Анти-Милеров хормон (АМH)

Дискусија во 'Бременост' започната од Sesil, 25 јануари 2018.

 1. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Во државна за 250 денари правев амх. Резултати за 2 дена.
   
  На Jana6666, VickyBecky, Spiritus и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.424
  Допаѓања:
  105.292
  Пол:
  Женски
  Со цела вредност?
  Или само <|> од 5
   
 3. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Ќе пишам кога ќе го земам резултатот.
   
  На Luni, eta и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Девојчиња го земав разултатот со точна вредност е...не е со <|> 5
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.424
  Допаѓања:
  105.292
  Пол:
  Женски
  Со целосна, така ?
  Пример: 2,16
   
  На Jana6666 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Да пример кај мене 1,29
   
  На Jana6666, Stressed Out и Bubce38 им се допаѓа ова.
 7. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.424
  Допаѓања:
  105.292
  Пол:
  Женски
  Еее одлично.
  Добро е што веќе може и преку фонд.
  Кој ти даде упут. Гинеколог,така?
  И до каде ти гласеше упутутот ако може да ми кажеш.
  Со точен термин беше, дата и час ?
   
  На Jana6666 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Да да матичен гин.ми даде и е од оние упати без термин кој гласи на биохемиска лабараторија на ГАК (тие важат еден месец) а подоле беше наведено анти милеров хормон со шифра нешто "bo..." како и другите хормони кога се испитуваат.
   
  На Желба, 0ли, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Melek 36

  Melek 36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  Информации за АМХ на ГАК
  Земате упат од матиченгинеколог до амбуланта 29 за стерилитет на ГАК, па од таму ви креираат упат за АМХ. Самиот систем не дозволува матичниот да издаде упат.
  Цената е 250 денари, резултат за 2 дена.
   
  На Jana6666, eta, Bubce38 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.424
  Допаѓања:
  105.292
  Пол:
  Женски
  Зошто не дозволува системот?
  Ние пробавме во саботата.
  Дури и невролог може да издаде упут, системот дозволуваше
   
  На Jana6666 и eta им се допаѓа ова.
 11. Melek 36

  Melek 36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  Незнам бубче, сестрата се изнамачи ми вика види, не го дава воопшто како хормон кој може да се испитува со лабораториски упат. Ми даде обичен упат и со него отидов во лабораторија и они ми рекоа дека матичен не може да издаде, мора од кај нив од амбуланта. Со упатот што го имав од матичната за преглед отидов во амуланта 29 и они ми креираа упат за АМХ.
  Е сега кога отидов во амбуланта баш кажаа дека е така, зашто неможе кој ќе му текне да испитува, туку кај што имало потреба они ќе одлучиле.
   
  На Jana6666, eta и Bubce38 им се допаѓа ова.
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.424
  Допаѓања:
  105.292
  Пол:
  Женски
  Аман бре , они ќе одлучеле.
  Не знам. Јас додуше не сум земала упут,ниту па сум била да испитам таму. Само пробавме да видиме дали ќе го даде како опција. И го даде .
  Баш ќе пробаме деновиве дали ќе се одштампа, можеби па одпосле ќе излезе некој проблем.
  Важно постои како опција да се испита на државно,редно време беше
   
  На Jana6666, Septemvri и eta им се допаѓа ова.
 13. Melek 36

  Melek 36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  Незнам, пробај види, ако не земи си упат од матичниот гинеколог. Па богами не е исто 250 денари и 4000-5000
   
  На Luni и Bubce38 им се допаѓа ова.
 14. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Јас мислам до докторот е мојот претходен док.не знаеше да отвори тироидни хормини да селектира . Кај мене помина директно до ГАК биохемиска лаб. И не е тоа од незнам кога значи пред 7 дена беше... @Melek 36 да не владеат лошо со комјутери таму кај што одиш?
   
 15. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  20190708_150851.jpg
  А еве го и резултатот од таму.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Јас бев по упат за АМХ кај мојот матичен, немаше термин за Амбуланта за стерилитет. Ќе одам да испитам хормони у Државна, па ќе прашам како зашто нема термин и како да гласи, сестрите рекоа нема од кај нив упат.
   
 17. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  На грешно место ве упатуваат затоа не дава системот.
  20190709_125012.jpg
  Ова е од мојот упат...требаше да го сликнам упатот не ми текна тогаш...сигурно ќе беше од помош.
  Не треба термин за во лабараторија. Т.е треба во лабараторија да ве пратат а не во амбуланта.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Па ќе одам во лабораторија, не можеше за таму да ми даде упат баш за тој хормон, другите ќе ги испитам на Мед. Биохемија.
   
 19. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Извадив итен упат за Асистирана во Државна, од таму ќе ми дадат за Амх.
   
  На Melek 36 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Лошо искуство со 3. спрат Гинекологија, и пак не сфатив до каде треба упатот, началничката се раздра како не знае мојот доктор, ќе го отерала кај што не треба. На крај ми даде друга докторка упат до Амбуланта 34, се симнав доле да ми стават печат, па ме боцнаа во лабораторија. Ме прашуваа дали сум била кај нивен доктор, реков кај др Роса, ама си излегов од кај неа. Така да, пак препрашајте во амбулантите доле како треба да гласи упатот.
   
  На Jana6666, natasam и eta им се допаѓа ова.