  9. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    јас само си го кажувам моето лично искуство од кое што сум презадоволна,а доколку на некого сум му попречила или кажала погрешно се извинувам однапред ;)
     
  10. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Антицелулитните масажи помагаат само во прв, втор, трет степен на целулит, во четвртиот степен можат само да ги намалат отокот и болката, но целулитот нема да исчезне. Масажите се скапи навистина. Рачната масажа е најдобра но добро е и масажата да се заврши со масажер. Така ќе се постигне и подобар резултат.
     
  11. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    мене ми ја прават рачната масажа па потоа со два вида на масажери ме поминува еден за поситен,еден за покрупен целулит и навистина има огромни резултати :D
     
  12. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    Целулит

    што мислите за антицел. масажи во салон, 10 да решеме добро ли е или нема дас има ефект ?
     
  13. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    третмани за слабење

    Мислам дека сеуште намаме отворено ваква тема доколку има се надевам дека модераторите ке ме упатат...
    Денес во нашата земја има отворено еден куп салони за убавина кои ни нудат различни третмани/методи за слабеење.Постојано се вртат реклами како за еден месец во обем ке ослабнеш толку сантиметри и дека оној јојо ефект што го имаме со диетите со овие третмани го нема исл. Јас лично немам посетувано вакви третмани но отсекогаш сум била љубопитна дали тие делуваат и дали вреди да дадеш толку многу пари за да го добиеш посакуваното тело без целулит. Затоа што, рака на срце навистина чинат многу пари (некои од нив достигнуваат и цена колку една просечна македонска плата) а сепак се појавуваат еден куп дилеми...Дали вреди? кој салон да го одберам ?дали ке ги добијам посакуваните резултати? кој третман е најефикасен? што по третманот-дали пак на диета?...
    Па затоа ја отворив темата доколку некој има посетувано вакви третмани или познава некој кој посетувал да го сподели своето искуство?
    еве некои од понудените третмани/методи
    -caci quantum
    -микрокомпјутер
    -микромасажер
    -инфрацрвена капсула
    -мастер(третман со 43 програми)
    -липолиза
    -радиофрекфенција
    -LPG
    -контур
    -аква мезо терапија
    -ултразвучна кавитација(липосукција без операција)
    -бенда завои
    -ултразвук
    -алго пакување
    -бодиврапинг
    -кислородна капсула
    -вакуум масажа
    -електроцелулитна масажа
    се разбира во оваа тема се добредојдени и известувања за сите попусти, понуди кои ги нудат салоните а за кои случајно сте слушнале се со цел да се пронајде нешто ефтино , достапно и ефикасно...за сечиј џеб-до идеална фигура
     
  14. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    да не испадне реклама , нема да кажам во кој салон ама видов мнооогу добра понуда за антицелулитни масажи со боди врапинг и стимулации некои и планирам да одам , ама некако ми е страв да не ми направат модринки , имам слушано дека и тоа може да се деси....искуства ????
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од антицелулитните масажи, и рачните и оние со специјален масажер (т.н микрокомпјутер - немам поим зошто така го викаат, ама нека им биде) - поминав 10 интензивни масажи и морам да кажам дека имаат ефект, ама многу зависи и кој ве масира. На пример, имаше девојки што масираа онака, колку да помине времето, ама имав среќа мене да ме масира некој што навистина знае како треба. Имав модрици на почетокот, многу ме болеше, одвај издржував, ама еве при крајот веќе не ме болеше толку. Целулитот ми е прилично намален, кожата затегната, измазнета и сјајна, не виси како претходно. Си продолжив дома со антицелулитни креми и масажи со рачен масажер, па сега засега добро е.
    Забележав дека кај послаби девојки, кај кои не се познава толку целулитот, после вакви интензивни масажи повеќе се познава. Дали така полесно се чисти, односно излегува на површина, па се отстранува полесно, не знам.
     
  16. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Annath ако не е тајна колку те кошташе? имаше во пакет и кавитации и такви чуда, или само антицелулитна масажа?
     
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски

    И јас видов добри понуди, паќети во Ендомак Velnes Струмица, јас сум од Струмица, па планирам да одам во скоро време, стварно незнам како ќе е шо ќе е, ако знае некој и бил, нека каже. :) :*
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски

    Сега го видов прашањево. Извини :$ една масажа беше 350 ден. ама јас си купив ваучер со кој имав попуст, беа комбинирани 10 масажи - 5 електростимулации со 5 масажи со микрокомпјутер и алго пакувања и боди врапинг со рачни антицелулитни масажи.
     
  19. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Веќе сум пишала на форумов и еве пак ќе кажам, масажа со талог од кафе сум пробала, правам еднаш недело до два пати и навистина ни ц од целулит немам. Сега немора да значи дека кај сите одма ќе делува, јас не ни имав многу и уште од првиот пат ми се исзгуби целосно и тоа малце...
     
  20. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    Јас веќе подолго време собирам талог од кафе, и сега ми стои исушен, можам ли да го користам сега, како и со што да го направам ако може, и колку ќе треба од прилика ако знаеш? :* :* :inlove: :inlove: ;)