Апел за помош на Кирил Пеев

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Annath, 22 септември 2015.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.706
  Допаѓања:
  145.557
  Пол:
  Женски
  Хумани луѓе, колку што сте во можност, да помогнеме во борбата на малиот Кирил!
  --------------------------------------------------------------
  Почитувани,


  На нашиот син Кирил, на 10месечна возраст му беше дијагностициран цистичен тумор на мозок. По отстранувањето на туморот на 02.09.2015 во Универзитетската Клиника Charite во Берлин, Германија, беше констатирано дека се работи за исклучително редок тип на малиген тумор на мозок (примарен недиференциран сарком). За да се спречи понатамошното ширење на овој брзорастечки тумор, потребна е итна хемотерапија. Заради возраста, неопходно е вградување на интратекална пумпа и примање на хемостатиците директно во мозокот.

  Вградувањето на интратекалната пумпа и циклусите на примање на хемостатиците ќе се извршат во истата клиника каде што беше опериран Кирил, Универзитетската Клиника Charite во Берлин.

  Имајќи предвид дека севкупната терапија чини 150 000 евра, ве молиме за било каква парична помош со што би му пружиле шанса за живот на нашиот син.


  Средствата може да ги донирате на следнава сметка:

  Комерцијална банка

  Број на сметка: 300001000023864

  Назив: КИРИЛ ПЕЕВ СКОПЈЕ - ХУМАНИТАРНА СМЕТКА

  Даночен број: 2410014450050


  Ви благодариме однапред за хуманоста,
  Маја и Александар Пееви

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Се чека одобрување на броеви за донација, верувам дека така им е полесно на многумина. Штом бидат објавени, ќе ги ставам во темава. Исто и бројот на сметката за донации од странство ќе го објавам наскоро. Родителите се благодарни за било каква парична помош, сепак се работи за голема сума на пари, бидејќи терапијата во суштина е експериментална поради видот на карциномот и поради возраста на бебето.
   
  На purple..m, Mayyya, Mama25 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Mekuska

  Mekuska Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2014
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  2.302
  Пол:
  Женски
  со броеви за донации е полесно.ајде чекаме броеви
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.402
  Пол:
  Женски
  Има бројче 070 143 107
   
 4. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски

  Samo broj na t-mobile ima ili ima i na one?
   
 5. sunrise_123

  sunrise_123 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  2.614
  Пол:
  Женски
  Од VIP мрежата може да донирате на 077 143 404
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.706
  Допаѓања:
  145.557
  Пол:
  Женски
  На purple..m, MiloMalo, Крадам Шахти и 3 други им се допаѓа ова.
 7. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  Ima od deneska i brojce i za donacii od mrezata na One - 075 143 075

  T-Mobile: 070 143 107
  VIP: 077 143 404


  Da donirame za da mu pomogneme na ova angelce.
   
  Последна измена: 25 септември 2015
  На purple..m, MiloMalo, sunrise_123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.