1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Пеце Роговски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Miss.N, 5 јуни 2015.

 1. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  31 – годишниот битолчанец Пеце Роговоски кој пред околу една година беше опериран од туморозна творба т.е лопосаркома миџсоидес на лева глутеална регија на пластична хирургија во Скопје во државна болница. После тоа беше опериран уште еднаш, а после тоа следеше зрачна терапија.

  Сето тоа се одвиваше во Скопје, а за тоа беа потребни многу финансиски средства, бидејќи траеше 7 месеци и сето тоа би било добро до сега.

  Пред неколку месеци му е дијагностицирана нова туморска творба на карлица заедно со спиналниот канал каде што беше во Скопје на зрачење и за тоа беа потребни 120.000 денари, но сега е потребно итна операција која според информациите ќе кошта околу 20.000 евра и повеќе, а исто така потребни се и финансиски средства за дополнителни снимања и испитувања како и патни трошоци, сместување.

  Имено Роговски е невработен и живее со својата самохрана мајка која и таа е невработена..

  Сметка за донации во Македонија:

  Роговски Пеце
  290500007892819
  ТТК Банка


  Ве молиме да ја покажете вашата хуманост, за да спасиме млад живот!
  Со вашето „малку“ да помогнеме на оние кој е напотребно!

  Споделете за да може да се рашири и да му помогнеме што побрзо!


  Додека да излезат бројчината донирајте на оваа сметка!!
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
 3. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Sepak mislam deka poke lugeto se vo moznost da donirat na mobilnite operatori...
   
 5. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Да, но ги очекуваме наскоро.. во меѓувреме може и по електронски пат на линкот погоре како и на транскциона сметка ..
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Ajde ke pomozi gospod a i nie kolku sto mozime...
   
  На simonna.a, girl-miri и Miss.N им се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Ако дозна некој бројчиња нека ги постира овде...
   
  На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
 9. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Излезе и донациското бројче од ВИП: 077 - 143 - 610

  ДОНИРАЈТЕ!!
  СПАСЕТЕ МЛАД ЖИВОТ!!
   
 10. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Донирај и ти!!
  ВИП: 077 – 143 – 610
  ONE: 075 – 143 – 600
  T-Mobile: 070 – 143 -181

  Сметка за донации во Македонија:
  Роговски Пеце
  290500007892819
  ТТК Банка

  200002877989992
  Стопанска Банка А.Д. Скопје

  Можност за донација на indiegogo.com
   
 11. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Донирано,господ нека е со него...
   
  На simonna.a и Miss.N им се допаѓа ова.
 13. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Ти благодариме! <3
   
 14. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.513
  Пол:
  Женски
  Концерт на Димитар и Ламбе ... Средствата од картите на концертот ќе бидат донирани за помош при лекувањето на Пеце Роговски !!! Повелете уживајте во 100% Македонска музика и бидете човечни истата вечер... Специјален гостин на концертот Мики Јовановски Џафер
  Карти во продажба на самото место по цена од 150ден.

  Јас веќе резервирав две карти со другарка ми и ќе одиме на концертот.150 денари подобро е да дадам на хуманитарен концерт отколку на кафе на Широк Сокак.
  Донирајте луѓе!Кој е во можност нека дојде на концертот8)(Во Битола)
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Ајде луѓе сите заедно да донираме,никако неможат да се соберат сретсва за Пеце и покрај сите напори,ТОЛКУ НЕ ИМА НА ФОРУМОТ АЈДЕ ДА ДОНИРАМЕ ПО ЕДНА 100ка НЕ БИДЕТЕ СЕБИЧНИ...
   
 17. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.513
  Пол:
  Женски
  Кога бев на хуманитарниот концерт на Ламбе и Диме,сите пари од картите за концертот беа наменети за Пеце.150 денари беше картата.Се собра доста народ.Пред почетокот на концертот сите станавме и аплаудиравме за да знае Пеце дека не е сам.А и еве шо напиша Панчо од ДНК на својот фб профил:
  Ајде цела МАКЕДОНИЈА да помогне на нашиот брат ПЕЦЕ !!!!! Ние како ДНК сме спремни да одржиме хуманитарен концерт во Битола доколку некој "газда" ни обезбеди соодветен Саунд , Стејџ , Простор и превоз за целиот Бенд !!!! Ајде да направиме сите да го дигнеме Пеце на нозе и да направиме неговата МАЈКА да се смее наместо да лее солзи од дното на душата !!!!! Сите Битолски ЧАУШИ нека се свестат и нека направат еден голем хепенинг и веднаш да го пратиме Пеце во Турска ...... #‎glorytogod‬ ‪#‎share‬
  Па помагајте бре луѓе,оставете ги кафињата на Широк Сокак,донирајте за Пеце!;)
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  @simonna.a Не е работата само битолчани да донират туку ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА во ред концерот што го направија секоја чест но досега колку што знам има само колу 11.000 евра а до 54.000 има уште многу овде има членови од цела Македонија сите да динираме по една 100ка треба не само битолчани...
   
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
 20. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.513
  Пол:
  Женски
  Па и јас сум за тоа цела Македонија,само барам малку повеќе ангажираност од битолчаните дека Пеце е битолчанец,сограѓанец....
  Ајде луѓе донирајте имате телефонски броеви жиро сметки...за Пеце;)