Апарати за домаќинството

Дискусија во 'Дом' започната од Trendafilka, 2 октомври 2011.

  1. tripl6

    tripl6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    200
    Пол:
    Машки
    значи нема делови и скап за одржавање?
     
  2. Дискретниот

    Дискретниот Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    227
    Пол:
    Машки
    Има делови, има овластен сервис, има 3 години гаранција и има квалитет. Изборот беше меѓу овие 2, кас кога би купувал би земал Самсунг
     
  3. pikabu5

    pikabu5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2020
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    Девојки ми се скрши ова од пеглата за алишта, дали има само ваков дел од негде да се купи?
     

    Прикачени фајлови:

  4. AndyRad

    AndyRad Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Zdravo, gledam temava na site im e so dilemi. Mene mi e so frizider dilemata i otidovme vo city mall vo neptun, devojki toplo vi go preporacuvam (na tie sto se vo skopje) eden od vrabotenite Aleksandar F. Covekot se i sesto znae, prvo se ni kaza sto kako, pa posle mu kazav buget i koj mi se dopaga pa on najde frizider mesto mene. Od kaj nego kupivme i se drugo od bela tehnika za doma. Vi raskazuva se za aparatite i znae koj e najdobar za parite sto gi imate. Jas vakov prodavac ne sum videla ama nikade. Odete tamu i rasprasajte se. Toj covek zlato vredi..sega ic ne se mislam moze trebalo ova ona ;)
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    За пари и вселенски брод ќе ти продаде..во превод оној бренд од кој тој има најголем процент:rofl: а за многу работи тоа е Беко..
    Значи добро слушал на обуките за продажба..:lol:
     
    На cresa-jagoda, referentka, thelittle17 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Тоа им е работата, само нам ни е чудно кага си ја работат како што треба. :D
     
    На cresa-jagoda, thelittle17 и AndyRad им се допаѓа ова.
  7. AndyRad

    AndyRad Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Tocno e deka se rasipuvaat aparatite, ima nekoi luge nemaat srekja vo kupuvanjeto pa i najskapiot ke go rasipat. Kako i da e probav da pofalam nekoj za tie sto se vo dilema. Nekoj e zadovolen od nekoj brend nekoj ne, covekot gi kaza site kvarovi na brendovite i modelite i toa bese toa. Dali e beko ili samsung ili lg, sekoj ima mana.
     
    На cresa-jagoda, thelittle17, x.Daisy.x и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    14.355
    Допаѓања:
    161.264
    гледам првиот е многу поскапа фирма од вториот
    со самото тоа би било логично да се и подобри
    Но сепак ако некој има искуство убаво би било да напише
     
  9. NPN

    NPN Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    473
    Пол:
    Женски
    Имам купено бела техника од Нептун. Гарантните листови не се заверени со датум и печат од нив, беа спакувани со техниката. Дали треба да ги однесам да ги заверат или и вака со фискална ќе ги прифатат доколку ми требаат во иднина?
     
  10. AndyRad

    AndyRad Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Na samata smetka e datumot i casot. Garancijata pocnuva ds vazi od momentot na plakjanje, a toa e veke na smetkata. Cuvajte ja fisklanata zaedno. Duri i da ste ja izgubile, tie se dolzni da vi dadat dokument za da odite da ja dobite izgubenata smetka od ujp. Mene mi se sluci da ja izgubam smetkata, a ima garancija 5 godini. Taka mi ja najdoa smetkata vo nivniot sistem i sega gi cekam od ujp pa ke ja iskoristam garancijata
     
    На NPN му/ѝ се допаѓа ова.
  11. попкек

    попкек Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2021
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Користи ли некој од вас индукциска плотна и вградна рерна која има опција за самочистење?
     
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Најдобро прашај во Нептун.
    Сите апарати што ги имам ги земав од Техномаркет. При купување ми напоменаа гарантниот лист (спакуван со апаратите) и фискалната да го однесам за заверка.
    Ако нема потреба од тој документ, сигурно нема да го доставуваат со упатството за употреба.
     
    На NPN му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.624
    Пол:
    Женски
    Машината за садови пред некое време ми се зезна (бар така мислевме) почна многу да ми пени после секое завршување кога ќе отворев имаше многу пена,и последен пат почна да бучи на само пуштање
    помина сигурно еден месец додека се наканиме за мајстор,и денеска дојде и вика ништо не и е :^) ја уклучи и си работеше без бучење,рече морало да ги сменам таблетите од нив било најверојатно...користев Finish таблети убаво ми ги чистеа а и не беа ефтини,ми вика да купам таблети некои од Кам
    дали знае некој како се викаат тие таблети не ми кажа...:headbang:
     
  14. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.123
    Допаѓања:
    17.465
    Дали се добри правосмукалките на вода? Имам со кеси и жива нервоза ми е.
     
  15. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    и имаш исти вакви пишува 12во1.
     

    Прикачени фајлови:

    На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.254
    Пол:
    Женски
    Прво земи исчисти ја машината, има средства за чистење во поголемите маркети и во ДМ, јас конкретно купувам таблети од ДМ што се користат за време на миење садови, што е подобра опција отколку пуштање празна машина.
    Не е битно кои таблети ги користиш, особено ако си немала проблем претходно, може пак да си ги користиш истите. Ако пенат многу, пробај со пола таблета (ако може да се делат).
     
    На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.624
    Пол:
    Женски
    се зачудив и јас мајсторов што вика до таблетите е,малку ми нема логика од тоа да е ама ајде
    ги земав тие од Кам ја пуштив супер испра
    ќе земам и средство за чистење мада чиста е не е многу користена 1 неделно ја пуштаме,ама ќе пробам и тоа
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.254
    Пол:
    Женски
    Може да е до таблетите, не велам не, посебно оти не е многу користена машината. Кога користев таблети од ДМ, машината почна вода да ми пушта, оти правеле многу пена, а тоа е еден вид заштитен механизам на самата машина. Па почнав да ставам по пола таблетка на едно перење и беше во ред. Тие од КАМ се ок, и јас ги користам сега, едно време ги прекинав оти не беа добри, сега пак се ок, плус има два вида, едното пакување е со 60 таблети, другото со 40. И двата се ок, а ги преферирам тие што се 40 во пакување.
     
    На Bella* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Од која машина за садови(вградена) сте задоволни и од која плотна значи сакам посебно плотна и фурна?
    Убаав ден!
     
  20. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.484
    Допаѓања:
    9.128
    Имам ваучер од Нептун и сакам да го искористам за електрична цедалка.
    Се мислам помеѓу овие две, дали вреди да се доплати за Бош?

    Screenshot_2021-06-28-22-15-43-973_com.android.chrome.jpg Screenshot_2021-06-28-22-15-34-194_com.android.chrome.jpg