1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош за Мартина Стојковска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од BlackPiano, 19 декември 2014.

 1. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Кај 12-годишната Мартина Стојковска од Струмица е откриена „сколиоза“ и е потребна хирушка интервенција во Турција, односно операција на р'бетниот мозок, која чини близу 40.000 евра.
  Семејството апелира до сите хумани граѓани, доколку сте во можност да помогнете на било кој начин.
  Ајде да и помогнеме на Мартина, да бидеме хумани!
  За сега може да се донираат парични средства преку жиро сметка во НЛБ „Тутунска Банка“ број: 210-501683253756 и преку мобилениот оператор ОНЕ на: 075/076 143-150
   
  Последна измена од модератор: 20 декември 2014
  На anina, LoveYourNails и ancebanance им се допаѓа ова.
 2. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  9.325
  Пол:
  Женски
  Господе спаси ја барем Мартина. Не дозволувај тие гадови да ја убијата како Тамара. Дај боже да соберат пари и да ја излекуваат :(
   
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Јас донирав и замолувам на Владата и хуманоста, да се откаже од 18% ДДВ НА ПОРАКИТЕ ЗА ДОНАЦИИ.
   
  На girl-miri, angelche16, elisabeta и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.355
  Допаѓања:
  157.636
  Пол:
  Женски
  Самошто донирав.
  Се надевам ќе ги соберат парите што им се потребни, и посакувам девојчево еден ден дај боже што поскоро да си почне нормален живот каков и што уосталом заслужува.
  И никој повеќе да не ја доживее судбината на Тамара :(
   
 5. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  4.527
  Си ја пратив цела моја плата за јануари на мартинче, срце ми се крши кога гледам како полека уништуваат се пред себе :( ебате политичарите и сите тие сраеа :(
   
  На angelche16, fighter и Петре Прличко им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.353
  Допаѓања:
  9.233
  Пол:
  Женски
  И јас донирав.
   
 7. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.355
  Допаѓања:
  157.636
  Пол:
  Женски
  Само што прочитав дека Мартина била оперирана во Турска. Фондот одобрил 30.000 еура, и по 7 часа тешка операција истата поминала успешно. Следи период на рехабилитација и закрепнување.

  Е многу ми е мило. :)
  И ја посакувам најголемата среќа на светот, да биде весела, ведра и насмеана секогаш. :l:
   
  На joy1, girl-miri и kukla21 им се допаѓа ова.