1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош за Златко Дојчиноски Бамбо

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од edna_malecka, 11 јули 2018.

 1. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  10.681
  Пол:
  Женски
  Здраво Добро утро/ден/вечер зависи кога го читате постов.. :lol:
  Добро, шала на страна.. многу пати го ја отварав оваа тема Донации но никогаш не верував дека денес мене ќе ми биде потребна.. добро не мене али на мојот брат што се вика му е потребен износ од $3000 евра тој сега за сега има собрано $147,00 треба да се оперира на 20.08 во Жан Митрев има проблеми со желудникот и треба да се лекува. Знам дека постојат многу хумани еве тие што ќе донирате пишете подолу дека сте донирале или можете уплатницата да ми ја сликате и да ја пратите.Ќе средиме некако со кредит од телефони да се донира ќе бидете известени и за тоа. Денеска јас барам помош од вас утре вие од мене за тоа сме тука да си помогнеме... Бидете хумани ... Ви благодарам од :l:! ..

  НЛБ Тутунска Банка
  Жиро сметка: 210501718996413
  Целна Назнака: ОД СРЦЕ ЗА БАМБО
  [​IMG]
   
  Последна измена: 11 јули 2018
  На emma27lol му/ѝ се допаѓа ова.
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  10.681
  Пол:
  Женски
  Еве како можете да донирате на уплатница..
  Ви благодарам однапред :l::l::l::l:[​IMG] [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 15749846.png
   15749846.png
   Големина на фајлот:
   231,6 KB
   Прегледи:
   122
 3. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  А државно не може?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.380
  Пол:
  Женски
  А зошто едноставно не си се стави на диета, па да си среди јадачки навики?

  Не сакам да сум дрска, а знам дека така звучам, но има луѓе на кои животот им зависи од операциите што ги чекаат, а брат ти поради пуста желба да се најаде, сега има здравствени проблеми и не сака ни со прст да мрдне за да го среди тоа..

  Извини, попрво би донирала на некое дете што чека трансплантација на орган, тешка и сериозна операција, некое што има оштетен вид, слух итн..
   
  На danichap, Meckicja, zalosna и 7 други им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Истото што го кажа Даст сакав да го кажам. Пред се дијагнозата не е фатална туку со исхрана и спорт се средува. И намерно прашав зашто не државно знаејки дека нема опција еве бидејки не добив одговор ќе кажам-зашто ставање балон е луксуз. Тоа е за луѓе што ги мрзи да вежбаат и не сакаат режим на исхрана ко пр биг мама боки и сл. Не е фер да донираме за глупости додека деца чекаат помош за да и утре ги има на овој свет. Брат ти нека си го испоти малце газот, има 25 год.
   
  На Milobebence, Meckicja, crimson и 6 други им се допаѓа ова.
 6. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-07-13-12-51-23.jpg
   
 7. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  28.111
  Пол:
  Женски
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Тој напишал дека 5.600 евра се потребни, незнам точно.
   
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  66.550
  Пол:
  Женски
  Епа,веројатно уште толку му требаат.


  Инаку,сите што велат не е сериозно,знајте дека може да биде сериозно и фатално.Во наодот ,што беше објавен на Кајгана Форум,му пишува дека има проблеми со дишењето и движењето,а и дека има болки.
   
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  член од вторник?
  дишењето и движењето се средуваат со спорт и средена исхрана.
   
 11. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  66.550
  Пол:
  Женски
  Да,кога е се уште рано.Во неговиот случај,доцно се сетил дека си наштетува.Да може да си помогне само со диети,не би се нафаќал на операција.
   
 12. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  28.111
  Пол:
  Женски
  Па најгоре пишува дека има собрано 147 евра.
  Скоро сите дебели луѓе што ги знам имаат проблем со движењето и дишењето.
  Толку многу дечиња починаа од тешки болести и неможноста да се соберат пари за нивно лекување, што според мене срамота е некој да бара пари за операција оти не може да се испоте и да си го мрдне газот. Убаво пишува погоре дека се препорачува да ја намали килажата со диета и физичка активност.
   
  На danichap, zalosna, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 13. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  66.550
  Пол:
  Женски
  Пак ќе речам,не внимавал и доцно е.Не може да си помогне само со диети и движење.Тешко дише,тешко се движи и страда од болки,а и веројатно срцето не му функционира како што треба.Нема доволно пари,па се надева на помош од други.Можеби таа операција е единствениот спас за него.
  Кој сака нека донира,кој не сака нека не донира.Тоа си е индивидуално.
  Но,никој нема корист од навреди и осуди.
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Ама таа операција е да вгради балон за да не јаде толку а тоа може и без него. Дали пробувате глупи да не направите еве не знам. Сеедно. Јас отворено кажувам не донирам. Чим јас можев 43 кг да ослабам за помалку од една год може секој па и тој.
   
  На x.Daisy.x, Victorian, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Ако не е нешто ризично и ако може некој човек сам да си помогне тогаш не гледам потреба од донација. Точно е. Прекасно е дека се здебелил, ама не е крај на светот. Нека се консултира со лекари дали може да вежба. Ако може тогаш нека се зачлени во теретана и нека вежба. Нека се консултира и со нутриционист околу исхраната. Сето ова ќе го фати многу помалку од горенаведената сума.

  Сум гледал емисии луѓе од 300 и кусур кила како се направиле шланг во рок од една година. Само треба упорност и желба за тоа.
  Не знам, можеби грешам....
   
  На SummerGirl и Dust им се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.000
  Допаѓања:
  75.059
  Ја мислам не е фер и крајно безобразно е да буквално им се земат парите на деча болни од рак леухемиа и тешки болести
  на овој му треба само фластер на устата и спорт
  ако е така еве и јас сакам да ставам балон на желудник
  ај донирајте за мене
  безобразлуци од сите страни ко народот пасе трева
  Не донирам ни јас
   
  На danichap, zalosna, Mari* и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.380
  Пол:
  Женски
  Ете го наодот, може да се види и тука. Ставен е погоре
  Screenshot_20180713-173435.png

  Болки во кичмениот столб...
  И јас имам прекумерна тежина, плус скршив пршлен и боли сеуште..и ќе боли.
  Тој барем е здрав, нека намали на калории и со калориски дефицит ќе намали и тежина.
  Ако прекине да јаде како да е крај на свет, за еден месец со неговата тежина ќе симне и 20кг како ништо..
  Самото тело троши калории со самото постоење, дишење..не мора ни со прст да мрдне за почеток..
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  66.550
  Пол:
  Женски
  Луѓе,никој не ве тера да донирате. ОК ?
  КАЖАНО Е ДЕКА ДИЕТИ И ВЕЖБИ НЕ МОЖАТ ДА МУ ПОМОГНАТ.

  Само велам да не навредувате и да не осудувате.
  Дали ќе бевте вакви ако стануваше збор за брат ви или сестра ви ?
   
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Јасно пишува. Доколку ја намали тежината онда операција. А не ко што вели он на 20 ќе се оперирал.
   
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  8.372
  Допаѓања:
  135.575
  Пол:
  Женски
  Ама никој овде не го навреди барателот на донации.
  Членовите само коментираат зошто сметаат дека за овој случај не би донирале. И посочуваат дека во земјава навистина има лица на кои сериозно им треба финансиска помош.

  Навистина ова со барање на парични средства по социјалните мрежи стана веќе претерано . Води некој сметка во земјава за ова ,кој и за што бара ?!
  Знам дека секој има право да си ја проба среќата ,ама некако не е во ред ова веќе ..

  Диета , вежби и физичка активност , контролирана исхрана , и те како МОЖЕ да му помогне
   
  На Someonespecial, 1209, ocicka2014 и 6 други им се допаѓа ова.