1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анти Хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vitorija, 15 јули 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Ајде нема љутиш :) Кој е злобен, арогантен и вечно ги потценува луѓето, а кој опсесивен, нападен и невротичен? Во овој хороскоп ќе дознаете каков карактер навистина имате! (Мене ме изненади со точноста за некои х.знака :lol: ) Да си знаете што ве чека ;)

  Овен - злобни гадови, секогаш мораат да бидат шефови и главни во се. Сето тоа е најверојатно резултат на малиот пенис или минијатурните гради. Болни посесивци кои на партнерот би му ја одземале целата слобода, а себе би си дозволиле харем љубовници. Секогаш целат кон неосвоиви тврдини и не познаваат пораз се додека комплетно психички не бидат уништени. Многу се несредени во мозокот, скокаат за се и сешто и се што ќе замислат мора да биде така, не тактизираат, а ги нервира чекање.
  Истакнат Овен: Адолф Хитлер

  Бик - самозадоволни, ќутливи,полни себе, досадни како клуб на филателисти. Ним сè им е супер и немојте да ги мачите со вашите проблеми затоа што тие немаат сопствени.
  Истакнати Бикови: Јосип Броз Тито и Садам Хусеин

  Близнаци - главни оговарачи, трачари, издаици и превртливци со двојни мислења кои се менуваат на секои 10-15 минути. Веројатно и самиот Јуда бил близнак во хороскоп.
  Истакнат Близнак: Џон Кенеди

  Рак - посесивни лудаци, се навредуваат ако не сте им посакале “добро утро“ со правилна интонација, го менуваат расположението како ќе им падне на памет.
  Истакнат Рак: Џорџ Буш

  Лав - арогантни, вечно потценуваат, полни со големи планови од каде на крајот корист ќе извлечат само за себе - не им е гајле за другите.
  Истакнат Лав: Слободан Милошевиќ

  Девица - опсесивни невротици кои се ослободуваат од стресот чистејќи по дома, средувајќи алишта или кинески порцелан - премногу цепидлачат и ни премногу не им е доволни. Не познаваат љубов, кај нив не постојат емоции и се води кон секс. Ако некој знак се смета за проститутка - тогаш тоа е овој.
  Истакната Девица: Мајкл Џексон

  Вага - нарцисоидни шизофреници, огледалото им е најдобар пријател. Потребно им е цела недела да се одлучат дали ќе нарачаат Кока-кола или Пепси, толку се мрзливи - вистинско чудо е како воопшто стануваат од кревет. Знаат да сакаат само ако сте финансиско истакнати. Зборот пријател за нив не постои, колку и да им се отворите нема да добиете ни приближно еднакво за возврат затоа што тие само внимателно слушаат, а не ги отвараат своите карти. Подраги им се 1000 убави лаги, отколку една болна вистина, затоа се најуспешни во лажењето па дури и кога се лажат сами себе.
  Истакната Вага: Владимир Путин

  Скорпија - самосожалувачи и деструктивци, неможат да се поднесат самите себе па затоа повлекуваат уште 100 луѓе со себе. Ако утре е крај на светот, тие не би се шокирале, веројатно би го дочекале со садо-мазо оргии. Смртта не им е ништо страшно, се палат на крв и се она кое на обичните смртници им е језиво. Ги следи карактеристика на љубоморно посесивни психопати.
  Истакната Скорпија: Хилари Клинтон

  Стрелец - штеточини и коцкари, уживаат да солат памет, а ентузијазмот им е толку голем што за нив и оживување на мртвите е возможно - нормално само ако тие го прават тоа. Не признаваат дека го познаваат чувството на тага. Не стапувајте во брак со Стрелец никако, затоа што и кога е уверен дека ве сака, тоа ќе му помине за месец дена.
  Истакнат Стрелец: Сталин

  Јарец - вистински робови, веруваат потполно во судбина, зборот “извини“ не постои во нивниот речник. Можете да живеете покрај нив цел живот, да бидете во брак, а никогаш да не дознаете што имаат да ви кажат. Чувствата незнаат да ги искажат со зборови, па наместо “те сакам“ често може да ве дочека со “губи се“. Би си ја продале душата за друштвен статус.
  Истакнат Јарец: Стипе Месиќ

  Водолија - вулгарни и непристојни перверзњаци, секогаш се мешаат во приватниот живот на останатите. Веројатно не би ве зачудил фактот дека најмногу шпиони од ЦИА се токму Водолија во хороскоп.
  Истакната Водолија: Карла Дел Понте

  Риби - самосожалувачи, досадни, чекаат да дојде некој да ги утеши. Неможат ни да отидат во ве-це без туѓа помош, и најмала ситница ја гледаат како врвна сензација па им досаѓаат на луѓето наоколу. Во пауза, кога се со добра волја, се занимаваат со туѓите проблеми и повторно паѓаат во депресија - и така во круг.
  Истакната Риба: Осама Бин Ладен
   
  На XstrongerX, blaa, kika13 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Анти Хороскоп :)

  Хахаха, ова ме пресмеа и те како. :rofl: Се навредуваат ако не сте им посакале "добро утро" со правилна интонација - не е до толку. :lol: Посесивни лудаци. :devil: :P

  А инаку не сум знаела дека Џорџ Буш ми е соплеменик :lol: :P (се шегувам).
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  Анти Хороскоп :)

  Хахаха :rofl: Интересно.
  Покрај што си го прочитав бикот за мене, прочитав и неколку други. Ми се чини дека ние биковите пак подобро сме поминале. :P На некои ептен ги срониле. :lol:

  Самозадоволни сме, ама умерено.
  Да, често знаеме да бидеме ќутливи и затворени, без да го изнесеме тоа што го мислиме и чуствуваме.
  Е сега, да ме извинете се сме ама досадни не. |(
  И ова за проблемите не е точно. Си имаме и ние наши проблеми и сметам дека сме добри слушатели. Далеку од тоа да сме себични и да не се замараме со она што им се случува на другите.
   
  На stojanovskata, Ammy.Lee, La.n.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Анти Хороскоп :)

  Бик - самозадоволни, ќутливи,полни себе, досадни како клуб на филателисти. Ним сè им е супер и немојте да ги мачите со вашите проблеми затоа што тие немаат сопствени.
  Истакнати Бикови: Јосип Броз Тито и Садам Хусеин


  Хмм 80% можда ... Е друже Тито и ти си био Бик и то опасан и важан :geek:
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.918
  Анти Хороскоп :)

  Па добро признавам за двојните мислења, ама за оговарањето... И да не споредувате со Јуда... ц.ц.ц... Значи девојки од денес пазете што кажувате пред мене.
   
 6. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Анти Хороскоп :)

  А многу е интересно ова за ПОЗНАТИТЕ како за скорпиите пр. :lol: Буквално со овие карактеристики изгледа дека Хилари Клинтон го искористила и докрајчила сопругот за сега таа да владее со Америка ]:) :lol: Не, не да не сваќаме буквално се (Познавам многу собри скорпии ]:) ;) )-ова е сепак за забава ама се наоѓа и по некоја вистинитост :)
   
 7. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Анти Хороскоп :)

  хахах е добро не средија сега :lol: ама коа малку ке подразмислиме, мора да признаеме дека има нешто точно...
  кај мене посебно она за мењањето на мислењата :lol: :lol:
   
 8. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Анти Хороскоп :)

  Е јас цицлеста сум, пу пу, не важи напишаново! :D

  Во однос на болдираното...„Боже дај ми трпение, ама побрзо!“
   
  На All-that и Hipica им се допаѓа ова.
 9. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Анти Хороскоп :)

  Зошто толку се препознав? :wasntme:
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Анти Хороскоп :)


  Моментално се саможалувам и се уништувам себеси, не можам да се поднесам самата себеси, мразам кога сум тажна! :@
  Утре слободно нека е крај на светот, уатевер!
  and yes, I am a psycho -.- ]:)
   
 11. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  Анти Хороскоп :)

  И по Бик, Бик :D
   
  На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nikolika

  nikolika Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  Анти Хороскоп :)

  За водолија ништо не е точно
   
 13. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  Анти Хороскоп :)

  Ќутливи?
  - Зезаш :D

  Не сме досадни :!:
  И имаме еден куп проблеми :$
   
  На stojanovskata и duffi им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.434
  Допаѓања:
  144.009
  Анти Хороскоп :)

  Точно така не сме ќутливи и досаднии!! :x
  И кога има некој проблем го сослушуваме.. иако имаме и свои.:geek:
   
  На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Анти Хороскоп :)

  Точно е само дека го менуваме расположението како ќе ни падне на памет. Друго не :!: И не знаев дека Буш е гордо ракче :D
   
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Анти Хороскоп :)

  Стрелец - штеточини и коцкари, уживаат да солат памет, а ентузијазмот им е толку голем што за нив и оживување на мртвите е возможно - нормално само ако тие го прават тоа. Не признаваат дека го познаваат чувството на тага. Не стапувајте во брак со Стрелец никако, затоа што и кога е уверен дека ве сака, тоа ќе му помине за месец дена.
  Истакнат Стрелец: Сталин

  :$ :$ Сталин друже :wasntme:
   
 17. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Анти Хороскоп :)

  Ех сега не сум ќутлива, туку напротв уста не затварам, и не сум досадна така барем мислам. А да јас проблеми немам, а како да ги имам кога сум совршена 8) 8) 8)

  Е за лавовите извињавам се, но не се воопшто себични барем јас имам таков впечаток, можда грeшам од кај да знам :lol: .
   
 18. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Анти Хороскоп :)

  Знаат да сакаат само ако сте финансиско истакнати. Зборот пријател за нив не постои, колку и да им се отворите нема да добиете ни приближно еднакво за возврат затоа што тие само внимателно слушаат, а не ги отвараат своите карти. Подраги им се 1000 убави лаги, отколку една болна вистина, затоа се најуспешни во лажењето па дури и кога се лажат сами себе.
  Ова не е точно! :^)
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Анти Хороскоп :)

  Ау, ми се згади ко прочитав.
  Да беше нешто точно ќе си признаев, ова ништо бе. :D
  Смртта не им е ништо страшно, се палат на крв и се она кое на обичните смртници им е језиво.
  Ова посебно, од се живо и диво се гадам и се језам. :tmi:
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Анти Хороскоп :)

  упс. :$

  е ова не е точно. Барем за мене.
  Не ме чуди ни фактот дека би сакала да работам за ЦИА. :lol: Сепак не е точно дека се мешам во приватен живот, глупости.

  Би рекла дека сум многу љубопитна и дека сум многу љубоморна. :lol: