Апел за помош за малата Лана

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од honorthyself, 4 септември 2012.

 1. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Кај Лана Трајкова која има неполни две години е дијагностицирана висока MIOPIA ALTA (огромна кратковидост) на двете очи за што е потребно во Москва (МНТК Фјодоров) да се изврши операција во најкраток можен рок и да се спречи понатамошното губење на и така малиот процент на вид. Може да донирате во NLB Тутунска Банка на жиро сметка: 210-5016587591.22.
  Во моментот семејството чека и бројчиња за донација кои ќе бидат постирани тука веднаш штом ги добијат.
  Помогнете да се спаси видот на ова мало срценце!
   

  Прикачени фајлови:

  • lana.jpg
   lana.jpg
   Големина на фајлот:
   91,1 KB
   Прегледи:
   885
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  ОД каде е девојчево?сеуште нема броеви......?
   
 3. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Девојчето е од Гевгелија, броеви ќе има кога ќе има закажана операција, а родителите биле уште во исчекување...
   
  На VayaConDios му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Што се случи сега со неа? :?:
   
 5. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  Навистина, зошто веќе подолг период нема никакви вести? :(
   
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  И јас се чудам што се случи со девојчево? Се излечи или? :(
   
 7. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Не, имаше хуманитарни концерти и журки каде што луѓето донираа пари за неа, ама бројчиња за жал мислам дека нема да се пуштат. Операцијата мислам дека не е уште закажана, но дури и кога ќе ја закажат тоа би било операција за спречување на понатамошното губење на видот, не за подобрување... :|
  Ќе ви пишам деновиве подетални информации и новости ако ги има.
   
 8. herera

  herera Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
 9. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  За што???И се случи ли нешто:?: ??? :o :tmi:
   
 10. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  Стварно,што се случи со неа?
   
 11. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Ништо не се случува... тоа е жалното :) :|
   
 12. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Не паничете, ништо не се случило со девојчето.
  Но, се согласувам со Saisnalla. Жалното е тоа што ништо добро не се случува.
   
 13. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  Оффф,дајбоже да се излечии :(

  оффф душиче