Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од danichap, 22 ноември 2017.

 1. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  15.920
  http://press24.mk/nesrodna-transplantacija-na-matichni-hematopoetski-kletki-startuva-na-hematologija

  наидов на ваков линк. не знам дали оваа терапија е нештото што е потребно за Алекче, а сигурна сум и дека @galapce ќе е информирана, но сепак да споделам инфо.
  До каде е работата Галапче?
  Ви поскаувам многу истрајност, сила и среќа.
  Се за Алекче да е жив и здрав.
   
  На galapce, boomsleng, LejlaD и 2 други им се допаѓа ова.
 2. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.008
  Допаѓања:
  24.534
  Пол:
  Женски
  Што се случува со галапче и син и? Ако знае некој нека пише.
   
  На SummerGirl, galapce, kala21 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Едвај влегов,ја имав заборавено лозинката а богами се нема и време.

  Уште не сме отидени на лечење.
  Имав одобрено лечење во Гази Осман Паша во Турција за малиот.
  Поднесов залба од за мене основани причини и барав да ми одобрат за Торвергата Италија.
  Таму се најдобрите специјалисти и уште ред други причини.
  Одбиеени сме.
  Имаме опција да си платам сама 150000 евра за да нахнадно ми се рефондираат 135000 колку што кошта лечењето во Турција .
  Од Имунологија и акцијата НЕМАМ НИКАКОВ ОДГОВОР.
  Заборавија дека воопшто имавме организирано акција и дека нечиј живот зависи од сето тоа.
  Не сакам да звучам негативно и ке припазам на зборовите.
  Ситуацијата на здравството и државата ни е на сите доста позната.
  Најверојатно ке ја прифатам понудата за Турција и ке чекам донор за детето од кај нив.
   
  На 24.07, Nine25, kukla21 и 36 други им се допаѓа ова.
 4. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Cuvstvuvam dolznost zaradi ogromnata vasa podrska za da ve izvestam deka veke sme vo Istambul. Pocnuvame ovde ispituvanja i od bolnicata pocnuvaat da ni barat donator.
   
  На M&M, Lolipop23, sia.bella и 56 други им се допаѓа ова.
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.823
  Допаѓања:
  235.624
  :l:
   
  На 24.07, Harper, crimson и 6 други им се допаѓа ова.
 6. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.033
  Допаѓања:
  223.789
  Со среќа Галапче!!
  Се надевам што поскоро ќе заврши се', Алекче ќе се избори, знаеме дека е борец!
  А после се' ова ќе ви остане само далечно сеќавање.


  Гушка виртуелна огромна, ако што било, ама ШТО БИЛО треба, тука сме! :hug:
   
  На M&M, Espadrila, Harper и 12 други им се допаѓа ова.
 7. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.677
  Допаѓања:
  198.875
  Пол:
  Женски
  Галапче нека се поминува со арно. И овој пат засекогаш да ве одминат црните облаци од се :l: ви посакувам.
  Големи борци сте и ти и тој заслужувате капка среќа, најголемата и набитната за малото :f:
  Ќе ве мислиме и ќе пуштеме среќа огромна ма гигантска за вас, нека биде се во ред . Нека ве одмине бурата :l:
   
  На 24.07, Harper, LejlaD и 9 други им се допаѓа ова.
 8. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  15.365
  Пол:
  Женски
  Му ја пуштам целата среќа на имењакот меден:l::l::l::l::l:
  Господ е голем,напомош утрешниот ден.
   
  На Espadrila, LejlaD, boomsleng и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  53.970
  Пол:
  Женски
  Со среќа галапче ви ја пуштам сета среќа на овој свет и ке бидете во моите молитви.
   
  На Espadrila, LejlaD, boomsleng и 6 други им се допаѓа ова.
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.050
  Допаѓања:
  128.871
  Ве гушкам!!:hug::hug::hug::l:
   
  На Espadrila, LejlaD, vitamina и 6 други им се допаѓа ова.
 11. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.902
  Допаѓања:
  82.150
  Пол:
  Женски
  Бог да е со вас...
  Стискаме палци за Алекче...
   
  На Espadrila, mareane, Harper и 9 други им се допаѓа ова.
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.656
  Допаѓања:
  130.134
  Пол:
  Женски
  За брзо да ни пишеш убави вести :l:
   
  На Espadrila, LejlaD, vitamina и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.843
  Допаѓања:
  161.343
  Пол:
  Женски
  Ви праќам многу среќа, сила и позитивна енергија, и големи гушки :hug: :hug: :l:
   
  На LejlaD, vitamina, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.390
  Допаѓања:
  6.948
  Пол:
  Женски
  Superr Mila samo so gospod napred ke bide se ok
   
  На LejlaD, vitamina, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
 15. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.069
  Допаѓања:
  25.104
  Пол:
  Женски
  Ви пуштам среќа, што побрзо да напишеш позитивни вести! :hug::hug:
   
  На LejlaD, vitamina, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.686
  Пол:
  Женски
  @galapce За скоро да пишеш позитивни вести...Господ да е со вас:hug::l:
   
  На Harper, LejlaD, vitamina и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.328
  Допаѓања:
  70.321
  Пол:
  Женски
  Пуштам среќа и јас, што побргу лошото да остане во минатото. Имај позитивна мисла и верба, ќе се среди се :l:
   
  На vitamina, Milobebence, boomsleng и 5 други им се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.381
  Допаѓања:
  29.792
  Пол:
  Женски
  @galapce убави вести да слушнеме, сè добро да помине, мисли позитивно и најбитно имај верба во Бог :hug: :hug: :hug:
   
  На Rama, LejlaD, vitamina и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.154
  Допаѓања:
  120.494
  Пол:
  Женски
  Со среќа @galapce . Брзо и лесно нека минува... :hug::hug::hug:
   
  На Rama, LejlaD, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.022
  Пол:
  Женски
  @galapce Господ со вас! Чекаме убави вести за најубавите очиња што ги имам видено баш тука. :l:
  Нека остане зад вас како лош кошмар.
   
  На Espadrila, Rama, LejlaD и 5 други им се допаѓа ова.