Апел за помош за малечката Елена Атанасовска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од IronLady, 18 јануари 2015.

 1. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.086
  Пол:
  Женски
  8 месечната Елена Атанасовска од Тетово боледува од тешка вродена срцева мана - Тетрологија фалот. Неопходна е операција која треба да се изврши најдоцна до март, во Националната болница во Софија, Бугарија, која што чини 14 000 евра. Поради тоа што не сме во можност да ги обезбедиме потребните средства ги молиме сите хумани граѓани да донираат 100 денари со еден повик на телефонските броеви:
  077/ 143-771
  075/ 143-450 и
  070/ 143153 или да донираат финансиски средства на жиро сметката во Тутунска банка
  210-7000006201-60 на име Елена Атанасовска
  Да бидеме хумани !!!
   
  На tessie, chocolate...girl, Marossa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Се надевам на добри вести во иднина, толку е мала, душиче. :l:
   
 3. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.086
  Пол:
  Женски
  Се надевам и ја, дај боже да биде се како што треба :)
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Дон, ама се нервирам кога ќе ги слушнам дека 18 ден земаат ддв.:@
  Ако ги земаат од нашата сметка ама нека ги донираат за човечки живот, а не во нечии џеп.
   
 5. vozrasen

  vozrasen Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Eve sega isprativ poraka i kaza deka se isprateni 118 denari .Znachi 100 se za malata Elena a 18 za patni troshoci za Silvaneva.Dosega imam isprateno preku 100 poraki za povekemina barateli na ovaa pomosh no koga ke slushnam gluposti od tipot na patnite troshoci za kutrite pratenici nerva me faka.Neka napravat site pari da odat kaj sto gi prakame.