1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Филип Петровски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Kasha, 30 мај 2012.

 1. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.265
  143133- Малиот Филип Петровски боледува од тумор на мозокот, и мора итно да се оперира во болницата Систина. Неговото семејство не е во состојба да ја плати операцијата....Ние сме тие кои можеме да помогнеме, ајде да го сториме тоа!

  [​IMG]
  Срце ми се скина. Не ја сфаќам правдата, и во вакви моменти на тест се и сите религиозни чувства и побуди, и се живо, ми се одмилува животот! Кој е во состојба нека помогне, да му овозможиме на слаткишов да осети што е живот и да може да ужива во него...


  Линков е слика од ова детенце, ако сте со слабо срце и осетливи на вакви работи како мене, не ви советувам да го разгледувате цел албум, затоа што има многу дечиња на кои што им е потребна помош, прво да се реагира за најитните случаи!
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf