Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од danichap, 22 ноември 2017.

 1. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.955
  Допаѓања:
  101.858
  Пол:
  Женски
  Оваа е можеби најубавата вест досега напишана на форумов е оваа!!!
  Да го надминете рекордот со веста за враќањето во Мк а од таму да се вратите со камен од срце паднат полесни и со здравје побогати :l:
  Виртуелно ама сите сме со вас :hug:
   
  На M&M, Espadrila, 24.07 и 14 други им се допаѓа ова.
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Сета мака да остане таму, зад вас. :l:
   
  На H.VAGA, Rama, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 3. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Daleku sme od dobrite vesti :) Dojdovme kade sto morame a ne kade sto imame statisticki sobri rezultati, no nisto ne preostavuva sem da bide covek optimist. Fala vi na ubavite misli. :hug:
   
  На M&M, DuchessAnn, Espadrila и 20 други им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.660
  Допаѓања:
  143.537
  Дури и во Турција убедена сум дека се ќе биде во ред. Алекче е голем борец, ќе успее.
  Со лесно @galapce
  :hug::l:
   
  На M&M, Espadrila, mareane и 10 други им се допаѓа ова.
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.955
  Допаѓања:
  101.858
  Пол:
  Женски
  Оптимисти сме и сите испраќаме убави мисли до универзумот а тој возвраќа со убави резултати кај јуначето!
  Изгушкај го од тетките малиот борец и :hug: за неговата мајка лавица!
   
  На gjoker4e, mareane, CameliaMiller и 7 други им се допаѓа ова.
 6. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  98.978
  Пол:
  Женски
  Бог нека е со вас,со цела душа и срце ви посакувам побрзо убави вести,борци сте големи,со лесно да е:hug::l:
   
  На mareane, CameliaMiller, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 7. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.780
  Допаѓања:
  17.288
  Пол:
  Женски
  Се молиме за вас!
  Бог нека е со вас.
  Нек остане сето зло таму, да се вратите насмеани и здрави!
  Ви ја пуштаме цела среќа
  <3
   
  На Rama, vitamina, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  6.982
  Допаѓања:
  59.057
  Ке биде се во ред Мора да биде
  Ве чекаме наскоро со добри вести а ако нешто ти треба пиши ни да се организираме ние овде
   
  На Espadrila, mareane, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.134
  Допаѓања:
  264.705
  Пол:
  Женски
  Бог да е со вас :hug::hug:
  Ќе бидете добро..знам
   
  На H.VAGA, CameliaMiller, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 10. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.555
  Допаѓања:
  83.494
  Се молиме и Ви праќаме добри мисли, да се вратите здрави :hug:
   
  На LejlaD, galapce, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 11. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  164.902
  Пол:
  Женски
  Дури сега прочитав!
  Ми го разубави денот!
  @galapce ви посакувам оваа борба да заврши со најдобар резултат и насмевка на вашите лица!
  Гушки за малото анѓелче!
  Сите со нашите мисли и позитивни вибрации ќе бидеме со вас!
   
  На boomsleng, Rama, ЕденЧлен и 6 други им се допаѓа ова.
 12. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Благодарам, уште немаме најдено донатор. Оптимист сум и на почетокот се радував на секој знак, секој чекор. Сега веќе не, сакам резултат.
   
  На boomsleng, Espadrila, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  75.610
  Пол:
  Машки
  Здраво кажете ми како може да испитам дали сум компатибилен за донирање на коскена срцевина?И како може најбрзо да се направи тоа,за да не се губи време.Благодарам
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  оди на првата страна се има појаснето..
   
  На Rama и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 15. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Од се срце благодарам но без перде на устс ќе кажам,се е бизнис на крајот . Долга е приказната а еден ден и ке ја раскажам. На толку луѓе пријавени не дадоа одговор барем,. Се надевав на чудо но не и на таков исход на институцијата имунологија. А спремна бев дека шансите се мали за да најдеме.
   
  На M&M, Espadrila, ЕденЧлен и 4 други им се допаѓа ова.
 16. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  75.610
  Пол:
  Машки
  И како јас да помогнам?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  врски и да напнеш што поскоро да испитаат дали си компатибилен ..
   
  На Espadrila и Rama им се допаѓа ова.
 18. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  75.610
  Пол:
  Машки
  На приватно колку пари е знаете да го направам испистувањето?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  државно е 4300 освен ако не се пријавиш во светска листа за донатори и е бесплатно така.
  приватно верувам е мн повеќе.
   
  На Rama и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 20. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  75.610
  Пол:
  Машки
  Оффф имам другарка во Државна и еден пријател,ке пробам преку нив нешто ако успеам да направам.
   
  На Rama и LiliBoz им се допаѓа ова.