Апел за помош на Дарко Трајковиќ

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 18 февруари 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.022
  Допаѓања:
  48.108
  Пол:
  Женски
  Апел за помош на Дарко Трајковиќ
  Дарко Трајковиќ има 21 година и боледува од церебрална атрофија на мозокот. Тој беше на бројни испитувања и резултатите покажаа дека има оштетувања на мозокот со што му е препишана терапија која се состои од 13 видови на биооргански капки кои треба да се набавуваат од Америка и терапија во хипербарна комора. Да му помогнеме на Даре!!!
  Со еден повик на 077 143-778 (ВИП) донирате 100 денари.
  Или пак, жиро с-ка 300007098984321 Комерцијална банка АД Скопје.
  Даре ќе Ви биде многу благодарен.
  ДА МУ ЈА ВРАТИМЕ НАСМЕВКАТА НА ЛИЦЕТО!
  http://www.femina.mk/out/?id=5a01016b67 ... jkovikj%2F

  Иницијатор: Libera