1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апарат за печење вафли

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од blondini, 2 септември 2010.

 1. blondini

  blondini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  10
  Devojki,ako nekoja od vas znae,ke ve molam da mi kazete kade mozam da nabavam,toster za pecenje vafli?Cela Mk ja prebarav nikade nema!A,imam tolku ubav recept,mh,mh,mh.....
   
 2. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  На Chocoholic.girl и blondini им се допаѓа ова.
 3. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  I kako e dobar e ? jasmin? :talk: :yawn:
   
 4. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  има во сите продавници за бела техника.еден период и јас барав немаше,ама сега гледам сегде има,во техномаркет,нептун и други некои помали.цените се од 1500 нагоре.Јас купив па ги правиме со дечко ми доста често,со мармалад,еурокрем :mm: треба и доста време да се испече една вафла со ова,5-7 мин...палачинките се полесни и побрзи за правење
   
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Добар ли е marmalade? 8) Поточно убави ли се ?убави ги прави? :lol:
   
 6. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  425
  Јас имам два вакви апарати, едниот ми е во вид на срце форма, а другиот ми е во триаголници.

  Темата се наоѓа во категорија рецепти, па споделете некој вкусен рецепт за овој со триаголниците да направам. :)
   
 7. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Ние дома имаме ваков уште од кога знам за себе, некоја роднина им го донела на моите од странство, и најчесто сме правеле на него палачинки (така ги викавме иако се подебели од обичните палачинки).
  Ваква е шарата:
  [​IMG][​IMG]

  Рецепт:
  3 јајца се матат со пола лажица шеќер.
  Се додава 300 гр. брашно, 2 филџани зејтин, пола килограм млеко и едно пециво.
  Се служат исто како и обичните палачинки.

  Од оваа смеса излегуваат околу 25 палачинки/вафли, а се печат многу брзо, нема многу замарање ставаш со црпалка, поклопуваш и вадиш за 2-3 минути.
  Инаку со оваа смеса можете да ги правите и на обичен тостер ама да пече појако, зашто има некои тостери од овие новите само што подгреваат.
   
 8. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  аха :rock:
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  И ние имаме, ама одамна е не знам од каде. Јас си го користам за обичен тост не за вафли. :D Врши работа. :)
   
 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.647
  Општи прашања

  Како се подготвуваат вафли? Ме интересира за тестото како се спрема за печење во она апаратот за вафли? :)
   
 11. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Општи прашања

  http://www.youtube.com/watch?v=khvEZ7kDhhc 6:51 ја дава машината/апаратот :)

  http://www.youtube.com/watch?v=1MvsPbrN7lA овде е на 3:06 :)
   
 12. viviette

  viviette Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Јас купив тостер за вафли Severin со 3 додатока (за вафли, тостови и тријаголничиња) пред еден месец од Техномаркет, околу 2500 ден. беше. Многу сум задоволна, 2-3 пати неделно си правам и многу брзо оди. Тестото се прави за 5 минути и уште 5-7 за печење на вафлите и после лапни голтни :D Со еурокрем и џем од кајсии се најубави! :D

  [​IMG]
   
  На baby-star и Lovely93 им се допаѓа ова.
 13. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
 14. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Лелееее, па не биле многу скапи апаративе, јас мислев којзнае колку се. Ќе си набавам еден дефинитивно, ама кога ќе се омажам сега не ми треба. :rofl: Мислам, кој ќе ја слуша мајка ми. :lol:
   
  На viviette му/ѝ се допаѓа ова.
 15. viviette

  viviette Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Јас го имам овој и многу сум задоволна :)

  [​IMG]
   
  На ivancekitty, Hipica и Lovely93 им се допаѓа ова.
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас сакав некој што може да прави и вафли и тостови, ама сакам од тие како цвет што се. За жал тие се само за вафли па меркам сега неколку на интернет. Гледам во Агронова се по 1800 да не има некој земено од таму?
   
 17. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  4.733
  Пол:
  Женски
  Јас си купив силиконски калапи за вафли од али експрес, 6 долари ,и си ги печам во релна.
   
 18. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  17.756
  Испробан рецепт за вафли во тоа апаратчето?
   
 19. jagoda777

  jagoda777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Во Vicko има апарат за вафли 1180 денари е :)
   
 20. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  114