1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Виктор Ангеловски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Sanniii, 4 септември 2014.

 1. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  2.467
  Пол:
  Женски
  Виктор Ангеловски има 13 години. Пред 5 години има доживеано сообраќајна незгода во која камион му ја има прегазено левата нога и како последица на тоа има деформитет на истата, односно нема мускули и има лак на виткање од само 30%. Се има лекувано една година во Скопската Градска Болница, но не комплетно успешно.

  Решение за негoвиот проблем е најдено во Русија, каде со Илизаров метод треба да му се вградат фиксатори за исправување на деформитетот и продолжување на ногата. Сепак за таа операција се потребни поголеми финансиски средства, кои семејството не е во можност да ги обезбеди.

  Да помогнеме на едно дете кое веќе 5 години нема среќно детство, да му овозможиме во иднина да има среќен живот како и сите негови врсници. За секого од нас 100 денари е незначителна сума, но за Виктор ќе значат надеж и нов почеток.

  * Број за донации од мрежата на VIP: 077/143-250
  * Број за донации од мрежата на T-mobile: 070/143-106

  * Жиро сметка за донации,
  210501677631927
  НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

  * За повеќе информации и контакт со семејството: 078/208-996.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  ^
  Донирано ;)
   
 3. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Донирано.
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Морав да се цитирам. Колку не има овде а!?
  Срамота па не можеме да оддвоиме по 100 денари за некого на кого му требаат.
  Повеќе се грижиме за благосостојба на животните отколку за луѓето.
  Е беден народец.
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.481
  Допаѓања:
  273.894
  Пол:
  Женски
  Јас донирав вчера сабајле, но ете немам навика да пишувам дека донирав.
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  16.437
  Пол:
  Женски
  Само што донирав.
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 7. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  2.484
  Пол:
  Женски

  Оние кои се грижат за благосостојбата на животните, се грижат и за благостостојбата на луѓето. Доста веќе со тие бесмислени споредби.