1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош за малата Лана

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од honorthyself, 4 септември 2012.

 1. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Кај Лана Трајкова која има неполни две години е дијагностицирана висока MIOPIA ALTA (огромна кратковидост) на двете очи за што е потребно во Москва (МНТК Фјодоров) да се изврши операција во најкраток можен рок и да се спречи понатамошното губење на и така малиот процент на вид. Може да донирате во NLB Тутунска Банка на жиро сметка: 210-5016587591.22.
  Во моментот семејството чека и бројчиња за донација кои ќе бидат постирани тука веднаш штом ги добијат.
  Помогнете да се спаси видот на ова мало срценце!
   

  Прикачени фајлови:

  • lana.jpg
   lana.jpg
   Големина на фајлот:
   91,1 KB
   Прегледи:
   885
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  ОД каде е девојчево?сеуште нема броеви......?
   
 3. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Девојчето е од Гевгелија, броеви ќе има кога ќе има закажана операција, а родителите биле уште во исчекување...
   
  На VayaConDios му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Што се случи сега со неа? :?:
   
 5. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  Навистина, зошто веќе подолг период нема никакви вести? :(
   
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  И јас се чудам што се случи со девојчево? Се излечи или? :(
   
 7. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Не, имаше хуманитарни концерти и журки каде што луѓето донираа пари за неа, ама бројчиња за жал мислам дека нема да се пуштат. Операцијата мислам дека не е уште закажана, но дури и кога ќе ја закажат тоа би било операција за спречување на понатамошното губење на видот, не за подобрување... :|
  Ќе ви пишам деновиве подетални информации и новости ако ги има.
   
 8. herera

  herera Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
 9. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  За што???И се случи ли нешто:?: ??? :o :tmi:
   
 10. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  Стварно,што се случи со неа?
   
 11. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Ништо не се случува... тоа е жалното :) :|
   
 12. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Не паничете, ништо не се случило со девојчето.
  Но, се согласувам со Saisnalla. Жалното е тоа што ништо добро не се случува.
   
 13. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  Оффф,дајбоже да се излечии :(

  оффф душиче