1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апарати за домаќинството

Дискусија во 'Дом' започната од Trendafilka, 2 октомври 2011.

  1. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Има ли некој Air fry Xiomi?Може ли да де пушти од далеку ,пр.од работа или само во домот?
     
  2. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima iskustvo so kafematite na Krups ili bilo koj kafemat kompatibilen so
    kapsulite na Dolce Gusto.

    Se dvoumam pomegu Krups ili Lavazza
    upload_2023-1-20_5-11-50.png
     
  3. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.253
    Допаѓања:
    4.446
    Пол:
    Женски
    За апарат за пуканки јас имам Ariette исто голема количина останува од пченката неиспукана. Затоа и ретко го користиме.

    Имаше прашање дали се става масло. Во упатството кај мене пишува не се става.
     
    На Marmalade му/ѝ се допаѓа ова.
  4. GFlower

    GFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2014
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Не, неиспукани има да речеме една петина од пченката, од тој аспект сум задоволна. А имам впечаток дека сепак е до пченката.
    Мене не ми се допаѓа што отпосле ставам путерче малце па ги мешам за да може да ги посолиш ко што треба ама пак не ми солено. На малата и е ок, ги сака
     
  5. Merten

    Merten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2020
    Пораки:
    527
    Допаѓања:
    852
    Пол:
    Женски
    Како се вика апаратчето за чистење на гарнитура? Оние слични на мини правосмукалка, не знам баш и да објаснам :?:
     
  6. Martinka bt

    Martinka bt Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    536
    Пол:
    Женски
    Здраво,дали некој има искуство со оваа правосмукалка
    PHILIPS XB2125/09 има убава цена во техномаркет Ви Благодарам
     
  7. Freedom123

    Freedom123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20230225-182041_Chrome.jpg
    Добровечер! Ќе ве молам дали може да ми кажете дали овој мелница за кафе може да го употребувам и за мелење јаткасти плодови, овес... ? Благодарам
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    За овес да, за јатки не.
     
    На Freedom123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Freedom123

    Freedom123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Благодарам многу!
     
  10. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    8.831
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некоја има искуство со Tefal Versalo Deluxe 9 in 1? Ве молам пишете пошо живци искинав не знам да го користам :(
     
  11. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    1.830
    Допаѓања:
    6.416
    Како не знаеш да го користиш? Знаеш. :l::l::l:
    Стави внатре намирници според твојата мера, за колку луѓе ти е планирано, не повеќе од садот кој е означен, и терај. Слободно можеш да отвориш и да ѕиркаш, да пробуваш... Не му се плаши, експериментирај.

     
    На Viveki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    8.831
    Пол:
    Женски
    Пробав да пржам пилешки прсти на таа опцијата дееп фрај и ми се гасеше цело време :) :D и од тогаш се изнервирав и го баталив. Имаш и ти тефал?
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Знам дека е стар постот, ама ме интересира дали го зеде мултипрактиков на Бош, и ако го зеде, како се покажа, дали си задоволна? Разгледував деновиве оти ми треба кујнски робот, и се мислев за неколку модели, меѓу кои овој на Бош, и два на Горење, со тоа што едниот од Горење е од 700W, а другиот е 1000W, со тоа што вториов има и блендер и машина за мелење месо плус (не дека ми се потребни, ама влијаат на цената). Како растат децава, подолго време главам во кујна, па ми треба нешто што ќе ми ја олесни работата, па вакви роботи се добредојдени. Но се мислам да не случајно ми седи само така, макар што сите апарати досега што сум ги купила се максимално искористени.
     
  14. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Го зедов, да.
    Мене ми е ептен практичен и искористен. Го имам една година. Најмногу го користам за месење, (максимално може 700гр брашно) блендерот исто ми е многу искористен. На сецкалките се уште не им најдов примена, ич не ми се користени, цедалката за цитруси ја користам ако го користам блендерот, само неа ептен ретко ако правам поголема количина, за еден лимон и портокал не е исплатлива.
    Моево нема мелница за месо, ама може да се докупи, планирам во иднина да докупам и други додатоци, зависно што е на располагање кај нас. Треба да отидам до сервисот на Бош и продавницата што им е спроти Бисер, да видам што додатоци се достапни.
    Од мене имаш препорака :)
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Фала, ќе видам уште некој модел, а има избор боли глава, да не знаеш за што да се решиш. Некои имаат многу делови, за кои се сомневам дека ќе ги користам, оти веќе ги имам како посебни апарати. Ми беше битно да знам дали вреди, а мислам дека многу ќе ми се најде, особено за тесто.
     
  16. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Јас зедов Бош, бидејќи имам генерално многу убаво искуство со нивните кујнски апарати, затоа.
    Најбитно според мене е миксерот, па затоа гледај да е со повеќе вати, садот да може да собере поголема количина и блендерот. Ова ми се мене најискористени, а бидејќи е мултипрактик и е се во едно, штеди простор, а кај мене беше пресудно тоа, оти немам место посебно за миксер, посебно за блендер.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Тоа и сакам, поголема моќност, и поголем сад. Како што гледам повеќето се со сад со капацитет до максимум 4л, и твојот е тука некаде. Бош секако ги земам предвид, и јас имам неколку кујнски апарати од таа марка, задоволна сум. Деновиве ќе решам што ќе земам, уште разгледувам.
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Powergirl!

    Powergirl! Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    58
    Дали некој го има?
     

    Прикачени фајлови:

  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.474
    Допаѓања:
    5.870
    Здраво
    мајка ми ја занима разликата помеѓу 600 и 800W, и со тоа на колку мин. може да грее некои јадења.

    Дали знае некој?
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.498
    Пол:
    Женски
    Јас да ти кажам за бошов:D

    Јас имам миксер сличен на овој, црвениот на бош може си го гледала само како миксер..а на другарка и купив ваков како на линкот за вселување во стан

    Кај мене после 2год тие одоздола што се за да се вакумира на работната површина престанаа да работат и сега морам да го држам миксерот ако го имам пуштено да врти на нешто погусто (или тесто) :D
    Кај другарка ми после 1 год истово се случи:D
    Сега си ги гушкаме миксерите кога работиме...дека ептен си ги сакаме:rofl: :inlove:

    Иначе немаат маана друга, јаки се, доволно голем сад имаат според мене..
     
    На Antebellum, boomsleng и Annath им се допаѓа ова.