Апел за помош за малиот Александар: Се бара донатор на коскена срцевина

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од danichap, 22 ноември 2017.

 1. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Женски
  Браво за @galapce и Александар :hug::hug::l:
   
  На Rama, cresa-jagoda и galapce им се допаѓа ова.
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.210
  Пол:
  Женски
  Со среќа @galapce.:l: Нека мине да помине и да се заборави. Гушки до малото Галапче. :hug:
   
  На boomsleng, Rama, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. pilenka

  pilenka Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  3.444
  Дури сега читам за убавата вест:$
  Браво за најголемиот борец Александар и големо браво за храбрата мајка со многу љубов и огромна борба за своето дете:bow:
  Уживај малку мајка и опушти се...
   
  На boomsleng, Rama, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 4. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  25.330
  Пол:
  Женски
  Браво за @galapce и моето најхрабро комшиче :hug:
   
  На boomsleng, anaja1, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
 5. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.104
  Пол:
  Женски
  Чувствувам одговорност на сите да ви кажам. И вие сте дел од нашата борба.
  Контролата после 6 месеци од трансплантацијата, покажа добри резултати, за мојот херој.
  Следната е на крај од Октомври.
  Се надевам и тогаш дека ке го напишам истото.
   
  На Mantub, Leo_29, piksooki и 66 други им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  51.158
  Пол:
  Машки
  Баш се радувам Галабице, увек вакви прекрасни вести да ни кажуваш:l:
   
  На Rama, cresa-jagoda, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  53.716
  Пол:
  Женски
  Прекрасна вест многу ми е мило од сега па натаму само убави вести да слушаме.
  Ве :hug: и двајцата
   
  На Rama, cresa-jagoda, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 8. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  26.771
  Пол:
  Женски
  Браво :party:
   
  На Rama, cresa-jagoda и galapce им се допаѓа ова.
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.625
  Допаѓања:
  129.716
  Пол:
  Женски
  И ќе го напишеш.
  И уште многу убави работи ќе ни пишуваш за детето со најубави очи :hug:
   
  На mal.ecka, koritsaki, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.680
  Пол:
  Женски
  @galapce Браво мајка, е ти си мајка-кралица, и тоа во вистинска смисла на зборот, лавица си бре жено, се радувам што сама се бориш за здравјето на најмилото...
  Да ти биде здрав и жив, да дочекаш и внуци од Алекче:l:
   
  На Viktorijaaa5, kankus, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.
 11. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.210
  Пол:
  Женски
  Галапче :hug: само позитивни мисли и резултати.
   
  На Rama и galapce им се допаѓа ова.
 12. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.333
  Допаѓања:
  6.893
  Пол:
  Женски
  Суперрр мила баш се радувам за вас
   
  На Tanja03, galapce и Rama им се допаѓа ова.
 13. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.104
  Пол:
  Женски
  Здраво пријатели.
  Би ве замолила и од овде, да помогнеме за еден мал двегодишен Ангел Анастасија❤️

  Мнигу и е потребна вашара помош.
  Бубале има отворено тема овде кај нас, видете инфо таму.

  Чекаме резултати деновиве за мојот Ангел, бевме на едногодишна контрола.
  Верувам дека ке бидат добри.

  Многу ми значеше секој ваш збор.
  Књ ве известам кога ке ги добиене,аа мегувремено да донесеме среќа и помош и за Анастасија.
   
  На Tanja03, M&M, An-na и 11 други им се допаѓа ова.
 14. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  101.658
  Пол:
  Женски
  :hug: до вас двајца, особено до малиот јунак :l:
  Чекаме пак убави вести!
  Да ви бидат среќни празниците а во духот на истите да направиме сите по еден мал гест за големо дело - да учествуваме во спасување на еден детски живот :l:
   
  На Rama, galapce, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 15. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  106.104
  Пол:
  Женски
  Резултатите не ни се баш најдобри.
  Опаднат е процентот на успешност од трансплантацијата.
  Ќе се следи но продолжуваме со позитивна мисла. ❤️
  Критичниот период е некаде до две години по трансплантирањето.
  Го чекаме Октомври.
   
  На Tanja03, victoria, Ava.84 и 10 други им се допаѓа ова.