Анти Илуминати???

Дискусија во 'Канта' започната од Hipster, 16 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  ми падна во очи изразов илунинати -''anti illuminati'' и по кратко пребарување на нет не најдов ништо конкретно дури ме збуни повеќе?? Има ли некој подлабоко знаење да го сподели со мене :)
  незнаев каде да ја сместам темава, сакам да прашам е заклучено, па ако треба нека се премести на правото место ;)
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.393
  Допаѓања:
  6.294
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  еее си имало тема, извинета за дуплава не ја видов ств. Анти е против нив мене терминот илуниати не ми беше јасен ;)
  фала мн :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.