1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апарати за домаќинството

Дискусија во 'Дом' започната од Trendafilka, 2 октомври 2011.

  1. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.767
    На другарка и е роденден а воедно и конечно се вселија во нов стан па сакала убава мелница за кафе да и купеме. Може совет која би ни ја препорачале? На Горење или на Крупс или некоја друга.
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас ти ја препорачувам Горење. Долго време користев таква.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Знаете ли како се користи машинава за перење?Немам користено ваква со горно полнење,а во смештајов има ваква.
    IMAG1641.jpg
     
  4. Milla989

    Milla989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Дали по скопје низ меркур, бриколаж, џамбо имате видено сега во скоро време вака држачи за нож? [​IMG] [​IMG]
     
  5. Karmina1989

    Karmina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    471
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам за мислење, одбравме комбиниран фрижидер од Беко NO Frost со 5 год. гаранција околу 20 илјади денари меѓутоа дури да одиме да го купиме моделот е продаден и неможат да ни најдат ист таков и ни велат да чекаме во иднина можеби ќе добиеле, е сега ние сакаме домот да ни е спремен пред да ни се роди бебушката и немаме мн време за губење. Ве молам за искуства за фрижидер од Индесит со слични карактеристики како овој првиот што го одбравме од Беко и цената е 21 илјада, меѓутоа има гаранција само 2 години финансиската страна ни е ок меѓутоа со самата марка немам никакво искуство а и мн кратка гаранција има. Најдовме како втор избор фрижидер од Самсунг кој е за 100е поскап од Индеситот и ги има истите карактеристики. Што мислите дали да заштедиме 100е и да земиме Индесит или исплатливо е за 100е плус да земиме Самсунг. Ве молам за искуства од Индесит фрижидери и Самсунг фрижидери комбинирани NO Frost.
     
  6. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Јас го имам фрижидерот на Самсунг комбиниран No Frost 20180911_101824.jpg задоволна сум веќе 2 години како го имам, 5 години гаранција и пишува 10 години гаранција на мотор преку емаил на нивната страна го пишуваш кодот на фрижидерот и ја добиваш гаранцијата.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anna85

    Anna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од Самсунг. Едниот e Самсунг No Frost, го имам од 2010 година и неќе да знае, ниту еднаш не бил на сервис.
    Сега, пред неколку месеци пак купив Самсунг No Frost со 10 години гаранција на Инвертер Мотор...Имајки искуство со првиот верувам дека ке тера најмалку 10 години.
     
  8. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
    Дечки ми треба пегла за алишта (за в стан каде сум под ќирија, студирам). Не сакам да е некоја високобуџетна, не ми е за дома :) Користете некои од вас од овие понепознативе марки - ECG, Russell, Lafe, ST?
     
  9. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Ние имаме индесит комбиниран обичен, презадоволна сум.
    Додуше не фаќа мраз, туку како капки и си има резервоар. Нас ни се скрши една вратичка од замрзнувачот па само тој фаќа многу мраз.
     
  10. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Ни се расипа усисивачот, не влече. Дали знаете каде можам да најдам мајстор да го поправи?
     
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    се мислам машина за,сушење алишта да купам. Неспремна ме фати ладново сакам да преперам јакни џемпери па и на малово не се сушат а и мн дува завчера ги преперував лом се направија од ветеров се испозалепи прашина. До лани сушарата внатре и сушев на шпоретот ама нема да може сега . Бебе, влага , испарување детергент што знам немам памет веќе ... :(
    Ај да скратам каква да земам од каде и не мн скапа
     
  12. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има освежувач за алишта или пак чистач за алишта?
    Предлози нешто....
     
  13. mamaJana

    mamaJana Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    1.477
    Допаѓања:
    7.254
    Пол:
    Женски
    Дајте предлог за машина за сушење, кондензациска до 16000 ден и аспиратор ама од оние со заменување филтри пошо немам дупка за вентилација во кујна и неможам да направам, кујната ми е на внатрешен ѕид.
    Фала :)
     
  14. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.400
    Сушара секогаш има по некоја на промоција, се наоѓа за тие пари. Повеќето гледам дека земаат Беко и задоволни се. Јас имам Аристон и исто задоволна сум. Мислам дека ја земав 18000, ама не се сеќавам со сигурност, пред скоро две години мислам дека ја земав. Во секој случај, многу добар уред е, од голема помош во домаќинството.

    За аспиратор не знам, мојот е со дупка за вентилација.
     
    На mamaJana му/ѝ се допаѓа ова.
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Дали некој ја има марката СТ?
    Ја препорачуваат ама не сум чула за неа.
     
  17. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
    Јас имам блендер, пегла за алишта, калорифер и маслен радијатор од оваа марка. Супер е се'. Блендерот го користам веќе 4 години, другите работи по 3. СТ = standard technology.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    јас имам инвертер клима од СТ одлична е,ама исто така имам и правосмукалка од СТ и три пати ја носев на сервис :)
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    ja имам оваа правосмукалка ама ми се скрши долниот ден тоа за усисавање правоаголното,да не знаете каде можам да го купам само тој дел ? (незнам и дали се универзални димензиите на тоа)
     

    Прикачени фајлови:

    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Имате сретнато сушара за алишта широка 55цм?
    Или џабе барам!?