1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош за Маја Митевска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Rock.Lady, 1 ноември 2014.

 1. Rock.Lady

  Rock.Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Маја Митевска од Скопје, на само 20 години, се соочува со 12 неделна хемотерапија. Таа беше оперирана од рак на јајник. Операцијата помина успешно, меѓутоа лекувањето не завршува тука. Таа моментално се наоѓа во Мичиген каде што се спроведуваат терапиите. Ве молиме, доколку сте во можност, да помогнете на каков било начин. Моментално има отворена трансакциска сметка и пуштен е број за донации од мобилниот оператор ONE. Во очекување сме на линии и од другите национални мрежи. Да и помогнеме сите заедно на Маја, да ужива во својата младост - здрава.

  МАЈА МИТЕВСКА
  Бул. Видое Смилевски Бато бр.31-1/4
  НЛБ Тутунска банка 210-5016072849-08
  Број за донации:
  0NE - 075 143 401
   
  На girl-miri, bubic.k и Dr.Strangelove им се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Zosto ja trgnaja objavata od tocka?imase broevi i za vip koj bese?ako znaj nekoj neka spodeli...
   
 3. Rock.Lady

  Rock.Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
 4. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  Донирано, помогнете нас ништо не ни менуваат 100 200 денари ( една пијачка едно кафе ) но за Маја живот значат.