1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Ивана Величковска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Divajn, 18 јуни 2014.

 1. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  224
  Ивана Величковска (23) од Куманово боледува од тешка болест.

  Таа подолг период се бори со леукемија и се наоѓа во многу лоша здравствена состојба. Поради тоа мора под итно да замине на лекување во странство за што и се потребни 150.000 евра. Трансплантацијата на коскена срж треба да се изврши во германскиот град Фленсбург.

  Нејзиното семејство не е во можност само да ги обезбеди парите, па затоа се молат сите граѓани доколку се во можност да донираат на жиро сметката 530500014791778 во Охридска банка.

  http://www.kumanovonews.com/vesti/bidet ... e-na-ivana

  http://nationaljdoctor.mk/?p=511

  Молба до модераторите за дозвола за отварање на тема апел за помош :(
   
 2. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  224
  Број за донации од Т-Мобиле 143144 .

  Да и помогнеме на Ивана повторно да се радува на животот ..
   
 3. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.186
  Има ли број за донации од Вип ?
   
 4. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  224

  Нема уште , само од Т Мобиле ..  Иначе до сите Кумановци ( или секој друг кој е во можност )

  [​IMG]
   
  На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  224
  Број за донации од Вип 143 772
   
 6. compac

  compac Нов член

  Се зачлени на:
  12 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 7. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  17.587
  Јас колку што знам Ивана Величковска летово почина, ако зборуваме за истата личност.
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.627
  Допаѓања:
  8.641
  Луѓе почина, џабе донирате.
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.934
  Допаѓања:
  91.285
  Пол:
  Женски
  Да јас баш прееска на фејсбук прочитав, почината е :(