1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за Неделка Чукчуковска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од nedelce, 24 октомври 2018.

 1. nedelce

  nedelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Добар ден драги пријатели,моја подршко мое семејство...Како се наближува времето за рехабилитација се повеќе сум возбудена и ме обзема трема со прашањето дали повторно ќе успеам да соберам средства на време,дали ќе успеам да отидам на рехабилитација која и тек како е важна пост-оперативно да се направи.Терминот е за 28.01.2019 но јас до крајот на 2018 год.треба средствата да ги соберам и уплатам а тоа ќе биде возможно единствено со ваша помош за таа рехабилитација се потребни 7000 евра која ќе трае 12 дена.За оние кои сеуште незнаат сакам да напоменам дека во Март 2018 правев операција во болницата Медикус-Србија кадешто бев оперирана метод по улцибат од страна на рускио доктори од која имам драстични подобрувања од истата, следете ме на www.facebook.com/donirajzanedelka/ каде што ќе можете да ги следете моите активности една од тие е емисија на телевизија во која ќе пробаме да биде прикажена претходната емисија пред операција за да ги видете резултатите со свои очи.Јас ветив и остварив дека од операцијата ќе го извадам максимумот и тоа се случи.Јас ветив и ќе го исполнам дека ќе бидам МОТИВАЦИЈА НА СИТЕ ЛИЦА СО ХЕНДИКЕП да се борат и да успеат да бидат подобри.Но едно нешто да знаете дека без ваша подршка јас немаше да отидам на операција како што и без вашата подршка не би можела да отидам на рехабилитација која е важна за напредок во мојата борба.
  Може да донирате и на Т-mobile со повик на
  070/143-454 без префикс и на Вип со повик на следниот број: 077,078/143-464-без префикс или преку трансакциска с-ка.Подржете ме споделете за ПОДРШКА и ДОНИРАЈТЕ ЗА ОСТВАРУВАЊЕ НА СОН❤️❤️❤️
   

  Прикачени фајлови:

  На Lolipop23, buba4e89 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 2. nedelce

  nedelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Добро вечер драги пријатели.
  Дел може знаат дел може незнаат дека боледувам од парализа (Hemiparesis l.dex),за која собирав средства да се оперирам во Март 2018.Ви благодарам за тогашната подршка и со надеж дека нема да ме оставите на пола пат кон долгогодишниот сон а тоа е знаете-да оздравам.Додуша тоа е сон на секој болен човек особено кога знае дека здравјето може да му го смени животот на подобро а тоа е да најде полесно работа и да не се чуствува отфрлен од средината.Операцијата можам да кажам дека помина драстично успешна а тоа ќе ви го докажам набргу во мојата група https://www.facebook.com/donirajzanedelka/ при што ќе направам видео пред и потоа па сами ќе се уверите во ова што го кажувам.
  Сега почнувам следна фаза а тоа е собирање средства за рехабилитација која ќе треба да биде реализирана 28.01.2019 во Semmering,Австрија.Рехабилитацијата ќе трае 12 дена и чини 7000 евра со патнички трошоци (со придружник).СЕГА може да донирате и на Т-mobile со повик на 070/143-454 без префикс и на Вип со повик на следниот број: 077,078/143-464-без префикс или преку трансакциска с-ка.Донирај за остварување на еден долгогодишен сон. SHARE ЗА ПОДРШКА ❤️
   
  На LadyR, zalosna, baba Rada и 2 други им се допаѓа ова.
 3. nedelce

  nedelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Драги пријатели,драга моја подршко,продолжуваме со борбата.Тешка но остварлива и многу сум среќна што со секоја нова борба.Имам нови и нови резултати.Со помош на операцијата раката ми се опушти,говорот ми е мнпгу подобрен уште првиот ден по операцијата а како заздравував говорот се повеќе и повеќе се оправуваше.Во Јануари бев на рехабилитација која чинеше 7000 евра за 14 дена многумина би биле скептични во однос на резултатот кој би можел да се достигне но јас ќе ви кажам една прекрасна вест дека прстите на раката уште поврќе ми се исправени и можам да држам телефон во раката предтоа немав сила за такво нешто исто така без проблем можам да држам кеса во раката кога пазарувам до 2,3 кг.подолго од претходно.Претходно имав страшни болки и немав сила а сега имам и мускулчиња на раката што значи се опоравува❤Но борбата не застанува тука сега во Септември морам повторно да одам на операција која само операцијата кр мр чини овојпат 2350 евра без патни трошоци и пост-оперативен физиотерапевтски третмани. Благодарение на тимот имам попуст за операцијата и знам дека можат да се соберат средствата побрзо откога и да е,резултататите од рехабиклитацијата во Австрија може да ги видете во извештајот а го очеклувам видеото пред и потоа.За да донирате со повик од 100ден на ВИП/ОНЕ 143-464.Ви благодарам на подршката.Споделете за подршка.За вас 100ден. може значи кафе за мене нов живот без пречки :l:https://www.gofundme.com/1m4ogz899c...cMrd5YYhtFZZR1eLebLDBsC2CXYMxDd2nfH22nc1JqHYU Ви благодарам многу од срце.
   
  На Lolipop23, Sesil и DAngel им се допаѓа ова.