Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од danichap, 22 ноември 2017.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.377
  Пол:
  Женски
  со среќа. дај боже да не израдуваш.
   
  На Rama и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.664
  Пол:
  Машки
  Верувај со цело срце сакам,помагам и ке помагам колку што можам,додека дишам.

  Се надевам дека ке успеам и направам доволен напор,да испитам све тоа,и да биде во најбрз можен рок.

  Ке пишам во темава што и како.
   
  На galapce, Meckicja, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 3. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Незнам и дали постои приватно. Не троши се, пробсј на Имунологија сепак. Овде цела Турција ке ја споредат за два дена а неговите резултати излегоа за една недела. Кај нас виксс реагенсите треба две три недели. Којзнае како е.
   
  На Septemvri, stevemila, ЕденЧлен и 3 други им се допаѓа ова.
 4. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.664
  Пол:
  Машки
  Ке пробам и направам све што можам да испитам на државно,искрено никогаш не сум правел вакви испитувања и незнам што и како иде,али ке направам све за да завршам работа,па со Господ напред ако е компатибилно ке бидам пресреќен.
   
  На Rama, cresa-jagoda, Espadrila и 3 други им се допаѓа ова.
 5. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Оди на иминологија, кажи сакам да донирам за Александар, зачлени се во светскс банка тоа не те обврзува 100% да мораш, имаш прсво ско си компитабилен и да идбиеш. Епруветка крв даваш и си одиш. :) Толку е едноставно, луѓе се неонформирани а сакаат да донираат многу луѓе. Нема кој да испита. Дури предлог дадов и во болницата тука.
   
  На stevemila, 1209, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 6. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  75.664
  Пол:
  Машки
  Благодарам на инфо,ке одам и кога ке завршам раб ке ви кажам тука.
   
  На Rama, cresa-jagoda, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  13.045
  Пол:
  Женски
  @galapce ви испраќам максимална поддршка :hug::hug::hug::hug: Само малиот борец да биде добро :l:
  Би сакала и јас да испитам компатибилност :D Во прва прилика ќе отидам :D
   
  На Rama, boomsleng и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  15.920
  Среќно и со лесно.
  Мајка и ти држи се, Алекче да успее и среќни да се вратите. Таму да остане се од лошото.
   
  На Rama и galapce им се допаѓа ова.
 9. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.663
  Допаѓања:
  11.437
  Системот ни е страшно лош. Се надевам дека ќе се најде еден од мајка роден кој ќе биде погоден, и дека тоа ќе стави крај на се' што поминавте сите, посебно убавецот со совршени трепки... <3
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.162
  Пол:
  Женски
  Пак сме во Истанбул.
  Болницата најде донатор.
  Почнуваме со процедурата.
  Ви благодарам на сите и на се од се срце.
   
  На piksooki, Viktorijaaa5, GirlRose и 79 други им се допаѓа ова.
 11. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  2.024
  Допаѓања:
  23.866
  Пол:
  Женски
  @galapce :hug: :hug: :hug:
  Гушкај го лепотанот од форумските тетки.
   
  На Rama, galapce, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.395
  Допаѓања:
  6.952
  Пол:
  Женски
  Superrrr bas se raduvam za vas Mila ajde so gospod napred samo sega se da bide ok
   
  На Rama, galapce и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  15.920
  Среќно
  А ти мајка, држи се. Немој да те види дека си загрижена :hug::hug::hug:
   
  На Rama, mal.ecka, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.051
  Допаѓања:
  128.872
  Со среќа! Со лесно!:l:
   
  На Rama, galapce и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.393
  Допаѓања:
  29.823
  Пол:
  Женски
  Со среќа, гушки за јунакот :hug:
   
  На Rama и galapce им се допаѓа ова.
 16. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.377
  Пол:
  Женски
  поубава вест не можев да чујам. Со лесно.
   
  На Rama, mal.ecka, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.478
  Допаѓања:
  135.808
  Пол:
  Женски
  Аи преубава вест, конечно денеска нешто убаво да слушнам :inlove::inlove:
  Со среќа, гушки за лепотанчето :hug:
   
  На Rama, ЕденЧлен, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.901
  Допаѓања:
  40.674
  Пол:
  Женски
  На Rama, galapce и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  54.000
  Пол:
  Женски
  Преубава вест, следна е успеавме,Александар е 100%здрав!
  Ви ја испраќам сета среќа на овој свет и ве прегрнувам и двајцата најсилно...
   
  На Rama, mal.ecka, Mari-Ja и 5 други им се допаѓа ова.
 20. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.296
  Допаѓања:
  66.147
  Пол:
  Женски
  Колку убава вест! Со среќа :l:
   
  На Milobebence, Rama, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.