Апел за помош на Даниела Наумова

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од AngelOfArh, 20 февруари 2014.

 1. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.840
  Допаѓања:
  48.744
  Пол:
  Женски
  Да и помогнеме на Дани!
  [​IMG]

  Даниела Наумова боледува од рак на дојката и нејзината состојба се влошува од ден за ден. Таа е мајка на две малолетни деца, да бидеме хумани и заедно да и помогнеме да победи во битката со ракот.

  Нејзиното семејство за жал неможе да само да ги обезбеди разните лекови и третмани кои и се потребни за да успее да го победи ракот. Апелираме до сите хумани луѓе да донираат на долунаведените сметки и заедно да помогнеме Даниела да го зачува својот живот и повторно да ужива во него.

  Габриела Михајловска 2006978428008
  Број на сметка 210501570071440, НЛБ Тутунска банка

  За уплата од странство
  Gabriela Mihajlovska bul.Jane Sandanski 14/1-18 Skopje
  Iban code MK07210501570071440
  Bank name NLB Tutunska banka A.D. Skopje Majka Tereza br.1 Makedonija
  swift TUTNMK22

  Кој е заинтересиран во Сабота ќе има event во Every day.
  [​IMG]
  Јас ќе бидам таму најверојатно, Дани заслужува и повеќе од тоа!

  Ако може да се отвори тема за Дани, кој тоа го регулира.
   
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.840
  Допаѓања:
  48.744
  Пол:
  Женски
  Дечки, викендов поминавме супер, Дани се дружеше со нас, јас не ја знаев претходно но ја запознав и неа и сестра и, две прекрасни личности. Дани е мајка на две мали дечиња и навистина мислам дека заслужува шанса да ги подигне своите мали дечиња, да ги израсне и да биде дел од тоа.