Апел за помош на Иван Стојанов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dream-Girl, 21 јули 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.385
  Допаѓања:
  134.866
  Пол:
  Женски
  Иван Стојанов од Штип има речиси комплетен прекин на нервните патишта на р’бетниот мозок како последица од операција на циста на вратот, со дијагноза Quadriparesis.
  Има 24 години и е неподвижен, но современата медицина денес му нуди втора шанса.
  Докторите од Кина му дадоа надеж дека со трансплатација на матични клетки ќе можe повторно самостојно да се движи.
  За неговото лекување во Wu Stem Cells Medical Center (центар за матични клетки во Пекинг) Кина се потребни 26 000 евра.
  Нашата хуманост е негова надеж да застани на свои нозе.

  Донации за Иван:
  Тутунска банка
  Трансакциона сметка:
  210700000616959

  Со едно јавување донирајте 100 денари на

  Vip 077 143 776

  One 075 143 155

  Т-Мобиле 070 143 155
   
  На MilaP, girl-miri и silk им се допаѓа ова.
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.395
  Пол:
  Женски
  Донирано!
  И пак не можам поверувам дека земаат 18 денари ддв наместо да ги поклонат на тој што му требаат.
   
 3. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Ајде да донирама времето исрекува а иван нема собрано ни половина од парите
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.395
  Пол:
  Женски
  Девојки и момци 100 денари од многумина се многу за семејеството. Ве молам оставете денес да купувајте кутија цигари или да пиете кафе на ул: Македонија.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.385
  Допаѓања:
  134.866
  Пол:
  Женски
  Што бидна баш со човеков сега ми текна да прашам..
  Има некој информации? :)
   
 6. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.092
  Допаѓања:
  16.095
 7. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Си беше една бела гулабица а постои и еден бел голуб. Два анѓела пратени на земјата да не згреат со својата добрина.Но лошото брзо ги зграпчи и ги одесе во темнина. Ги држеше долго време се додека голубицата не се откажа од својот лет не напушти и замина на оној свет. Згасна еден малд живот и не обли со тага. Но се уште има надеж за голубот мал нашиот втор ангел. Ве молиме дами и господа помогнете ни да го спасиме обој голуб од темнината, ангелот да остане на земјата а ние заедно со вас да го задржиме да остане уште долго со нас. Однапред ви благодариме. Хуманитарна акција подржана од малдината на Штип за помош на Иван Стојанов.
  Тутунска банка
  Трансакциона сметка:
  210700000616959
  Со едно јавување донирајте 100 денари на
  Vip 077 143 776
  T-Mobile 070 143 155
   
 8. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228

  Прикачени фајлови:

 9. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Јас донирав уште пред неколку месеци, а дали операцијата била успешна не знам.
   
 10. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Сеуште не му е направена операцијата средствата не се собрани
   
 11. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
 12. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  На младиот Иван Стојанов му се потребни уште 6.000 евра за да замине на лекување во Кина

  Во рамки на програмските активности кои ОО ЦрвенКрст од Штип секој месец ги реализираат, во текот на денешниот ден волонтери од Клуб на млади донираа прехрамбени продукти и средства за хигиена на десетина семејства од социјален ризик.

  Меѓу останатите, го посетија и семејството Стојанови, поточно младиот Иван Стојанов, кој повеќе од една година се надева на парични средства со кои би отишол во Кина каде треба да му бидат пресадени матични клетки. Стојанов повеќе од 5 години е неподвижен.

  Со цел да се соберат потребните 26.000 евра за операцијата на Иван Стојанов на изминатата година од страна на невладината Цивитас се организирани поголем број хуманитарни настани, но сепак недостигаат 6000 евра, за кои Стојанов се надева дека до септември хуманите сограѓани ќе се обидат да ги обезбедат.

  Стојанов и неговата мајка се благодарни на помошта од сите кои до сега донирале, пред се на претставниците на Црвениот Крст, од каде често им излегуваат во пресрет.

  Секретарот на ОО Црвен Крст Штип, Никола Камчев истакна дека и понатаму ќе настојуваат да му помагаат.

  На Стојанов треба оваа есен да му бидат пресадени матичните клетки, бидејќи наредниот термин е наредната пролет. Затоа апелираат штипјани повторно да ја покажат и докажат својата хуманост.

  Тутунска банка Трансакциона сметка 210700000616959

  Билјана Постолова   
 13. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Да му помогнеме, детево ми беше колега на факултет...
  Тутунска банка Трансакциона сметка 210700000616959
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  На blueberry93, MilaP, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 15. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.118
  Пол:
  Женски