1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апарати за домаќинството

Дискусија во 'Дом' започната од Trendafilka, 2 октомври 2011.

  1. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ние имаме на Северин и задоволни сме сега за сега
     
  2. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Девојки мене ми треба совет за телевизор. Сакам да земам телевизор, од оние со рамен екран. Е сега гледам тука има ЛЦД, Лед, плазма.. а врска немам што е разликата. И сум слушнала дека од самсунг брзо се покваруваат
     
  3. karceska

    karceska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
  4. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.624
    Допаѓања:
    251.158
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет за шпорет, по можност мини!
    Јас и до сега имав таков но Нео, свесно го купив тогаш најевтин бидејќи ми вршеше работа. Сега ќе добие прекоманда на тераса а јас сакам во кујна да земам некој поасален по можност комбиниран со плин (со оглед на тоа дека готвам преку ден а повеќе нема евтина струја)
    Ако не успеам да најдам таков ќе купам стандарден со 4 рингли повторно комбинирани. Видов Леов нашава компанија од Велес има некои модели целосно на струја или целосно на плин па ако некоја има искуство ќе ја молам да сподели!
     
  5. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
  6. Dr.Pedanterija

    Dr.Pedanterija Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Imam prasanje, neznam dali spaga vo ovoj forum ama sekako da se obidam, Kade mozam da najdam NePovratna klapna za aspirator ф120mm vo Skopje? ja nemam so aspiratorot a mi vraka mirizba koga drugite gotvat :0
    Vi Blagodram :)
    [mod-kirilica:a6from73][/mod-kirilica:a6from73]
     
  7. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Во Хубо маркет :)
     
  8. Dr.Pedanterija

    Dr.Pedanterija Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Купив од Faber,Nardi..инаку немаше никаде ;) тнх :)
     
  9. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Нема проблем, јас добив инфо дека таму има, ама ете, не било up to date :lol:

    Ај баш сподели импресии за некое време, дали функционира :)
     
  10. Dr.Pedanterija

    Dr.Pedanterija Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Функционира, значи деновиве викам баш да видам, засега е топ, а ќе видиме назима подварок кога ке прават :) позз
     
    На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Користи ли некој процесор за храна, знаете оние мултифункционални апарати што се воедно и соковник и блендер и миксер и сецко...? Некако ми изгледа многу поекономично да се земе еден таков, отколку посебно секој од тие апарати ама дали се добри не знам, па ме интересира искуство.
     
  12. Dr.Pedanterija

    Dr.Pedanterija Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    jas imam Bulet od top shop i sum prezadovolna.
    najmnogu go koristam sokovnikot ama isto i blenderot za pravenje krem supi pa i seckoto za salati, go preporacuvam :)
     
  13. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Toј на топшоп е овој веројатно
    [​IMG]
    Такво нешто и сакам, но јас не сум баш некој голем фан на топшоп производи :worried:
     
  14. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.624
    Допаѓања:
    251.158
    Пол:
    Женски
    Дај те ми совет за комбиниран шпорет на плин и струја. Некоја од вас да има искуство...
     
  15. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.195
    Пол:
    Женски
    ^Незаменлива работа, според мене. Ние имаме Беко и сме прилично задоволни. Исто така ги фалат и Горење, Алфа плам, Бош и сл. Нас некако ни беше шубе да земеме Нео, иако познавам луѓе кои ги користат и се задоволни.
    Готвењето со плин е многу економично и брзо. ;) Една боца нам отприлика ни трае 2-3 месеци. Доколку претходно не сте користеле, ќе ти треба време да се навикнеш.
    Од сегашна перспектива, жал ми е што не земавме од тие што се целосно на плин, заедно со рерната. Со денешнава цена на струјата :x тоа ќе беше полн погодок. Да не му ја мислиш кога ќе ја вклучуваш рерната.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.624
    Допаѓања:
    251.158
    Пол:
    Женски
    Јас не најдов шпорет на кој и рерната е на плин, а барев таква. Освен мини шпоретите на Леов ама сакам голем.
     
  17. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.195
    Пол:
    Женски
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    ^
    На татко ми, колега му има кажувано за негова роднина која имала мини шпорет на плин (со плочи 2 мислам, и мини рерна) . Биле презадоволни од тоа како работел, многу убаво печел и плус било ефтино.
    И ние сме по потрага по таков шпорет, ама некако слабоо наоѓаме :( .....

    Ако некој има нека пише марка, цена и место од каде е купено.

    Поздрав!!!

    :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.693
    Пол:
    Женски
    Јас многу го сакав Меџик Булетот, и конечно го најдов на Колектива на 50 посто, ама малиот, не големиот, оној само блендерче што е со мали додаточиња, абе радости што го најдов за толку ефтина цена. Се јавив значи прашав и ми вика да, да истиот е тој. Ахам шипки варени, арно вика либето мое, Фар фром меџик, буквален превод :D Како прво изгледа како од отпад чудово, целото е со фалинки и нема благе везе. Второ, соковникот не прави ни с од сок, каша некоја да, но сок никако. Се надевам дека ова е само бидејќи се работи за производ кој воопшто нема врска со Топ Шоп, бидејки истото се случи и со Релакс&Тоното, потполно истата приказна, ко темпирано ден после истек на гаранција прекина да работи :lol:
     
  20. trendafilka2

    trendafilka2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    20
    ај ве молам дајте ми совет се двоумам за оваа машина да ја купам пишува не користена е како што се гледа на сликиве некористена е сакам поголема да се купам ама немам место во кујна немам испланирано место за машина за садови за поголема а оваа колку ке ми собира 4 души сме доле со свекрвата и свекорот ама незнам се двоумам дали да си земам ваква малечка ке ја ставам во работнава маса под умивалникот
    http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/ ... 424&Idx=10 еве видете ја