1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Оливера Димовска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од milky-candy, 27 мај 2011.

 1. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Апел за помош на мојата другарка, Наташа Пановска

  Да помогнеме и на ова мало девојче, кое боледува од тумор на мозочето :worried:

  Оливера Димовска има 7 годинки и кај неа е пронајден тумор на мозокот. Направени се веќе две операции но безуспешно. За подобрување на состојбата кај малата Оливера потребно е да се направи вградување на нов Omaya резервоар со кој би се спречиле компресивните ефекти кои се присутни и поради кои девојчето е хендикепирано. Семејството не е во можност да одвои средства за повторна операција и затоа апелира до сите хумани луѓе да донираат за Оливера на следниот донациски број од мрежата на Т Мобиле : 070/143-112[​IMG]

  Еве го и линкот
  http://www.donacii.mk/2011/04/08/apel-z ... -dimovska/ :(
   
 2. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Донирано, промовирано... :)
   
  На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас сега само што вртев два пати на тој број, бројот не постои :worried: :^) изгледа не е до тоа ако се јавуваш од One на T - Mobile па да не постои бројот :?: :^) незнам :?:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Горде, на тој број да не може само од Т-Мобајл да донираат?
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Да, да, мислам дека на тој број може да се јавуваат исклучиво корисници на Т-mobile.
   
 6. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  А број од Оне нема?
  Би сакала да донирам, ама телефоните ми се на Оне :(
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Изгледа само од T - Mobile може да се донира, мене телефоните ми се на One, може и затоа така прави дека не постои бројот, а зошто па би имало проблем таков? :^)